Baran; İskeçe Devlet Hastanesinin acil olarak PCR cihazına ihtiyacı var”

Baran; İskeçe Devlet Hastanesinin acil olarak PCR cihazına ihtiyacı var”

İskeçe KİNAL Milletvekili Burhan Baran İskeçe hastanesi müdürü Elena Rafaela ile yaptığı görüşme hakkında bilgi verdi.

Burhan Baran; “İskeçe Devlet Hastanesi Yöneticisi bayan Elena Rofaela ile görüşmemizden sonra, şehrimiz Hastanesinin Kovid-19 tespiti için kullanılan moleküler kontrol cihazı (PCR) ekipmanı ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyorum. Şehrimizdeki vakaların çokluğu yüzünden, İskeçe Hastanesine Selanik İpokratio Hastanesi tarafından moleküler kontrol cihazı (PCR) temin edilmişti. Bahsi geçen cihazın (PCR), Selanik bölgesindeki vakaların çoğalması nedeniyle geri gönderilmesi zorunlu hale geldi ve geri iade edildi. Herkes tarafından bilindiği üzere, şehrimizin Kovid -19 ile ilgili ihtiyaçları, Dedeağaç Üniversitesi Devlet Hastanesi tarafından mutlak tutarlılık ve zaman tüketmeyen prosedürler ile gideriliyor.”

Hastane müdürü Bayan Rafaela’nın ifadelerine değinen Baran; İskeçe Devlet Hastanesine ait ,vaka kontrolü için numuneleri inceleme yeteneğine sahip olan, kendi moleküler kontrol cihazımız (PCR) ,en geç 10 gün içerisinde hastanemizde bulunacaktır. Ancak 2-3 hafta içerisinde hastanemiz, daha küçük fakat hızlı (1 saat) içerisinde sonuç alma imkanı olan, ek bir PCR cihazına sahip olacaktır. Son olarak, bayan Rofaela hastanemizin tıbbi ekipman ihtiyaçlarını karşılamak doğrultusunda, kısa bir süre (3-4 ay) zarfında, ileri teknolojiye sahip olan yeni bir cihaz için ihale düzenleneceğini bildirdi.

Milletvekili Baran, İskeçe Devlet Hastanesinin PCR ekipmanlarının aciliyetle donatılması gerektiğinin altını çizerek; “Vatandaşlarımızın yoğun ihtiyaçlarının Dedeağaç Üniversitesi Devlet Hastanesi tarafından gideriliyor olmasına rağmen, İskeçe Devlet Hastanesinin, hayati önem taşıyan (PCR) ekipmanlarıyla donatılması gerekli ve acildir. İskeçe Devlet Hastanesi Yöneticisi bayan Elena Rafaela’nın, bana bahsettiği eksikliklerin en kısa zaman içerisinde giderilmesini içtenlikle umuyor ve diliyorum. Bu şehrin vatandaşı olarak ve sahip olduğum doktorluk ve milletvekili ünvanının bana verdiği yetkilere dayanarak, İskeçe Devlet Hastanesi’nin sorunsuz ve düzenli çalışması için her türlü görüş ve çalışmada elimden geleni yapmaya söz veriyorum.”

Kaynak: Trakyanın Sesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU