• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %-0,66
 • ALTIN
  %0,65
 • BIST
  %-0,15
Çavuşoğlu; “Yalan söyleyen NATO değil, Yunanistan”

Çavuşoğlu; “Yalan söyleyen NATO değil, Yunanistan”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye ile Yunanistan arasında NATO bünyesinde teknik görüşmelere başlanması” konusunda yalan söyleyenin NATO değil, Yunanistan olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU tarafından yapılan açıklamada, “Brüksel’de NATO Genel Sekreteri, bir girişimde bulundu. Bir kazanın ve çatışmanın yaşanmaması için teknik düzeyde, Yunanistan ile Türkiye’nin içerisinde olduğu görüşmelerin başlaması konusunda bizim görüşümüzü sordular. Biz de memnuniyetle dedik ki biz her zaman görüşmeden yanayız. Dolayısı ile böyle bir girişiminize hayır demeyiz, evet deriz. Bunun üzerine, ‘bunu açıklayabilir miyiz?’ diye bize sordular. NATO Genel Sekreteri, Yunanistan’a da görüşünü sordu ve Yunanistan da olur verdi. Oluru aldıktan sonra NATO Genel Sekreteri açıklama yaptı. Biz şaşırmadık ama maalesef Yunanistan, NATO Genel Sekreteri’ni yalanladı. Ama burada yalan söyleyen NATO Genel Sekreteri değil, yalan söyleyen Yunanistan’ın kendisi.

Bir de kendisine güvenen diyalogdan kaçmaz. Tezlerini savunabileceğini düşünen bir ülke, Dışişleri Bakanı ya da lider, görüşmeden kaçmaz. Biz haklı olduğumuzu, uluslararası hukuk açısından da siyaseten de biliyoruz, inanıyoruz ve bu tezimizi hiç çekinmeden her platformda anlatıyoruz, savunuyoruz. Olası bir görüşmede Yunan tarafının yüzlerine karşı da açık ve net şekilde bunları anlatırız çünkü biz haklıyız. Haklı olan; görüşmekten kaçmaz, diyalogdan kaçmaz ama Yunanistan haksız olduğunu biliyor. Esasen Yunanistan’ın haksız olduğunu, Avrupa Birliği içerisindeki ülkeler de biliyor. Yunanistan’ı kışkırtan kim? Fransa. Fransa’nın da başka derdi var. Yoksa, Doğu Akdeniz ile Fransa’nın ne ilgisi var?” ifadelerinde bulunuldu.

Kaynak: SavunmaSanayiST.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Gezegenler, birinin, belki bir arkadaşının, belki bir iş arkadaşının, sizi ön plana çıkararak, kendi başarısızlıklarından dikkati başka yöne çekmeye çalışacağı konusunda uyarıyor. Sakin olun ve onlara sinirlenmemeye çalışın. Söyledikleri veya yaptıkları hiçbir şey size zarar veremez.

BOĞA BURCU YORUMU

Bu hafta sonu işvereninizi veya güçlü bir konumda olan başka birini etkilemek istiyorsanız, hızlı ve kararlı davranmalısınız. Fark edilmek için çabalayan tek kişi sen olmayacaksın, o yüzden hamleni yap ve şimdi yap.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bu hafta sonu tek tehlike, eleştirilere aşırı tepki göstermeniz ve işleri olması gerektiğinden daha zor hale getirmenizdir. Otorite figürleri yeteneklerinizin çok iyi farkındadır ve siz yapmazsanız düşmanlarınızın söylediklerini ciddiye almazlar.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bir süredir mücadele ettiğiniz duygular, önümüzdeki 48 saat içinde yüzeye çıkacak. Hoş olmayan sonuçları olabilir. Öte yandan, tüm bu gereksiz olumsuzlukları göğsünüzden attığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Size değer vermeye çalışan insanlarla uğraşırken sağlam durmanız gerekir. Zıt burcunuzdaki Satürn, üstesinden gelmek için donanımlı hissetmeyeceğiniz zorluklar getirecektir, ancak güçlü kalır ve yaratıcı düşünürseniz, bunların üstesinden gelmenin yollarını bulacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bu hafta sonu bir arkadaşınızın veya sevdiğiniz birinin bakış açısından bakmaya çalışırsanız, neden bu kadar garip davrandıklarını anlayacaksınız. Bu kadar çok kişisel baskı altında olsaydınız, farklı tepki verir miydiniz?

TERAZİ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 48 saat boyunca havayı temizlemek için ne gerekiyorsa yapın. Yaşadığınız, çalıştığınız veya iş yaptığınız kişilerle aranızda olabilecek her türlü kötü duyguyla ilgilenilmelidir. Herkese karşı dürüst olun ve herkesin size karşı da dürüst olmasını talep edin.

AKREP BURCU YORUMU

Size tamamen iyi bir karar gibi görünen şey, hayata bakış açınızı paylaşmayan insanlara garip gelebilir, bu yüzden bu hafta sonu birkaç soru bekleyin. Verdiğiniz cevapların yalnızca mantıklı görünmekle kalmayıp, aynı zamanda gerçeklerle desteklendiğinden emin olun.

YAY BURCU YORUMU

Gezegenler, kalbinizin bu hafta sonu yapmayı kabul ettiğiniz şeyde olmadığını söylüyor, ancak çekilmek için çok geç olduğunu biliyorsunuz, bu yüzden devam edin ve gerçekten iyi bir iş çıkardığınızdan emin olun. Arkadaşlarınız ve meslektaşlarınız profesyonel tavrınızı takdir edeceklerdir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bir süre önce bir krizde birine yardım etmiş olmanız, onlara tekrar yardım etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Eğer derslerini almamışlarsa, bu sefer öğreneceklerini düşündüren nedir? Biraz sert konuşmak onlara iyi gelebilir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU