23 Yaş Altı Avrupa Kürek Şampiyonasında hedef madalya…

23 Yaş Altı Avrupa Kürek Şampiyonasında hedef madalya…

23 Yaş Altı Avrupa Kürek Şampiyonası için Sakarya’da kampa giren kürek Ümit Milli Takım, çok sayıda madalyayla Türkiye’ye dönebilmek için çalışıyor.

Almanya’nın Duisburg kentinde 5-6 Eylül’de yapılacak şampiyona öncesi 12 Ağustos’ta Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kano-Kürek Tesisleri’nde kampa giren milli kürekçiler, antrenörleri gözetiminde hazırlıklarını sürdürüyor.

Pandemi sürecini, federasyon tarafından verilen kürek ergometresiyle çalışarak geçiren sporcular, Avrupa Şampiyonası için günde çift antrenman yaparak kürek çekiyor.

Milli takım, çalışmalarını 4 Eylül’e kadar Sapanca Gölü’nde sürdürecek.

– Kaya: “Madalya alabilecek seviyede zamanlarımız var”

Kürek Milli Takımı Antrenörü Gökmen Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2020 Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya alabilmek için hazırlıklarının devam ettiğini söyledi.

Antrenmanlarda elde ettikleri zamanların hedeflerini tutturduğunu dile getiren Kaya, “İnşallah şampiyonada bir aksilik olmazsa, madalyayla döneceğimizi umut ediyorum.” dedi.

Kaya, pandemi sürecini en iyi şekilde değerlendirdiklerini aktararak, “O süreçte sporcularımıza kürek ergometresi verdik. Evlerinde her gün birebir antrenman yapıp, telefon üzerinden bütün zamanları aldık ve tek tek kontrol ettik. O yüzden antrenmanlarımız hiç eksik kalmadı, tam anlamıyla çalışabildik. Dolayısıyla şu an 23 yaş altında madalya alabilecek seviyede zamanlarımız var. Tabii müsabaka koşullarında her şey değişebiliyor.” diye konuştu.

Sakarya’nın bir kürek sporu merkezi olduğuna işaret eden Kaya, dereceye girilen her müsabakada mutlaka Sakaryalı sporcuların yer aldığını kaydetti.

Gökmen Kaya, 23 yaş altında güzel sonuç alabilecek sporcuların bulunduğuna dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı:

“Yine Olimpiyat Hazırlık Merkezinde bu sene ve gelecek sene gençler kategorisinde Avrupa’da, dünyada madalya alabilecek çok güzel sporcularımız var. Tabii destekler devam ederse, gelecek biraz daha parlak gibi gözüküyor. Ümitler Avrupa Şampiyonası’ndan sonra, Sırbistan’da yapılacak Avrupa Gençler Şampiyonası’na gideceğiz. Orada da güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz. Geçen sene B final çektik, dümenci 4 tekte üçüncü olduk, 2 çiftede Avrupa yedincisi olduk, kadınlar dört tekte ilk defa dördüncü olduk. Madalyayı kıl payı kaçırdığımız müsabakalar oldu. Güzel sonuçlar alıyoruz. İnşallah hedefler bu sene yüzde 100 madalya odaklı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU