Başkan Helvacıoğlu’ndan zehir zemberek açıklama!

Başkan Helvacıoğlu’ndan zehir zemberek açıklama!

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile geçen hafta içi gerçekleştirdiği Ankara temasları hakkında bilgilendirme yaptı ve gündemi değerlendirdi.

Helvacıoğlu, basın açıklamasında ayrıca CHP Keşan İlçe Başkanı’nın eleştirilerini de yanıtladı.

Keşan’ın kazanımları ve yine Keşan’ın geleceği için adımları attıkları önemli yatırımlar ile ilgili Ankara ve İstanbul’da bir takım temaslarda bulunduklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu şunları söyledi: “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 1. Bölge Müdürümüz Serdar Yücel ile başlayan temaslarımızda, öncelikle Yayla Limanımız ve İbrice Balıkçı Barınağımız hakkında istişarelerde bulunduk. Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürümüz Fahrettin Ulu ile Paşayiğit Mahallesi’nde 72 dönüm üzerine kurulacak sahipsiz sokak hayvanları barınağımız ile ilgili görüşmelerde bulunduk. Yine; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Sayın Yavuz Erdal Kayapınar ile belediyemize kazandırılan 600 dönümlük alanın kent ormanı ve millet bahçesi olarak düzenlenmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık. Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaşı ile biraraya gelerek, yapımına başladığımız kültür ve sanat merkezimiz için destek istedik. Temaslarımıza, DLH Genel Müdürü Sayın Yalçın Eyigün’ü Ankara’da ziyaret ederek devam ettik. Ziyarette Yayla Sahili’ndeki liman ve İbrice Limanı hakkındaki sorunlarımızı aktararak en doğru çözümler için adım attık. Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Sayın Hüseyin İnce Öz ile bölgemizin sağlık yatırımlarının geliştirilmesi konusunda verimli bir görüşmede bulunduk. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanlığı görevini yürüten Edirne Milletvekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal ile Ankara’da bir araya geldik. İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirdiğimiz, tüm ziyaret ve görüşmeleri programlayan; çok kıymetli vekilimiz, il başkanımız ve teşkilatımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Tüm bu gelişmeler yaşanırken; Keşan için güzel işler yapma yolunda vatandaşlarımızla da aynı hedef doğrultusunda kenetlenmiş durumdayız. Bir yandan da Keşan’ımızın kaybolan yıllarını geri kazanmak ve Keşan’ın güzel yarınlarını oluşturmak için vatandaşlarımızla birlikte gayret gösteriyoruz.” dedi.

“Kavga, Kaos ve Karmaşa ile Beslenenlere Fırsat Vermeyeceğiz”

Keşan Belediyesi tarafından yürütülen güzel çalışmalara gölge düşürmek maksadıyla yapılan tutarsız söylemleri de maalesef hep birlikte üzülerek izlediklerini aktaran Mustafa Helvacıoğlu, şöyle konuştu: “Geçtiğimiz günlerde CHP İlçe Başkanı Sayın Recep Pekcan’ın temsil ettiği camiaya ve Keşan’a yakışmayan bir üslup ile yaptığı talihsiz açıklamalara şahit olduk. Vatandaşlarımız tarafından takdir görerek yoğun bir destek ve ilgiyle karşılanan çalışmalarımızın kendilerinde yarattığı hazımsızlığı argo kelimelerle süsleyenlere ben aynı şekilde cevap vermeyeceğim. Bu üslup; ne bir belediye başkanına, ne partime, ne de Keşanlılara yakışmaz. Yapılan birbirinden güzel işlerin Keşan’da oluşturduğu memnuniyeti gölgelemeye, gündemi değiştirmeye ve çamur atmaya yönelik yapılan açıklamalarına, ben nezaket çerçevesinde kısaca cevap vereceğim. Ama şunun iyi bilinmesini istiyorum; kavga, kaos ve karmaşa ile beslenenlere fırsat vermeyeceğiz. Vatandaşlarımız bu konuda müsterih olsun. Biz biliyoruz ki; hizmet yarışında çok geride olduklarının farkında olanlar, bizi siyasete çekmek ve ortamı germek istiyorlar. Ama ucuz siyasete alet olup Keşan’ın geleceği için atacağımız adımlardan ve yapacağımız işlerden de vazgeçecek değiliz. Ne diyor CHP İlçe Başkanı Sayın Recep Pekcan; “Keşan’ı yönetemiyorlar” diyor. Evet, Sayın Pekcan, biz Keşan’ı sizin istediğiniz gibi yönetemiyoruz. Çünkü; sizin istediğiniz yönetim anlayışında; ihaleler kapalı kapılar ardında yapılır, 1 TL’ye alınması gereken mal 5TL’ye alınır, “vatandaşın parası” demeden bütçe çarçur edilir, 400 kişi çalışması gereken yerde 700 kişi çalıştırılır, 1 işe 5 kişi bakar, işe göre değil adama göre iş yaratılır, halkın partisiyim deyip halkın üstünden geçinilir. Haklısınız Sayın Pekcan; biz sizin tarzınız gibi yönetmiyor ve bunun arkasında da dimdik duruyoruz. Bakın Sayın Pekcan; biz sizin istediğiniz ve arzu ettiğiniz, geçmişteki gibi, kapalı kapılar ardından yönetim anlayışını benimsemiyoruz. Öncelikle şunu hazmetmeniz gerekiyor. Keşan ve Keşan Belediyesi artık sizin istediğiniz gibi değil, halkın istediği gibi yönetiliyor. Artık sadece yandaşlara ihale yapılmıyor, şeffaf belediyecilik anlayışından taviz verilmiyor, halkımızın her kuruşuna sahip çıkılıyor, çalışanlarımızın emeğinin karşılığı 8 ay bekletilmiyor. Acılı günlerinde yakınlarının cenazeleri için tahta parası bile verilmesine izin verilmiyor.  5 yılda yapamadığınız yol ve kaldırımlar aylar içinde bitiveriyor.”

“Takdir Etmeyi Öğrenin, Vatandaşın Mutluluğuna ve Umutlarına Ortak Olun”

Açıklamasının devamında Pekcan’a öneride bulunan Helvacıoğlu, “Bir kere de Keşan’dan ve Keşanlılardan yana olun, Keşan için yapılan ve gayret gösterilen işlere hayırlı olsun demekten çekinmeyin. Takdir etmeyi öğrenin, vatandaşın mutluluğuna ve umutlarına ortak olun. Ha bunu da yapamıyorsanız, hiç olmazsa bu kin söylemlerini bırakın ve en azından yapılan güzel işlere çamur atmayın. Bizlerin ve Keşan halkının sizden beklentisi budur. Bakın; lan lun siyaseti bize göre değil, hazımsızlık içinde yaptığı o açıklamada Sayın Pekcan, şahsıma saygı duymadığını ifade etmiş, fakat ben CHP Ailesi ve temsil ettiği camia adına kendisine saygı duyduğumu belirtmek isterim. Bana halk saygı gösterdi, demokrasiye saygı gösterdi. Benim Sayın Pekcan’ın saygısına ihtiyacım yok. Kendisine uyarım; lütfen partililerinize yakışır bir başkanlık yapın. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan bir başkan olun. Konuşurken biraz ders çalışın ve telaş yapmayın. O argo üslup, temsil ettiğiniz camiaya yakışmıyor. Partilileriniz sizi uyarmaz belki ama ben uyarayım, böyle giderse siyasi ömrünüz uzun olmaz. Biz çalıştıkça bunlar telaş yapıyor. Yaşamda değişim Keşan’da gelişim oldukça panikliyorlar, Sözüm ona algı oluşturacaklar, bana çamur atacaklar. Bana çamur yapışmaz ki. Eskiden Atatürkçülükten besleniyorlardı. Şimdi bizim daha fazla Atatürkçü olduğumuzu görünce bundan da vazgeçtiler. Şimdi nasıl eleştireceklerini bilemiyorlar. Eleştiri yapacağım derken kendi partilerine de zarar veriyorlar. Bana “yönetemiyor” diyenler masa başından kalkamıyor. Böyle hazırlanmadan ayda bir eleştiri toplantısı yapayım, tabanıma şirin gözükeyim hamleleri ile bu işler olmaz. Sayın Pekcan, daha ilçe başkanlığını yönetemiyorsunuz, belediyeyi nasıl yöneteceksiniz? Bakıyorsunuz, halkın içine çıkamıyorlar, proje denilen bir şey yok, çalışmak fıtratlarında yok, sadece konuşmak, onu da beceremiyorlar, ellerine ayaklarına dolaştırıyorlar, ama halkımız artık çalışanın yanında, üretenin yanında oluyor. Biz halkın içinden yöneteceğiz dedik. Siz halkın içine kaç kere çıktınız? Sizin yıl boyunca gittiğiniz cenaze, düğün ve cemiyetlere ben bir haftada gidiyorum Sayın Recep Pekcan. Sizin tarzınızda yönetemiyoruz belki ama merak etmeyin, halkın istediği tarzda yönetmeye devam edeceğiz.”

“Net Bir Biçimde Tekrarlıyorum, Erikli’ye Su Getirilememesinin de Sorumlusu Sizsiniz”

Pekcan’ın oyalama ve iş yaptırmama odaklı tavırlarına aldanıp yapacakları hizmet ve çalışmalardan asla geri durmayacaklarının altını çizen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Biz her zaman şeffaf belediyecilik anlayışımız ve ortak akılla şehrimizi yönetmeye devam edeceğiz.

Sayın Pekcan’ın açıklamalarındaki aynı tutarsızlığı Erikli konusunda da gördük. Net bir biçimde tekrarlıyorum, Erikli’ye su getirilememesinin de sorumlusu sizsiniz. Biz Allah’ın izniyle bu suyu Erikli’ye getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ama görüyoruz ki Sayın Pekcan; bu konuda hala halkın gözünün içine baka baka yalan atıyorlar; ben sormak istiyorum, davet ettiğimiz halde neden Erikli’ de düzenlediğimiz toplantıya gelmediler? Niye halkımızın karşısına çıkamadınız. Bakın hala da çıkamıyorsunuz. Siz bize mecliste su getirme izni değil proje araştırma izni verdiniz. Defalarca kanıtlarıyla ortaya koyduğumuz halde, aynı tutarsızlığı ve yalanları MUÇEV, yani sahillerin kiralanması konusunda da devam ettiriyorlar. MUÇEV konusunda ve Erikli’ ye suyun gelmemesinde sorumlusu sizsiniz? Mecliste ele geçirdiğiniz çoğunluk ile Keşan’ın geleceğini kısıtlamaya hakkınız yok. “Çoğunluk biziz” diyerek yaptığınız zorbalığın hesabını vatandaşımız sizden sorar. Keşan’ın çıkarlarına siyaseti alet etmeyiz. İşte Keşan Kent Konseyi Başkanını görüyorsunuz; Kent Konseyi Başkanı keşke siyasi hareket etmeyip belediyesinin yanında olsaydı ve 3500 tane imzayı keşke Keşan Belediyesi sahilleri almak istediğinde de toplasaydı. Ama biz Keşan’ı bu kirli zihniyete teslim etmeyeceğiz. İktidardayken bu kadar gezip teftiş etseydiniz ve belediye çalışmalarıyla bu kadar ilgilenseydiniz bugün muhalefet olmazdınız. Bakın halkımızın verdiği mesajı da doğru anlamamışsınız; vatandaşımız kısır siyaset ve çekişme istemiyor. Yalanla bu işler olmaz… Çünkü vatandaşımız yalan söylemler ve mıy mıy siyaseti değil, çalışma bekliyorlar. Yaptığınız canlı yayınların altında bile vatandaşın tepkisi var. Vatandaşımız artık size inanmıyor.” dedi.

“Vatandaşımızdan Aldığımız Bitip Tükenmeyen Enerjiyi Çamur Atma Siyasetine Değil Keşan’ımızın Kazanımlarına Adayacağız”

“Tüm samimiyetimle söylüyorum; bizi bu gayretli çalışmalardan alıkoymaya ve oyalamaya çalışan hiç kimse, bizim ve halkımızın gözünde muteber olamaz.” diyerek açıklamasını sürdüren Helvacıoğlu, “Keşan için attığımız her adım önemlidir, kritiktir hayatidir. Kaybolan yılların telafisi çok ama çok çalışarak olur. Hiç kimsenin bizi, kısır siyasi kıskaca sokmaya hakkı yoktur. Biz ne olursa olsun, vatandaşımızdan aldığımız bitip tükenmeyen enerjiyi çamur atma siyasetine değil Keşan’ımızın kazanımlarına adayacağız. Ne dedik ‘’Vakit Keşan vakti, inandık mı yaparız’’ dedik. İnandık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu açıklamaya ayırdığımız 30 dakika zaman bile Keşan için kaybolan bir zamandır. Bunun için halkımızdan özür diliyor ve kolları sıvayıp çalışmaya devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyor, tekrar iyi haftalar diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU