• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %-0,66
 • ALTIN
  %0,65
 • BIST
  %-0,15
“Bunca başarıyı olimpiyatlarda taçlandırmak istiyoruz”

“Bunca başarıyı olimpiyatlarda taçlandırmak istiyoruz”

SAKARYA (AA) – ÖMER FARUK ŞİMŞEK – Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, yıllardan beri elde ettikleri başarıları olimpiyatlarda taçlandırmak istediklerini söyledi.

Delihasan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyayı etkileyen pandemi süreci sonrasında ulusal organizasyonların Türkiye'deki spor salonlarının ayakta kalabilmesi için önemli olduğunu belirtti.

Bu süreçte karatenin avantajının birebir temas olmadan icra edilen kata olduğuna değinen Delihasan, birçok sporcunun bu süreçte salonlara geri dönerek kayıplarını telafi ettiğini dile getirdi.

Başkan Delihasan, her zaman daha iyisini yapmakla yükümlü oldukları için hedeflerin hiçbir zaman tükenmeyeceğini belirterek, "Federasyon olarak sportif başarının peşinde koşuyoruz. Aynı zamanda sosyal anlamda farkındalık oluşturmak için çabalayan bir federasyonuz. Bu anlamda ilk olarak 15 Temmuz Şehitleri Anma Turnuvası'nı gerçekleştiren federasyonuz. Barış Pınarı ve Zeytin Dalı harekatlarına ithafen yaptığımız maçlar var." diye konuştu.

Bu tür organizasyonlardan elde edilen gelirleri Mehmetçik Vakfına bağışladıklarını bildiren Delihasan, Türkiye'de ilk defa kan bağışı ve kök hücre bağışı yaptıklarını anlattı.

– "İlk 5'in içinde olmak da ciddi bir başarı"

Delihasan, sportif başarı anlamında 2016, 2017 ve 2019'u dünya sıralamasında birinci bitirdiklerini anımsatarak, "Çok ciddi ve sürdürülebilir bir başarı bu. Erkek milli takımımız 6 senedir Avrupa şampiyonlarında madalya alıyor. 6 final yaptı, üst üste 4'ünde şampiyon oldu." şeklinde konuştu.

Hem kadınlar hem erkeklerde takım halinde Avrupa ve dünya şampiyonu olan Türkiye'deki tek federasyon olduklarına dikkati çeken Delihasan, başarılarından dolayı camiasıyla gurur duyduğunu dile getirdi.

Karate Federasyonu Başkanı Delihasan, bundan sonraki hedeflerinin bu başarıları korumak olduğunu söyleyerek, "İlk 3'ün içinde, ilk 5'in içinde devamlı kalmaya çalışan, sürdürülebilir bir başarının sahibi olduk, bunu devam ettirmek istiyoruz. Şu anda birinciyiz ama devamlı ilk 5'in içinde olmak da ciddi bir başarı." ifadelerini kullandı.

Hem sportif hem de sosyal anlamda hayatın içinde yaşayan bir federasyon olmaya devam edeceklerini vurgulayan Delihasan, şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz Tokyo Olimpiyatları 2021'e ertelendi. İlk olarak 8'de 5 kota diye açıklandı. Şu anda 3 garantimiz var. Bana göre 4'üncü de garanti, 5 ve 6 olma ihtimali de var. Bütün amacımız çok sayıda sporcuyla olimpiyatlara gitmek. Yıllardan beri elde ettiğimiz bunca başarıyı olimpiyatlarda taçlandırmak istiyoruz. Sportif olarak en büyük hedefimiz, ekibimizle Türkiye'ye gurur yaşatmaktır. Bütün teknik ekip, sporcular ve yönetim kadrosu buna kilitlendik."

Esat Delihasan, bu zamana kadar devletin kendilerine sağladığı imkanları iyi değerlendirdiklerini ve olimpiyatlarda da bu imkanların karşılığını vermeyi istediklerini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Gezegenler, birinin, belki bir arkadaşının, belki bir iş arkadaşının, sizi ön plana çıkararak, kendi başarısızlıklarından dikkati başka yöne çekmeye çalışacağı konusunda uyarıyor. Sakin olun ve onlara sinirlenmemeye çalışın. Söyledikleri veya yaptıkları hiçbir şey size zarar veremez.

BOĞA BURCU YORUMU

Bu hafta sonu işvereninizi veya güçlü bir konumda olan başka birini etkilemek istiyorsanız, hızlı ve kararlı davranmalısınız. Fark edilmek için çabalayan tek kişi sen olmayacaksın, o yüzden hamleni yap ve şimdi yap.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bu hafta sonu tek tehlike, eleştirilere aşırı tepki göstermeniz ve işleri olması gerektiğinden daha zor hale getirmenizdir. Otorite figürleri yeteneklerinizin çok iyi farkındadır ve siz yapmazsanız düşmanlarınızın söylediklerini ciddiye almazlar.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bir süredir mücadele ettiğiniz duygular, önümüzdeki 48 saat içinde yüzeye çıkacak. Hoş olmayan sonuçları olabilir. Öte yandan, tüm bu gereksiz olumsuzlukları göğsünüzden attığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Size değer vermeye çalışan insanlarla uğraşırken sağlam durmanız gerekir. Zıt burcunuzdaki Satürn, üstesinden gelmek için donanımlı hissetmeyeceğiniz zorluklar getirecektir, ancak güçlü kalır ve yaratıcı düşünürseniz, bunların üstesinden gelmenin yollarını bulacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bu hafta sonu bir arkadaşınızın veya sevdiğiniz birinin bakış açısından bakmaya çalışırsanız, neden bu kadar garip davrandıklarını anlayacaksınız. Bu kadar çok kişisel baskı altında olsaydınız, farklı tepki verir miydiniz?

TERAZİ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 48 saat boyunca havayı temizlemek için ne gerekiyorsa yapın. Yaşadığınız, çalıştığınız veya iş yaptığınız kişilerle aranızda olabilecek her türlü kötü duyguyla ilgilenilmelidir. Herkese karşı dürüst olun ve herkesin size karşı da dürüst olmasını talep edin.

AKREP BURCU YORUMU

Size tamamen iyi bir karar gibi görünen şey, hayata bakış açınızı paylaşmayan insanlara garip gelebilir, bu yüzden bu hafta sonu birkaç soru bekleyin. Verdiğiniz cevapların yalnızca mantıklı görünmekle kalmayıp, aynı zamanda gerçeklerle desteklendiğinden emin olun.

YAY BURCU YORUMU

Gezegenler, kalbinizin bu hafta sonu yapmayı kabul ettiğiniz şeyde olmadığını söylüyor, ancak çekilmek için çok geç olduğunu biliyorsunuz, bu yüzden devam edin ve gerçekten iyi bir iş çıkardığınızdan emin olun. Arkadaşlarınız ve meslektaşlarınız profesyonel tavrınızı takdir edeceklerdir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bir süre önce bir krizde birine yardım etmiş olmanız, onlara tekrar yardım etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Eğer derslerini almamışlarsa, bu sefer öğreneceklerini düşündüren nedir? Biraz sert konuşmak onlara iyi gelebilir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU