50 yıldır karikatür çiziyor…

50 yıldır karikatür çiziyor…

BURSA (AA) – Bursa'da, Kültürpark'ta 50 yıldır karikatür çizen sanatçı Kemal Akkoç'un sergisi açıldı.

Kültürpark'ta gerçekleştirilen serginin açılış törenine katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, burada yaptığı konuşmada, Akkoç'u edebiyat öğretmeni olduğu yıllardan tanıdığını söyledi.

Aktaş, sanatçının Kültürpark'ta açık havada karikatür çizmesinin 25. yıl dönümü dolayısıyla 15 Ağustos1995'te bir sergisinin açıldığını hatırlatarak, "Hocamın sanat hayatının 50. yılı. Yani bir çeyrek asır daha geçmiş üzerinden, yarım asır olmuş. Bu kutlamaya katılmak, benim için onur. Siz karikatürlerinizle bizi hem güldürüp hem düşündürmeye devam edin." diye konuştu.

Akkoç da Bursa'nın kültürüne, sanatına, turizmine, tanıtımına 50 yıldan beri hizmet ettiğini ve bu hizmetten gurur duyduğunu belirterek, "Benim bir büstümün buraya uygun düşeceğini düşünüyorum. Deli Ayten'in heykelini diktiler. Onunki delilikse benimki zırdelilik. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde 50 sene bir parkta karikatür çizen biri olduğunu sanmıyorum." dedi.

Daha sonra Akkoç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'ın karikatür portresini taşa çizdi ve Aktaş'a 50. Yıl kitabını hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
karikatür sergi

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU