Ziyaretçilerin ilgisini çekiyor

Ziyaretçilerin ilgisini çekiyor

Kırklareli’nde doğal güzellikleriyle ünlü longoz ormanlarındaki kuşların izlenebilmesi için yapılan “kuş gözlem kulesi” ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Kurban Bayramı’nda Karadeniz’e kıyısı bulunan İğneada beldesine gelen turistler, Mert Gölü’nde bulunan kuş gözlem kulesini ziyaret ederek, dürbün ve teleskop yardımıyla bölgedeki kuşları gözlemledi.

Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekipleri kuleye gelen vatandaşları bilgilendirerek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı sosyal mesafe kuralına uyulması ve maske takılması yönünde uyarılarda bulundu.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, AA muhabirine, Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle yapılan kulenin bayramda ziyaretçilerinin akınına uğradığını söyledi.

Kule ile turizmin de hareketlendiğini gözlemlediklerini ifade eden Bilgin, kulenin 12 metre yüksekliğinde olduğunu belirtti.

Tüm vatandaşları bölgeye davet eden Bilgin, 2 bin 500 dönümlük, içerisinde 4 gölün yer aldığı, doğal güzellikleri, yürüyüş parkurları ve barındırdığı hayvan popülasyonuyla ilgi çeken ormanların her geçen gün ziyaretçilerinin arttığını ifade etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU