Keşan’da seyyar satış arabalarında yeni dönem

Keşan’da seyyar satış arabalarında yeni dönem

Keşan Belediyesi’nin daha önce yer ve fiziki şekillerinin tespitini yaptığı ve bir süredir Cumhuriyet Meydanı’nda sergilediği seyyar satış arabalarının lansmanı 25 Ağustos 2020 Salı günü gerçekleştirildi.

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları; Yakup Balcı, Nuran Uslu ve Mustafa Altay ile belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve ilgili müdürlük temsilcileri ile vatandaşların katıldığı lansman saat 14.00’te başladı.

Törende konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan için güzel işler yapma yolunda vatandaşlarıyla aynı hedef doğrultusunda kenetlenmiş durumda olduklarına dikkat çekerek, “Vatandaşlarımızdan aldığımız enerjiyi yine vatandaşlarımıza ve Keşan’ımıza hizmet vermeye harcıyoruz. Bu kapsamda da Keşan’ın gelişimi konusunda süreklilik arz eden çalışmaları bir bir hayata geçiriyoruz. Düzenli, estetik ve temiz bir Keşan vizyonu ile kent estetiği konusunda önemli adımlar atıyoruz. Bugün; Keşan’ımızı daha modern bir görüntüye kavuşturmak ve şehir estetiğinde fark yaratmak amacıyla hazırlattığımız, seyyar satış arabalarımızın lansmanı için bir aradayız.” dedi.

Helvacıoğlu, seyyar satıcıların hem çağa uygun, hem de düzenli ve hijyenik koşullarda satış yapmaları için Keşan Belediyesi olarak harekete geçtiklerini belirterek, “Seyyar satış arabalarına da hem vatandaşlarımızın hem de seyyar satıcılarımızın memnun kalacağı bir standart ve ölçü getirmek istedik. Böylelikle seyyar satıcılarımız çok daha sağlıklı şartlarda satış yapılabilecek, vatandaşlarımız da yiyecek ve içeceklerini gönül rahatlığıyla tüketebilecekler. Seyyar satıcılarımızın işlerinin geliştirilmesine ek olarak, şehrimizin de, estetik ve düzeni konusunda modern bir görünüme kavuşturulmasını hedefledik. Öncelikle; yıllardır şehrimizin aynı noktalarında seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlayan satıcılarımıza bu yeni ve modern araçları teslim edeceğiz. Bununla birlikte, belirlediğimiz konseptte, zabıtamızın gösterdiği yerlerde diğer seyyar satış lokasyonlarını belirleyeceğiz. 24 seyyar araba aldık. Bu arabalar; simit arabası, pilav arabası, balık arabası, midye arabası, mısır arabası, kestane arabası, patlamış mısır arabası, pamuk şeker arabası kuruyemiş arabası, limonata ve sahlep arabası, çiçek satış arabası, manav arabası, kokoreç arabası.

Keşan’ımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Mustafa Helvacıoğlu, Keşan merkezden başlayarak etap etap tüm seyyar satış araçlarını yenileme amacında olduklarını dile getirdi ve araç teslimi yapılan vatandaşlardan küçük bir işgaliye bedeli alınacağını aktardı.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun ardından muhtarlar adına Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar konuştu.

Kalfalar, “Böyle güzel bir tören için belediyemize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz. Eskiden bu satış arabaları vardı. Şimdi yeniden maziye dönmüş olduk. Güzel ve hijyenik satış arabaları kazanıyor Keşan’ımız. Sizi ve ekibinizi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum.” dedi.

Lansmanda daha sonra Kudret Büçkün ve Selçuk Soykurt’a simitçi arabaları teslim edildi. Büçkün ve Soykurt, modern ve hijyenik koşullarda satış yapabilecekleri seyyar araç temini nedeniyle Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti.

Lansmanda daha sonra seyyar satış arabaları incelendi ve teknik özellikleri ile ilgili bilgiler alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU