Keşan’ın En Büyük Kültür Projesinde İmzalar Atıldı

Keşan’ın En Büyük Kültür Projesinde İmzalar Atıldı

Keşan Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan ve geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Kütüphane, Kültür ve Sanat Merkezi Projesi’nin sözleşme imza töreni 21 Ağustos 2020 Cuma günü gerçekleştirildi.

Saat 12.00’de başlayan ve Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen sözleşme imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, ihaleyi alan firma yetkilileri Hamza ve İsa Vural katıldı.

İmza töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şehrin vizyonunu geliştirmek için önemli işlere imza attıklarını belirterek, “Bildiğiniz üzere Keşan Kütüphane ve Kültür ve Sanat Merkezi ihalemizi gerçekleştirdik. Mevcut olan Keşan Belediyemizin tiyatro sahnesi ve görselliğini iyileştiriyoruz. Turizm Bakanımızdan, Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal ve İl Başkanımız Belgin İba ve ilçe başkanlarım vasıtasıyla olağanüstü bir destek aldık yine. Keşan’a Kütüphane ve Kültür ve Sanat Merkezi kazandıracağız. Bu projenin içinde; dans eğitim merkezi, müzik eğitim sınıfları, mini eğitim sınıfları, kütüphanemiz, bölünür konferans salonumuz, sahnemiz  yer alıyor. Koltuklarımızı kademeli yükseklikle yeniliyoruz, salondaki fuaye alanımızı kütüphaneye dönüştürüyoruz. Çarşının merkezinde böyle bir gençlik merkezi, kütüphane olması sevindirici. Bu projeyi 150 günde tamamlayacağız. 4 adet salon ürettik. Bu salonları eğitim salonları olarak kullanacağız. Ankara’daki Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürü ile yaptığımız görüşmede de bu projemizden bahsettik ve projem zin başlayacağını ilettim.” dedi.

Şehri yönetmenin sadece yol yapmak, çöp toplamak olmadığının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, “Gençlerimiz için daha verimli zaman geçirecek alanlar kazandırıyoruz. Şunu çok net ifade etmek istiyorum, belediyemizin Keşan gençliğine yönelik, ilçe gençliğine yönelik el atmadığı girişimde bulunmadığı proje kalmayacak. Spor ile de ilgili projelerimiz geliyor. Göreceksiniz 5 sene görevimiz boyunca ciddi yatırımlara imza atacağız. Keşan gençliğini unutmuş. Keşan hani yönetemiyoruz diyoruz ya, biz eskisi gibi yönetmiyoruz. Bunu da söyleyeceğim pazartesi günü açıklamamda, biz eskisi gibi yönetmiyoruz. Biz istenilen şekilde yönetiyoruz. Keşan halkının istediği şekilde yöneteceğiz Keşan’ı. Biz canları istediği gibi, yönetmiyoruz Keşan’ı. Biz gençlere göre yönetiyoruz, halkımızın istediği şekilde yöneteceğiz Keşan’ı.  Bununla ilgili cevabımızı da hazırlıyoruz. Sayın CHP İlçe başkanının “ulan” siyasetiyle bizi eleştirmesine ben de pazartesi günü cevap vereceğim. Keşan nasıl yönetilmiş, nasıl yönetiliyormuş bunun cevabını vereceğim. Ülkenin gündemi bugün Cumhurbaşkanımızın müjdesi, Keşan’ın gündemi de bu arkadaşlar. Pazartesi günü kendisine gerekli cevabı vereceğiz. Alnımız ak, ne diyeceğimizi de biliyoruz. Bizim öyle ulan siyaseti mıy mıy siyaseti ile işimiz yok. 31 Mart’ta Keşan demokrasiye saygı duydu. Bana saygı göstermiyormuş, onun saygısı eksik olsun. Keşan gençlerini unutmuş, Keşan yaşlısını unutmuş. Keşan halkını unutmuş, Keşan hemşehrisini unutmuş. O yüzden biz işimize bakıyoruz.” şeklinde konuştu.

Değişen teknolojiye uyum sağlayacak şekilde Kültür Sanat Merkezini tasarladıklarının altını çizen Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Burada sadece etkinlik düzenlemeyeceğiz, atölye çalışmaları da yapacağız. Yeteneklerin buluşmasına vesile olacağız. Yeteneklerin yetiştirilmesine ve geliştirilmesine vesile olacağız. Belediyeciliği sadece yol, su altyapı hizmetlerinin yanı sıra çok ötesine taşımayı hedefliyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımız ve yöneticilik anlayışımız da budur. Biz masada belediyecilik yapmayacağız dedik, halkın yanında belediyecilik yapacağız dedik. Biz halkla beraber yöneteceğiz dedik, eskisi gibi olmayacak. Milletimiz arkamızda, vatandaşımız yanımızda, yolumuza devam ediyoruz. Kimse bizim heyecanımızın da kimse bizim vizyonumuzun da önüne geçemez geçmeyecek. Bildiğiniz üzere geçen hafta ihalemizi yaptık, bugün de sözleşmemizi imzalıyoruz. Bugün cumhurbaşkanımız ülkemiz için hayırlı bir müjde verecek biz de Keşan için hayırlı bir müjde veriyoruz. Hep beraber inşallah yılmadan Keşan için omuz omuza çalışacağız. İhalelerde şehrimizin bir kuruşunu dahi savunuyoruz. Bu projenin maliyetinin yarısını Turizm Bakanlığı’mızdan hibe olarak alacağız. Salon bittiğinde Devlet Tiyatroları her ay Keşan’a gelecek. Pandemi sürecinden sonra normalleşmeye geçtiğimizde bu olay gerçekleşecek. Buradan Keşan’a da bunun müjdesini verelim.”

Keşan Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç da Kütüphane, Kültür ve Sanat Merkezinin engelliler tarafından rahat bir şekilde kullanılabileceği bir alan olacağını dile getirdi. 1 milyon 593 bin 300 TL‘ye ihale edilen proje ile ilgili toplantı sonunda sözleşmeler karşılıklı olarak imzalandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU