Aksal, Trakya Birlik ayçiçeği alım fiyatlarını açıkladı

Aksal, Trakya Birlik ayçiçeği alım fiyatlarını açıkladı

AK Parti Edirne Milletvekili ve KEFEK Başkanı Fatma Aksal, Trakya Birlik ayçiçeği alım fiyatlarını açıkladı.

Trakya’da ayçiçeği üreticisinin merakla beklediği, Trakya Birlik Kooperatifi tarafından, bu sezon alımlarda uygulanacak fiyatları, sosyal medya hesabından paylaştı.

Milletvekili Fatma Aksal, sosyal medya hesabından;

“Trakya Birlik Ayçiçeği alım fiyatını açıkladı. Ayçiçeği avans ödemesi %44 Hamyağ oranlı ayçiçeği için 3,434 TL/Kg, %40 Hamyağ oranlı ayçiçeği için 3,240 TL/Kg, %50 Hamyağ oranlı ayçiçeği için 3,726 TL/Kg olarak belirlenmiştir. Üreticilerimize hayırlı, bereketli olsun.” ifadelerine yer verdi.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu da, resmi internet sitesinden yaptığı basın açıklamasında ayçiçeği alımındaki avans miktarı hakkında detaylı açıklama yaptı. Açıklamada;

“Mevcut gümrük vergisi uygulamaları, dünya fiyatları, döviz kurlarının seyri gibi fiyatlamaya tesir eden tüm parametreler Birliğimizce yakından takip edilerek oluşan piyasa koşulları çerçevesinde 2020/2021 sezonunda üretici ortaklarımıza %40 yağlı baz ürün için 3.240,00 TL/Ton avans ödemesinde bulunulması karar altına alınmış olup uluslararası sözleşme oranı olan % 44 yağ oranlı ayçiçeği ürünü için avans tutarı  3.434,40 TL/Ton,  %50 yağlı ürün için avans tutarı 3.726,00 TL/ton olarak uygulanacaktır. Yukarıda sayılan parametrelerde üretici ortaklarımızın lehine olabilecek olası gelişmeler ışığında “Ön Alım Fiyatı”  belirlenerek ilan edilecek ve bu suretle alım fiyatımız kesinleştirilecektir. Ayrıca, fiyatlama sürecine ek olarak 2020/2021 iş yılında Birliğimizce elde edilecek müspet kar kooperatifçiliğin en temel ilke ve prensiplerinden olan “Risturn ( Kar Payı) Dağıtımı” ilkesine uygun olarak mevzuatımız hükümleri çerçevesinde Genel Kurulumuzun tensip ve onaylarıyla ortaklarımıza takdim edilecektir.” denildi.

Trakya Birlik, 2020-2021 üretim sezonunda 300 bin ton ayçiçeği alımı yapmayı hedefliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU