Başkan Helvacıoğlu; “Yolları gündemden düşüreceğiz”

Başkan Helvacıoğlu; “Yolları gündemden düşüreceğiz”

Keşan Belediyesi’nin 24 kilometrelik yol ve yeni nesil kaldırım çalışmaları kapsamında Yeni Mahalle Mehmet Gemici Caddesi’nde başlattığı hizmet atağı hızlı şekilde sürüyor.

Kaldırımların modern şekilde 2.25 metre genişliğinde yapıldığını ayrıca alanda bisiklet yolları da yapılacağını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu: “Toplamda 24 km. yol ve yeni nesil kaldırım çalışmalarımızı Yeni Mahalle Mehmet Gemici Caddesi’nden başlattık. Çalışmalarımız 500 gün sürecek ama müteahhidimiz bu sürenin altında işi bitirmeyi planlıyor. Keşan bisiklet yolu ile tanışacak. Keşan’ımızı yeni nesil modellerle, modern bir kente dönüştürmek için çalışmalarımızı ara vermeden devam ettiriyoruz. Keşan’da yollar konuşulmayacak demiştik ve artık Keşan’ da yollar konuşulmamaya başlandı. Bu çalışmalarımız da bitince yollar hiç konuşulmayacak. Yönetime geldiğimizde yaptığımız anket sonucunda Keşan’ın en önemli sorunu yoldu. Artık Keşan’ın gündeminde yol olmayacak, yolları gündemden düşüreceğiz. Çünkü Keşan ölçeğinde bir şehirde, böyle güzel coğrafyası olan ilçemizde hala yol, kaldırım, çöpler konuşuluyorsa bizler ilçemize karşı mahcup oluruz. İkinci yılımızda yol sorununu çözmüş oluyoruz. 24 kilometrelik yola geçmiş dönem belediye başkanımız Merhum Mehmet Gemici’nin adını taşıyan caddemizden başladık. Bu bizim için anlamlı bir başlangıç oldu. Çünkü bu mahallenin kuruluşunda, imarında emeği var Mehmet Gemici’nin. Biz de bu mahallenin gelişimini hızlandırarak devam edeceğiz. Altyapı çalışmalarına bu mahallede başladık. Spor tesislerini, okullaşmayı bu mahalleye yönlendirdik. Bizim dönemimizin sonuna kadar bu mahallemizde; altyapı, yol, park, sosyal tesisler sorunu bitmiş denebilecek kadar azalmış olacak. 7 Eylül’de ihalesi gerçekleştirilecek yüzme havuzumuz bu mahalleye yapılacak. Üniversitelerimiz, yüksekokullarımız, özel ve devlet okullarımız, gelişme alanlarımız bu mahallede. O yüzden Yeni Mahalle Keşan’ın gelişmişliği açısında önemli bir mahalle.” dedi.

Çarşı merkezinde yürütülecek yol, kaldırım ve düzenleme çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Mustafa Helvacıoğlu, “Birinci derece işletme bölgesi olarak adlandırdığımız çarşı merkezindeki çalışmalar için komisyon kuruldu. Keşan Ticaret Odası ve belediye olarak beraber proje hazırlığı içerisindeyiz. Proje bitince meclise getirilecek. Kendi fikrim Mart, Nisan ayında çalışmalara başlamamız lazım. Trafiğe kapatma konusuna gelince; buna komisyon karar verecek, benim fikrim trafiğe kapatılmamalı. Tek şerit ve kaldırımları geniş olarak planlamalıyız.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU