AK Parti il başkanı İba’dan 30 Ağustos mesajı

AK Parti il başkanı İba’dan 30 Ağustos mesajı

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

İba, mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünü onur büyük bir gururla kutladığını belirtti.

30 Ağustos’ta kazanılan zaferle cumhuriyetin temellerinin atıldığını aktaran İba, şunları kaydettl:

“30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal komutasındaki kahraman ordumuz, bugün yaşadığımız onur ve gururun yegane kaynağıdır. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir. 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda Cumhuriyetimizin de müjdecisidir. Kazandığı bu büyük zafer ile topraklarımızdaki işgal sonlandırılarak, Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.

98’inci yılını kutladığımız bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. Bize düşen de şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitlerimizi, gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle yad ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU