• DOLAR
  %0,33
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,06
 • BIST
  %0,33
Malkara’da muhtar ve azalardan örnek davranış…

Malkara’da muhtar ve azalardan örnek davranış…

Malkara ilçesine bağlı Kavakçeşme Mahallesi muhtarı ve azaları, kurdukları kooperatif bünyesindeki oto yıkama işletmesinden elde edilen geliri mahalle için harcıyor.

Yaklaşık 1,5 yıl önce kurulan Kavakçeşme Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, yaptığı çalışmalarla mahallede yaşayan vatandaşların da takdirini kazanıyor.

Kooperatif kapsamında kurulan araç yıkama istasyonundan elde edilen gelirle mahallede okullar yenileniyor, üreticilerin ihtiyacı olan salça makinesi, süt soğutma tankı gibi bazı makineler alınarak vatandaşların hizmetine sunuluyor.

– “Mahallemizi güzelleştirmeye devam ediyoruz”

Muhtar Ender Çeşme, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahalle halkı için faydalı olacak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Kurdukları kooperatiften kazandıkları parayı yine vatandaşların eksiklerini karşılamak için harcadıklarını ifade eden Çeşme, böylelikle mahallelerini daha da güzelleştirdiklerini anlattı.

Bugüne kadar yaptıkları bazı çalışmalardan örnekler veren Çeşme, şunları kaydetti:

“Bir buçuk yıl önce kurduğumuz kooperatifimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yani bu kooperatifimizden kazandığımız paralarla köyümüzü güzelleştirmeye devam ediyoruz. Daha da çalışacağız, daha da iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımızla, heyetimizle, kooperatif başkanımız ile hep beraber çalışarak güzel şeyler yapmaya devam edeceğiz.

Mahalle ortasına kurduğumuz araç yıkama makinesinden elde ettiğimiz gelirle süt merkezini kapalı alan içine aldık. 40 bin lira değerindeki süt soğutma tankını mahalleye kazandırdık. Bunun yanında okulumuzu yeniledik, salça ve kaymak kırma makinesi alarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.”

Kavakçeşme Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sertaç Bayrak da mahallenin eksiklerini kooperatif çalışmalarıyla giderdiklerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

İş açısından ne kadar meşgul olursanız olun, şu anda arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize zaman ayırmalısınız. Hırslarınız elbette önemlidir, ancak önemsediğiniz ve onu paylaşabileceğiniz insanlar olmadıkça, maddi başarının ne anlamı var?

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün yıldızların mesajı hayatı fazla ciddiye almamak. O çatık kaşlarını bir gülümsemeyle değiştirin ve başınızın üzerinde hangi bulut dolaşıyorsa o gümüş astarı arayın. Daha hafif yürekli bir ruh hali, duygusal refahınız için harikalar yaratacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Şunu yapmalısın ya da bunu yapman gerektiği yönündeki söyleyenleri görmezden gel ve sadece kişisel olarak senin için doğru olan iç sesin ne diyorsa onu yap. Kalabalığı görmezden gelmek cesaret ister ve cesaret bolca sahip olduğunuz bir özelliktir. Kendi geleceğini yarat.

ASLAN BURCU YORUMU

Gezegenler, birisinin bugün cömert doğanızdan yararlanmaya çalışacağı konusunda uyarıyor, ancak artık kendinizi korumak için adımlar atabileceğinizi biliyorsunuz. Özellikle iş cephesinde, başkalarının kendileri için yapması gereken işleri yapmayı teklif etmeyin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sırada öne çıkanlardan olmayabilirsin ama sahip olmak istediğin bir şey varsa iddialı olmalısın. Diğerleri, onları ilgi odağı dışında tuttuğunuz için rahatsız olabilir, ancak bunun sizi endişelendirmesine izin vermeyin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Nedense hem kendinize hem de diğer insanlara karşı duygularınız konusunda dürüst olmayı zor buluyorsunuz, ancak dürüst olmalısınız, aksi takdirde şu anki savunmacı düşünce yapınızdan asla çıkamayabilirsiniz. Duygularından korkmana gerçekten gerek yok.

AKREP BURCU YORUMU

Aşk gezegeni Venüs, bugün hükümdarınız Plüton'a karşı çıkıyor, bu da isteklerinizde daha az doğrudan ve istediğinizi elde etmek için kullandığınız taktiklerde daha az acımasız olmanız gerektiğini gösteriyor. Bugün en azından iş birliği, yüzleşmekten çok daha iyi bir yaklaşım olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Çevrenizdeki dünya biraz kötü durumda olabilir, ancak bunun size kişisel olarak ulaşmasına izin vermeyin. Gezegenler, diğer insanların felaket olarak gördüğü şeyden gerçekten kâr edebileceğinizi gösteriyor, bu yüzden gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutun ve hızlı hareket etmeye hazır olun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün uğraşmanız gereken biri, büyük olasılıkla üzerinde çalıştığınız şeyle ilgili aciliyet duygunuzu paylaşmadıkları için sizi yanlış şekilde yönlendirecek. Ama belki yanlış anlayan sensindir, belki durum o kadar da önemli değildir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU