AFAD Depreme Dikkat Çekmek İçin Stand Açtı

AFAD Depreme Dikkat Çekmek İçin Stand Açtı

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21. yıl dönümü nedeniyle Edirne İl Afet ve Acil Durum (AFAD) bilgilendirme standı açtı.

AFAD Müdürü Ali Altındal, gazetecilere yaptığı açıklamada, 17 Ağustos Marmara depremin üzerinden yıllar geçmesine rağmen, binlerce kişiyi kaybetmenin derin üzüntüsünü hissettiklerini belirtti.

17 Ağustos’u unutmamak ve hatırlamak için bugün bilgilendirme standı açtıklarını anlatan Altındal, “Deprem anın yapılması gerekenleri anlatıyoruz. Deprem çantasının öneminden bahsediyoruz. 17 Ağustos’ta yaşananları vatandaşlara anlatmaya çalışıyoruz. Vatandaşlara dağıttığımız broşürler ile de depremden önceki hareket tarzı, deprem esnasında ve deprem sonrasında ne yapılacağını kısaca anlatıyoruz.” dedi.

-Kan bağışı kampanyası

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21. yıl dönümü nedeniyle Edirne’de Kızılay kan bağışı kampanyası düzenledi.

Saraçlar Caddesi’nde kurulan Kızılay çadırında kan bağışında bulunacak kişiler bağış işlemi öncesinde sorumlu hekimler tarafından muayene edildi.

Kan sayımlarına, tansiyonlarına, ateşlerine ve genel sağlık durumlarına bakıldı. Daha sonra  gerekli formlarını dolduran vatandaşlar kan verdi.

Kızılay ayrıca vatandaşlara kek, su ve meyve suyu dağıttı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU