Yenilenen Şehir İçi Minibüsleri Tanıtıldı

Yenilenen Şehir İçi Minibüsleri Tanıtıldı

Yenilenen şehir içi minibüsler ile ilgili araç tanıtım töreni Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Törene; AK Parti Edirne Milletvekili ve KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediyesi ve İl Genel Meclis Üyeleri, Oda, Borsa ve STK Temsilcileri, S.S. 25 No’lu Keşan Şehir İçi Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ertan Erkan ve yönetimi, Kurum Amirleri, Keşan Belediyesi Birim Müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

KEFEK Başkanı Fatma Aksal, yenilenen minibüslerin, Keşan’a hayrlı olmasını diledi. Aksal, Keşan halkının hak ettiği her hizmeti alması için her tür çalışmayı yapmaktan kaçınmadıklarının vurguladı.

Toplu taşımada Keşan’a yakışan gelişmeler olduğunu söyleyen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu konuşmasına şu sözlerle başladı: “Keşan’da artık çok güzel şeyler oluyor. Şehrimiz, arzu ettiğimiz noktaya doğru ilerliyor. Keşan’ımız her gün, yeni bir imkan, yeni bir hizmetle buluşuyor. Tüm bunların yanında toplu taşımada da Keşan’a yakışan gelişmeler oluyor.2019 yılı kasım ayında Keşan Belediye Meclisi olarak yeni hazırladığımız minibüs yönetmeliğini kabul etmiştik, bununla birlikte pandemiye rağmen minibüsçülerimiz Keşan için borca girip minibüslerini yenilediler. Bilindiği üzere, Keşan’da 93 minibüsün hepsi yenilendi. Bu konu, öncelikli olarak üzerinde durmamız gereken bir konuydu. Hatırlandığı üzere; Keşan belediyesi olarak yaptığımız anket ile hemşehrilerimizin memnuniyetini ölçüp beklentilerini sormuştuk. Mevcut toplu taşıma araçlarının eskidiği, konfor ve güvenlik açısından sıkıntı oluşturduğu konusunda vatandaşımızın şikayetleri vardı. Bu hassasiyetlerin ardından bizde kolları sıvadık; öncelikli olarak minibüs ve servis araçlarında düzenli şekilde ilaçlama ve hijyen çalışmaları başlatıldı.”

Keşan Toplu Taşıma ve Ulaşım Konusunda Trakya’da Örnek Olacak

Başkan Helvacıoğlu, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Bunun yanı sıra 7/24 hizmet verecek toplu taşıma şikayet hattı kuruldu. Daha da önemlisi yenilenen tüm araçlarımızda artık engelli rampası kullanılıyor. Toplu taşımada şoför eğitimlerimiz devam ediyor. Şahit olduğunuz üzere duraklarımız yenilenerek modern bir yapıya kavuşturuluyor.  Aynı zamanda da durak sayılarını arttırıyoruz. Yine; güvenlik ve kamera sistemlerini uygulamaya koyuyoruz. Kısa zamanda, önemli bir mesafe kat ettik; Keşan toplu taşıma ve ulaşım konusunda Trakya’da örnek olacak. Vatandaşlarımız da toplu taşımadaki gelişmeleri memnuniyet ile takip ediyor. Ben bu duygu ve düşünceler ile; Keşan Belediye Meclisimiz ve Minibüsçüler Kooperatif Yönetimimiz başta olmak üzere, ulaşım konusundaki gelişmelere katkı sağlayan herkese tüm vatandaşlarımız adına teşekkür ediyor, Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Erkan: “Belediyemizle El Ele Çalışıyoruz”

Ardından S.S. 25 No’lu Keşan Şehir İçi Minübüs Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Ertan Erkan konuşmak üzere söz aldı: “Keşan İlçe Merkezinde toplu taşıma hizmetini yerine getiren 93 üyeli sınırlı sorumlu 25 No’ lu Keşan Şehir İçi Motorlu Taşıyıcılar kooperatifi olarak hizmet araçlarımızın tamamı engelli erişimine uygun hale getirilmiştir. Bu kapsamda belediyemiz ile el ele çalışıyoruz. Bu nedenle düzenlemiş olduğumuz araç tanıtımından oluşan etkinliğimize katılımda bulunduğunuz için tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Keşan halkına yakışan toplu taşıma hizmeti vermek adına yaşadıkları maddi zorluklar içinde araçlarını yenileyen ortaklarımıza ve her zaman yanımızda olarak bizlere güvenen Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Helvacıoğlu’na şahsım ve üyelerim adına teşekkürlerimi sunarım. Yenilenen araçlarımız değerli Keşan halkına hayırlı olsun.”

Konuşmaların ardından tüm katılımcılar tarafından kurdele kesildi ve Keşan Belediyesi tarafından vatandaşlara pilav, ayran, aşure ikramı yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün, dünyayı kapatıp, düşüncelerinizle baş başa kalabileceğiniz sessiz bir yer bulabilmeyi dileyeceğiniz zamanlar olacak… Ama bugün olmayacak. Beğenin ya da beğenmeyin, kaos ve karışıklıkla yüzleşmenin zamanı geldi.

BOĞA BURCU YORUMU

Biri size karşı bugün doğru olmayan bir suçlamada bulunursa, kendi adınıza konuşmalısınız. Sizi çok fazla rahatsız etmeyebilir ve geçmesine izin vermeye meyilli olabilirsiniz, ancak gezegenler, bunu yaparsanız itibarınızın zarar görebileceği konusunda uyarıyor.

İKİZLER BURCU YORUMU

Duygularınızı ifade ederken kendinizi tutmayın. Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, başkalarına onları ne kadar önemsediğinizi bildirmenizi kolaylaştıracak ve bu, kaçırmayı göze alamayacağınız bir fırsat. Düşünceler önemlidir ama duygular çok daha önemlidir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Arkadaş veya arkadaş canlısı bir meslektaş olarak düşündüğünüz birinin sizi yanılttığını keşfetmek sizi rahatsız edebilir, ancak onları yargılamak için çok hevesli olmayın. Yanlış yönlendirilmiş olmaları da söz konusu olabilir. Neler olduğunu öğrenin.

ASLAN BURCU YORUMU

Aslan için oynayacak her şeye sahipsin. Güneş burcunuzdaki yolculuğunun sonuna yaklaşırken, şu anda gözünüzdeki hedefe ulaşmak için yüzde 100 kendini vermelisiniz. Elbette başarısız olabilirsiniz, ancak en büyük başarısızlık denememek bile değildir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bazen, belirli bir kişinin söylediği her kelime, sizi yanlış şekilde övmek için tasarlanmış gibi görünüyor. Ama bu doğru mu yoksa sadece değerli misiniz? Söyledikleri ya da yaptıkları hiçbir şeyin size zarar vermeyeceğini ve mucizevi bir şekilde zarar vermeyeceğini varsayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevdiğiniz biri zor zamanlar geçiriyor ve yardıma ihtiyacı var, bu yüzden yaptığınız şeyi bırakın ve onların yardımına gidin. Kendi talihsizliklerinin yaratıcısı olabilirler ama senin gibi iyi biri bunu onlara karşı kullanmaz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugünün yıldızlarının mesajı, işverenleri ve diğer otorite figürlerini etkilemeye çalışmayı unutmanız ve yalnızca kişisel olarak size doğru gelen şeyi yapmanız gerektiğidir. Bir bireysellik dokunuşu gösterirseniz, sizi daha çok düşüneceklerdir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün başka insanlarla çalışma havasında olmayabilirsiniz ama çaba göstermelisiniz, en azından onların yaptıkları kesinlikle size bir şekilde yansıyacaktır. Sorumluluğu üstlenin ve birlikte yaptığınız şeyin adınıza layık olduğundan emin olun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bir şeye sağlıksız bir takıntın var gibi görünüyor, ne kadar çok düşünürsen o kadar kötü hissettiriyor. Bu şey her ne ise, onu bir kez ve herkes için geçmeniz gerekir. Odaklanabileceğin çok daha iyi şeyler var.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU