İlaçlama ekiplerine eğitim

İlaçlama ekiplerine eğitim

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama Ekibine 2 Eylül 2020 Çarşamba Günü, vektör mücadelesi ve biosidal ürün uygulayıcı eğitimi verildi.

Saat 15.00 sıralarında başlayan ve Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime Belediye Başkan Yardımcısı Veteriner Hekimi Mahmut Yıldırır ile Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekibi katıldı.

Eğitimi; CDL Kimya Firması’ndan Ziraat Mühendisi Kadir Bilgen verdi.

Kadir Bilgen eğitimin amacı hakkında şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz yüzyılda hızla gelişen bilim ve teknoloji, insanlara daha iyi yaşam koşulları sunarken, çeşitli dönemlerde büyük salgınlara neden olan birçok hastalığı etkisiz hale getirmiş ya da büyük ölçüde kontrol altına alabilmiştir. Dünya nüfusunun hızla artması, atık ve artıkların üretime kazandırılamaması, insan yaşam alanlarındaki düzensizlikler ve alt yapı eksiklikleri, çeşitli kimyasalların uzun yıllardan beri bilinçsizce kullanımı, zararlı türlerinde direnç oluşumu, doğanın kirletilmesi ve insan topluluklarının daha sık ve düzensiz yaşam alışkanlıklarının doğal dengeyi bozarak bir çok hastalık etmeninin insan ve hayvanlar arasında yayılmasına uygun ortam hazırlamış ve bu etkenler entegre vektör mücadelesinin önemini arttırmıştır.”

Çevre ve insan kavramının vektörel mücadele ile biosidal uygulamalarda ön planda tutulduğunu söyleyen Bilgen şunları kaydetti: “Eğitimimizde çevre sorumluluğu bilinci ile toplumun daha sağlıklı, daha temiz bir çevrede yaşamasını sağlamak adına vektör mücadelesi konusunda yenilikleri ve teknolojiyi takip eden, önce çevre ve insan kavramını ön planda tutarak en iyi çözümleri sunmak amaçlanmıştır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU