79 yıllık evli çift, rekor kırdı…

79 yıllık evli çift, rekor kırdı…

Ekvador’da Julio Mora, soğuk bir şubat günü sevdiği adam Waldramina Quinteros ile evlenmek için gizlice ailesinden kaçtı.

Oysa her ikisinin ailesi de evliliği onaylamıyordu. Ancak aradan geçen 79 yıla rağmen hala birlikteler ve mutlular.

Waldramina Quinteros 110, Julio Mora ise 104 yaşında. Her ikisinin de bilinçleri açık, sağlıklılar. Yakınlarına göre, şu sıralar koronavirüs salgını nedeniyle artık büyük aile buluşmaları gerçekleşmediği için biraz depresyona girdiler.

Aslında tarihte daha uzun süreli evlilikler olsa da Guinness Dünya Rekorlar kitabına göre, yaşlarının toplamı 215’i bulan başka bir çift, dünya üzerinde bulunmuyor.

Mora 10 Mart 1910’da, Quinteros 16 Ekim 1915’te dünyaya geldi. Çift, 7 Şubat 1941’de İspanyollar tarafından Quito’da inşa edilen ilk kilise olan La Iglesia de El Belen’de evlendi. Her ikisi de emekli öğretmen olan çift, Ekvador’un başkenti Quito’da yaşıyor ve ağustos ortasında dünya üzerinde yaşlarının toplamı 215’i bulan en yaşlı çift olarak Guinness sertifikasını aldılar.

Kızları Cecilia, eskisi kadar çevik olmasalar da hem aklı başında hem de aktif olduklarını söylüyor. Son bir aydır çok üzgün olduklarını dile getiren Cecilia, “Üzgünler ve farklı hareket ediyorlar çünkü büyük aile toplantılarını özlediler.” diyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU