• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %-0,66
 • ALTIN
  %0,65
 • BIST
  %-0,15
İlaçlama ekiplerine eğitim

İlaçlama ekiplerine eğitim

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama Ekibine 2 Eylül 2020 Çarşamba Günü, vektör mücadelesi ve biosidal ürün uygulayıcı eğitimi verildi.

Saat 15.00 sıralarında başlayan ve Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime Belediye Başkan Yardımcısı Veteriner Hekimi Mahmut Yıldırır ile Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekibi katıldı.

Eğitimi; CDL Kimya Firması’ndan Ziraat Mühendisi Kadir Bilgen verdi.

Kadir Bilgen eğitimin amacı hakkında şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz yüzyılda hızla gelişen bilim ve teknoloji, insanlara daha iyi yaşam koşulları sunarken, çeşitli dönemlerde büyük salgınlara neden olan birçok hastalığı etkisiz hale getirmiş ya da büyük ölçüde kontrol altına alabilmiştir. Dünya nüfusunun hızla artması, atık ve artıkların üretime kazandırılamaması, insan yaşam alanlarındaki düzensizlikler ve alt yapı eksiklikleri, çeşitli kimyasalların uzun yıllardan beri bilinçsizce kullanımı, zararlı türlerinde direnç oluşumu, doğanın kirletilmesi ve insan topluluklarının daha sık ve düzensiz yaşam alışkanlıklarının doğal dengeyi bozarak bir çok hastalık etmeninin insan ve hayvanlar arasında yayılmasına uygun ortam hazırlamış ve bu etkenler entegre vektör mücadelesinin önemini arttırmıştır.”

Çevre ve insan kavramının vektörel mücadele ile biosidal uygulamalarda ön planda tutulduğunu söyleyen Bilgen şunları kaydetti: “Eğitimimizde çevre sorumluluğu bilinci ile toplumun daha sağlıklı, daha temiz bir çevrede yaşamasını sağlamak adına vektör mücadelesi konusunda yenilikleri ve teknolojiyi takip eden, önce çevre ve insan kavramını ön planda tutarak en iyi çözümleri sunmak amaçlanmıştır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Gezegenler, birinin, belki bir arkadaşının, belki bir iş arkadaşının, sizi ön plana çıkararak, kendi başarısızlıklarından dikkati başka yöne çekmeye çalışacağı konusunda uyarıyor. Sakin olun ve onlara sinirlenmemeye çalışın. Söyledikleri veya yaptıkları hiçbir şey size zarar veremez.

BOĞA BURCU YORUMU

Bu hafta sonu işvereninizi veya güçlü bir konumda olan başka birini etkilemek istiyorsanız, hızlı ve kararlı davranmalısınız. Fark edilmek için çabalayan tek kişi sen olmayacaksın, o yüzden hamleni yap ve şimdi yap.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bu hafta sonu tek tehlike, eleştirilere aşırı tepki göstermeniz ve işleri olması gerektiğinden daha zor hale getirmenizdir. Otorite figürleri yeteneklerinizin çok iyi farkındadır ve siz yapmazsanız düşmanlarınızın söylediklerini ciddiye almazlar.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bir süredir mücadele ettiğiniz duygular, önümüzdeki 48 saat içinde yüzeye çıkacak. Hoş olmayan sonuçları olabilir. Öte yandan, tüm bu gereksiz olumsuzlukları göğsünüzden attığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Size değer vermeye çalışan insanlarla uğraşırken sağlam durmanız gerekir. Zıt burcunuzdaki Satürn, üstesinden gelmek için donanımlı hissetmeyeceğiniz zorluklar getirecektir, ancak güçlü kalır ve yaratıcı düşünürseniz, bunların üstesinden gelmenin yollarını bulacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bu hafta sonu bir arkadaşınızın veya sevdiğiniz birinin bakış açısından bakmaya çalışırsanız, neden bu kadar garip davrandıklarını anlayacaksınız. Bu kadar çok kişisel baskı altında olsaydınız, farklı tepki verir miydiniz?

TERAZİ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 48 saat boyunca havayı temizlemek için ne gerekiyorsa yapın. Yaşadığınız, çalıştığınız veya iş yaptığınız kişilerle aranızda olabilecek her türlü kötü duyguyla ilgilenilmelidir. Herkese karşı dürüst olun ve herkesin size karşı da dürüst olmasını talep edin.

AKREP BURCU YORUMU

Size tamamen iyi bir karar gibi görünen şey, hayata bakış açınızı paylaşmayan insanlara garip gelebilir, bu yüzden bu hafta sonu birkaç soru bekleyin. Verdiğiniz cevapların yalnızca mantıklı görünmekle kalmayıp, aynı zamanda gerçeklerle desteklendiğinden emin olun.

YAY BURCU YORUMU

Gezegenler, kalbinizin bu hafta sonu yapmayı kabul ettiğiniz şeyde olmadığını söylüyor, ancak çekilmek için çok geç olduğunu biliyorsunuz, bu yüzden devam edin ve gerçekten iyi bir iş çıkardığınızdan emin olun. Arkadaşlarınız ve meslektaşlarınız profesyonel tavrınızı takdir edeceklerdir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bir süre önce bir krizde birine yardım etmiş olmanız, onlara tekrar yardım etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Eğer derslerini almamışlarsa, bu sefer öğreneceklerini düşündüren nedir? Biraz sert konuşmak onlara iyi gelebilir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU