Köpek ve kedi ölümlerine kınama!

Köpek ve kedi ölümlerine kınama!

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Veteriner Hekimi Mahmut Yıldırır, Keşan’da yaşanan köpek ve kedi ölümleri ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulundu ve yaşanan olayı kınadı.

Mahmut Yıldırır açıklamasında şunları belirtti: “Keşan Belediyesi olarak sahipli ve sahipsiz Sokak Hayvanlarına yapılan bu menfur katliamları kınıyoruz. Konu Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bildirilmesine müteakip, ekiplerimiz olay mahalline intikal etmiştir. Olay mahallinde 1 köpeğin öldüğü, 4 köpek ve 1 kedinin zehirlendiği görüldü. 4 köpeğe ve 1 kediye müdahale edilerek, tedavileri devam etmektedir. Konu emniyet birimlerine bildirilmiş olup; Hayvan Koruma Polisi gerekli incelemeyi yaparak, adli makamlara sevk edilmiştir.

Olay çok yönlü olarak araştırılmaktadır. Hayvanların basit bir gıda zehirlenmesiyle mi yoksa kasıtlı olarak biri ya da birilerince zehirlendiği yapılacak olan incelemeler neticesinde aydınlanacaktır. Şayet gerçekleştirilecek tahkikat sonucunda kasıtlı bir zehirlenme var ise, faili kişi ya da kişilerin yakalanması için gereken yapılacaktır. Sahipli ve sahipsiz sokak hayvanlarına karşı gerçekleştirilen bu olayın, aydınlanana kadar takipçisi olacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU