Sağlık Müdürü Yıldırım; “Hep birlikte korona virüsü mağlup edeceğimize inancım tamdır”

Sağlık Müdürü Yıldırım; “Hep birlikte korona virüsü mağlup edeceğimize inancım tamdır”

Edirne Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım, hekim tarafından evde izlem önerilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastaları ve temaslıları için Sağlık Bakanlığı’nca yayınlanan kurallara uyulmasının hastalıkla mücadelede ve virüs bulaşının yayılmasını önlemede önemli olduğunu bildirdi.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, hekimlerin evde izlem önerilenlerle ilgili takibi yaptığını belirtti.

Hekimin önerdiği şekilde ilaçların düzenli olarak aynı saatlerde kullanılması gerektiğini aktaran Yıldırım, ” Evde sık görülen belirtiler ateş, öksürük, baş ağrısı veya boğaz ağrısı, kas, eklem ağrısı ve ishaldir. Evde tedavi süresince yüksek ateşin düşmemesi, solunum sıkıntısı veya nefes darlığı gelişmesi, sıvı alımı veya beslenmenin ciddi şekilde bozulması durumlarında vakit kaybetmeden hekiminize haber verin, hekiminizin gerekli görmesi halinde tedaviniz hastanede devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

– “Başkalarıyla temas etmeyin”

Hekimin önerdiği süre içerisinde evden çıkılmaması gerektiği uyarısıda bulunan Yıldırım, şunları kaydetti:

“Başkalarıyla temas etmeyin, ihtiyaçlarınızın temini için 112’yi arayarak Vefa Destek Grubu ile iletişime geçin. Yaşınıza ve kilonuza uygun şekilde beslenin ve yeterli miktarda sıvı alın. Mümkünse ayrı bir odada kalın ve odanızı sık sık havalandırın, mümkün değilse ev halkıyla en az 2 metre fiziksel mesafeyi koruyun, maske takın ve maskenin nemlenmesi durumunda maskenizi değiştirin. Evin ortak alanlarında mutlaka tıbbi maske takın. Ayrı tuvalet ve banyo kullanın, yok ise bu alanlarda mutlaka maske takın ve her kullanım sonrası önerildiği şekilde temizleyin. Sık sık el hijyeni sağlayın. Ziyaretçi kabul etmeyin. Düzenli şekilde uyuyun.

Sağlık Bakanlığımızın önderliğinde, Edirne Valiliğimizin destekleriyle, güçlü sağlık sistemimiz, fedakarlıktan çekinmeyen sağlık çalışanlarımız ve halkımızın duyarlılığı ile virüsle mücadelede geri adım atmadan, tedbirleri elden bırakmadan, hep birlikte korona virüsü mağlup edeceğimize inancım tamdır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU