• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %-0,66
 • ALTIN
  %0,65
 • BIST
  %-0,15
Baran; İskeçe Devlet Hastanesinin acil olarak PCR cihazına ihtiyacı var”

Baran; İskeçe Devlet Hastanesinin acil olarak PCR cihazına ihtiyacı var”

İskeçe KİNAL Milletvekili Burhan Baran İskeçe hastanesi müdürü Elena Rafaela ile yaptığı görüşme hakkında bilgi verdi.

Burhan Baran; “İskeçe Devlet Hastanesi Yöneticisi bayan Elena Rofaela ile görüşmemizden sonra, şehrimiz Hastanesinin Kovid-19 tespiti için kullanılan moleküler kontrol cihazı (PCR) ekipmanı ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyorum. Şehrimizdeki vakaların çokluğu yüzünden, İskeçe Hastanesine Selanik İpokratio Hastanesi tarafından moleküler kontrol cihazı (PCR) temin edilmişti. Bahsi geçen cihazın (PCR), Selanik bölgesindeki vakaların çoğalması nedeniyle geri gönderilmesi zorunlu hale geldi ve geri iade edildi. Herkes tarafından bilindiği üzere, şehrimizin Kovid -19 ile ilgili ihtiyaçları, Dedeağaç Üniversitesi Devlet Hastanesi tarafından mutlak tutarlılık ve zaman tüketmeyen prosedürler ile gideriliyor.”

Hastane müdürü Bayan Rafaela’nın ifadelerine değinen Baran; İskeçe Devlet Hastanesine ait ,vaka kontrolü için numuneleri inceleme yeteneğine sahip olan, kendi moleküler kontrol cihazımız (PCR) ,en geç 10 gün içerisinde hastanemizde bulunacaktır. Ancak 2-3 hafta içerisinde hastanemiz, daha küçük fakat hızlı (1 saat) içerisinde sonuç alma imkanı olan, ek bir PCR cihazına sahip olacaktır. Son olarak, bayan Rofaela hastanemizin tıbbi ekipman ihtiyaçlarını karşılamak doğrultusunda, kısa bir süre (3-4 ay) zarfında, ileri teknolojiye sahip olan yeni bir cihaz için ihale düzenleneceğini bildirdi.

Milletvekili Baran, İskeçe Devlet Hastanesinin PCR ekipmanlarının aciliyetle donatılması gerektiğinin altını çizerek; “Vatandaşlarımızın yoğun ihtiyaçlarının Dedeağaç Üniversitesi Devlet Hastanesi tarafından gideriliyor olmasına rağmen, İskeçe Devlet Hastanesinin, hayati önem taşıyan (PCR) ekipmanlarıyla donatılması gerekli ve acildir. İskeçe Devlet Hastanesi Yöneticisi bayan Elena Rafaela’nın, bana bahsettiği eksikliklerin en kısa zaman içerisinde giderilmesini içtenlikle umuyor ve diliyorum. Bu şehrin vatandaşı olarak ve sahip olduğum doktorluk ve milletvekili ünvanının bana verdiği yetkilere dayanarak, İskeçe Devlet Hastanesi’nin sorunsuz ve düzenli çalışması için her türlü görüş ve çalışmada elimden geleni yapmaya söz veriyorum.”

Kaynak: Trakyanın Sesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Gezegenler, birinin, belki bir arkadaşının, belki bir iş arkadaşının, sizi ön plana çıkararak, kendi başarısızlıklarından dikkati başka yöne çekmeye çalışacağı konusunda uyarıyor. Sakin olun ve onlara sinirlenmemeye çalışın. Söyledikleri veya yaptıkları hiçbir şey size zarar veremez.

BOĞA BURCU YORUMU

Bu hafta sonu işvereninizi veya güçlü bir konumda olan başka birini etkilemek istiyorsanız, hızlı ve kararlı davranmalısınız. Fark edilmek için çabalayan tek kişi sen olmayacaksın, o yüzden hamleni yap ve şimdi yap.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bu hafta sonu tek tehlike, eleştirilere aşırı tepki göstermeniz ve işleri olması gerektiğinden daha zor hale getirmenizdir. Otorite figürleri yeteneklerinizin çok iyi farkındadır ve siz yapmazsanız düşmanlarınızın söylediklerini ciddiye almazlar.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bir süredir mücadele ettiğiniz duygular, önümüzdeki 48 saat içinde yüzeye çıkacak. Hoş olmayan sonuçları olabilir. Öte yandan, tüm bu gereksiz olumsuzlukları göğsünüzden attığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Size değer vermeye çalışan insanlarla uğraşırken sağlam durmanız gerekir. Zıt burcunuzdaki Satürn, üstesinden gelmek için donanımlı hissetmeyeceğiniz zorluklar getirecektir, ancak güçlü kalır ve yaratıcı düşünürseniz, bunların üstesinden gelmenin yollarını bulacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bu hafta sonu bir arkadaşınızın veya sevdiğiniz birinin bakış açısından bakmaya çalışırsanız, neden bu kadar garip davrandıklarını anlayacaksınız. Bu kadar çok kişisel baskı altında olsaydınız, farklı tepki verir miydiniz?

TERAZİ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 48 saat boyunca havayı temizlemek için ne gerekiyorsa yapın. Yaşadığınız, çalıştığınız veya iş yaptığınız kişilerle aranızda olabilecek her türlü kötü duyguyla ilgilenilmelidir. Herkese karşı dürüst olun ve herkesin size karşı da dürüst olmasını talep edin.

AKREP BURCU YORUMU

Size tamamen iyi bir karar gibi görünen şey, hayata bakış açınızı paylaşmayan insanlara garip gelebilir, bu yüzden bu hafta sonu birkaç soru bekleyin. Verdiğiniz cevapların yalnızca mantıklı görünmekle kalmayıp, aynı zamanda gerçeklerle desteklendiğinden emin olun.

YAY BURCU YORUMU

Gezegenler, kalbinizin bu hafta sonu yapmayı kabul ettiğiniz şeyde olmadığını söylüyor, ancak çekilmek için çok geç olduğunu biliyorsunuz, bu yüzden devam edin ve gerçekten iyi bir iş çıkardığınızdan emin olun. Arkadaşlarınız ve meslektaşlarınız profesyonel tavrınızı takdir edeceklerdir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bir süre önce bir krizde birine yardım etmiş olmanız, onlara tekrar yardım etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Eğer derslerini almamışlarsa, bu sefer öğreneceklerini düşündüren nedir? Biraz sert konuşmak onlara iyi gelebilir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU