• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %-0,35
Başkan Helvacıoğlu; “Yolları gündemden düşüreceğiz”

Başkan Helvacıoğlu; “Yolları gündemden düşüreceğiz”

Keşan Belediyesi’nin 24 kilometrelik yol ve yeni nesil kaldırım çalışmaları kapsamında Yeni Mahalle Mehmet Gemici Caddesi’nde başlattığı hizmet atağı hızlı şekilde sürüyor.

Kaldırımların modern şekilde 2.25 metre genişliğinde yapıldığını ayrıca alanda bisiklet yolları da yapılacağını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu: “Toplamda 24 km. yol ve yeni nesil kaldırım çalışmalarımızı Yeni Mahalle Mehmet Gemici Caddesi’nden başlattık. Çalışmalarımız 500 gün sürecek ama müteahhidimiz bu sürenin altında işi bitirmeyi planlıyor. Keşan bisiklet yolu ile tanışacak. Keşan’ımızı yeni nesil modellerle, modern bir kente dönüştürmek için çalışmalarımızı ara vermeden devam ettiriyoruz. Keşan’da yollar konuşulmayacak demiştik ve artık Keşan’ da yollar konuşulmamaya başlandı. Bu çalışmalarımız da bitince yollar hiç konuşulmayacak. Yönetime geldiğimizde yaptığımız anket sonucunda Keşan’ın en önemli sorunu yoldu. Artık Keşan’ın gündeminde yol olmayacak, yolları gündemden düşüreceğiz. Çünkü Keşan ölçeğinde bir şehirde, böyle güzel coğrafyası olan ilçemizde hala yol, kaldırım, çöpler konuşuluyorsa bizler ilçemize karşı mahcup oluruz. İkinci yılımızda yol sorununu çözmüş oluyoruz. 24 kilometrelik yola geçmiş dönem belediye başkanımız Merhum Mehmet Gemici’nin adını taşıyan caddemizden başladık. Bu bizim için anlamlı bir başlangıç oldu. Çünkü bu mahallenin kuruluşunda, imarında emeği var Mehmet Gemici’nin. Biz de bu mahallenin gelişimini hızlandırarak devam edeceğiz. Altyapı çalışmalarına bu mahallede başladık. Spor tesislerini, okullaşmayı bu mahalleye yönlendirdik. Bizim dönemimizin sonuna kadar bu mahallemizde; altyapı, yol, park, sosyal tesisler sorunu bitmiş denebilecek kadar azalmış olacak. 7 Eylül’de ihalesi gerçekleştirilecek yüzme havuzumuz bu mahalleye yapılacak. Üniversitelerimiz, yüksekokullarımız, özel ve devlet okullarımız, gelişme alanlarımız bu mahallede. O yüzden Yeni Mahalle Keşan’ın gelişmişliği açısında önemli bir mahalle.” dedi.

Çarşı merkezinde yürütülecek yol, kaldırım ve düzenleme çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Mustafa Helvacıoğlu, “Birinci derece işletme bölgesi olarak adlandırdığımız çarşı merkezindeki çalışmalar için komisyon kuruldu. Keşan Ticaret Odası ve belediye olarak beraber proje hazırlığı içerisindeyiz. Proje bitince meclise getirilecek. Kendi fikrim Mart, Nisan ayında çalışmalara başlamamız lazım. Trafiğe kapatma konusuna gelince; buna komisyon karar verecek, benim fikrim trafiğe kapatılmamalı. Tek şerit ve kaldırımları geniş olarak planlamalıyız.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

İş açısından ne kadar meşgul olursanız olun, şu anda arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize zaman ayırmalısınız. Hırslarınız elbette önemlidir, ancak önemsediğiniz ve onu paylaşabileceğiniz insanlar olmadıkça, maddi başarının ne anlamı var?

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün yıldızların mesajı hayatı fazla ciddiye almamak. O çatık kaşlarını bir gülümsemeyle değiştirin ve başınızın üzerinde hangi bulut dolaşıyorsa o gümüş astarı arayın. Daha hafif yürekli bir ruh hali, duygusal refahınız için harikalar yaratacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Şunu yapmalısın ya da bunu yapman gerektiği yönündeki söyleyenleri görmezden gel ve sadece kişisel olarak senin için doğru olan iç sesin ne diyorsa onu yap. Kalabalığı görmezden gelmek cesaret ister ve cesaret bolca sahip olduğunuz bir özelliktir. Kendi geleceğini yarat.

ASLAN BURCU YORUMU

Gezegenler, birisinin bugün cömert doğanızdan yararlanmaya çalışacağı konusunda uyarıyor, ancak artık kendinizi korumak için adımlar atabileceğinizi biliyorsunuz. Özellikle iş cephesinde, başkalarının kendileri için yapması gereken işleri yapmayı teklif etmeyin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sırada öne çıkanlardan olmayabilirsin ama sahip olmak istediğin bir şey varsa iddialı olmalısın. Diğerleri, onları ilgi odağı dışında tuttuğunuz için rahatsız olabilir, ancak bunun sizi endişelendirmesine izin vermeyin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Nedense hem kendinize hem de diğer insanlara karşı duygularınız konusunda dürüst olmayı zor buluyorsunuz, ancak dürüst olmalısınız, aksi takdirde şu anki savunmacı düşünce yapınızdan asla çıkamayabilirsiniz. Duygularından korkmana gerçekten gerek yok.

AKREP BURCU YORUMU

Aşk gezegeni Venüs, bugün hükümdarınız Plüton'a karşı çıkıyor, bu da isteklerinizde daha az doğrudan ve istediğinizi elde etmek için kullandığınız taktiklerde daha az acımasız olmanız gerektiğini gösteriyor. Bugün en azından iş birliği, yüzleşmekten çok daha iyi bir yaklaşım olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Çevrenizdeki dünya biraz kötü durumda olabilir, ancak bunun size kişisel olarak ulaşmasına izin vermeyin. Gezegenler, diğer insanların felaket olarak gördüğü şeyden gerçekten kâr edebileceğinizi gösteriyor, bu yüzden gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutun ve hızlı hareket etmeye hazır olun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün uğraşmanız gereken biri, büyük olasılıkla üzerinde çalıştığınız şeyle ilgili aciliyet duygunuzu paylaşmadıkları için sizi yanlış şekilde yönlendirecek. Ama belki yanlış anlayan sensindir, belki durum o kadar da önemli değildir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU