Zabıta Haftası’nın 194. kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı

Zabıta Haftası’nın 194. kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün organizasyonunda Zabıta Teşkilatı’nın 194. kuruluş yıl dönümü nedeniyle 2 Eylül 2020 Çarşamba günü tören düzenlendi.

Tören 10.00 sıralarında başladı ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Törene Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte; Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu, Ali Yılmaz, Mahmut Yıldırır, Mustafa Altay ile Keşan Belediye Meclis üyeleri ve belediye birim amirleri katıldı.

Törende ilk olarak Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından Keşan Belediye Bandosu eşliğinde; saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Gökhan Yılmaz: “Zabıta halk ile belediye arasında bir köprüdür”

Program Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz’ın konuşmasıyla sürdü.

Zabıta Teşkilatının 194. Kuruluş yılı olduğunu belirten Yılmaz şunları söyledi: “Keşan Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü olarak personel yapımızı sürekli dinamik tutan bir anlayış ile her geçen gün hizmet kalitemizi arttırarak 7 gün 24 saat çalışma esasına göre görevimizi sürdürmekteyiz. Bizler belediyenin dışarıya yansıyan bir yüzü, halkla belediye arasında bir köprü olarak kanunların ve yönetmeliklerin bize vermiş olduğu yetki çerçevesinde; vatandaşlarımızın esenliğini ve genel sağlığını korumak, vatandaşlarımıza sağlıklı ve düzenli bir yaşam alanı hazırlamak, kentsel gelişime katkı sunmak adına görevimizi kontrol ve denetimler ile yürütmekteyiz. Bizler kendimizi, toplumun huzurunu, ihtiyaçlarını, geleceğe olan inancını, bir şehir bilinci içerisinde dayanışmanın, birbirine saygının ve bu saygının geleceğe sürdürülebilir şekilde devam ettirilmesinin teminatı olarak görmekteyiz. Sözlerimi sonlandırırken, norm kadrosu Keşan merkezi resmi nüfusu olan 65 bin nüfusa göre belirlendiği halde, ikametgahı çevre ilçe ve köylerde bulunup, ilçe merkezinde ikamet eden öğrenci ve vatandaşlarımız ile yaz sezonunda sahillerimizde misafir ettiğimiz vatandaşlarımız hesaba alındığında; kış sezonunda 85 bin, yaz sezonunda ise 200 bin vatandaşımıza mesai merhumu gözetmeksizin hizmet eden personelime huzurunuzda teşekkür ederim. Başta personelim olmak üzere, zabıta teşkilatının tüm mensuplarının 194. Kuruluş yıl dönümünü kutlarım.”

Helvacıoğlu: “Zabıta müdürlüğümüz tüm personeli ile vatandaşımızın karşısında değil, yanında ve hizmetindedir”

Gökhan Yılmaz’ın ardından Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu mikrofona geldi.

Zabıta Teşkilatı kuruluşunun 194. Yılı olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Helvacıoğlu, Zabıta Müdürlüğü ile Keşan’ı daha iyi noktalara ulaştırmak için birlikte hareket ettiklerini kaydetti.

Zabıta personelinin haftasını kutlayan ve başarılar dileyen Mustafa Helvacıoğlu şunları söyledi: “Zabıtamız; Keşan’ımızı daha iyi işlerle buluşturmak ve yaşam kalitesini arttırmak için birlikte mesai yaptığımız, canla başla çalışan kıymetli ekibimizdir. Keşan Belediyesi olarak çalışanlarımızla büyük bir aileyiz. Zabıtamız da ailemizin en önemli ve en değerli üyelerinin başında geliyor. Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak; şehrimizin huzuru ve güvenliği için çalışmak, hemşehrilerimizin yanında olmak için mesai harcıyoruz. Ceza yazan değil ikna eden ve vatandaşımızı memnun bir şekilde kurallara uymaya yönlendiren bir zabıta teşkilatı olma yolunda hızla ilerliyoruz. Keşan Belediyesi’nde zabıta olarak çalışan 36 zabıtamız, ayrıca denetim, idari bölüm, ruhsat ve ulaşım bölümünde de toplamda 18 personelimiz bulunmakta. Bu kentte belediyenin varlığı hissediliyorsa bunun en önemli ayaklarından birisi zabıta teşkilatımızdır. Zabıtamız belediyemizin gülen yüzüdür. Keşan belediyesi olarak zabıtalarımız ilçemizin huzur ve güvenliği için durmadan çalışmakta ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için çabalamaktadırlar. Zabıta müdürlüğümüz tüm personeli ile vatandaşımızın karşısında değil, yanında ve hizmetindedir. Zabıta teşkilatının 194.yılında; belediyemiz zabıta teşkilatının ve ülkemizin her tarafında, vatandaşlarımızın huzur ve sağlığı için görevini özverili bir şekilde yerine getiren tüm zabıta personelinin zabıta haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Törenin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün, dünyayı kapatıp, düşüncelerinizle baş başa kalabileceğiniz sessiz bir yer bulabilmeyi dileyeceğiniz zamanlar olacak… Ama bugün olmayacak. Beğenin ya da beğenmeyin, kaos ve karışıklıkla yüzleşmenin zamanı geldi.

BOĞA BURCU YORUMU

Biri size karşı bugün doğru olmayan bir suçlamada bulunursa, kendi adınıza konuşmalısınız. Sizi çok fazla rahatsız etmeyebilir ve geçmesine izin vermeye meyilli olabilirsiniz, ancak gezegenler, bunu yaparsanız itibarınızın zarar görebileceği konusunda uyarıyor.

İKİZLER BURCU YORUMU

Duygularınızı ifade ederken kendinizi tutmayın. Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, başkalarına onları ne kadar önemsediğinizi bildirmenizi kolaylaştıracak ve bu, kaçırmayı göze alamayacağınız bir fırsat. Düşünceler önemlidir ama duygular çok daha önemlidir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Arkadaş veya arkadaş canlısı bir meslektaş olarak düşündüğünüz birinin sizi yanılttığını keşfetmek sizi rahatsız edebilir, ancak onları yargılamak için çok hevesli olmayın. Yanlış yönlendirilmiş olmaları da söz konusu olabilir. Neler olduğunu öğrenin.

ASLAN BURCU YORUMU

Aslan için oynayacak her şeye sahipsin. Güneş burcunuzdaki yolculuğunun sonuna yaklaşırken, şu anda gözünüzdeki hedefe ulaşmak için yüzde 100 kendini vermelisiniz. Elbette başarısız olabilirsiniz, ancak en büyük başarısızlık denememek bile değildir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bazen, belirli bir kişinin söylediği her kelime, sizi yanlış şekilde övmek için tasarlanmış gibi görünüyor. Ama bu doğru mu yoksa sadece değerli misiniz? Söyledikleri ya da yaptıkları hiçbir şeyin size zarar vermeyeceğini ve mucizevi bir şekilde zarar vermeyeceğini varsayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevdiğiniz biri zor zamanlar geçiriyor ve yardıma ihtiyacı var, bu yüzden yaptığınız şeyi bırakın ve onların yardımına gidin. Kendi talihsizliklerinin yaratıcısı olabilirler ama senin gibi iyi biri bunu onlara karşı kullanmaz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, iş cephesinde itibarınız için harikalar yaratacak, bu nedenle işverenlere ve kıdemli meslektaşlarınıza neler yapabileceğinizi gösterin ve bunu yüzünüzde gerçekten büyük bir gülümsemeyle yaptığınızdan emin olun. Güven artı şenlik başarıya eşittir.

YAY BURCU YORUMU

Kaybedemeyeceğinize inanıyorsanız, o zaman zaten ödüller ve alkışlar yolundasınız ve yönetici gezegeniniz Jüpiter bugün sizin lehinize çalışıyorken, büyük bir şey başaracağınıza dair çok az şüphe var. Yine de başarıyı hafife almayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Harekete geçmeden önce tüm artıları ve eksileri tartmayı seven türden bir Oğlak olsanız bile, bugün önsezilerinizi geri almalı ve hepsini kazanmak için her şeyi riske atmalısınız. Şans, risk almaya hazır olanlardan yanadır.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU