İpsala’da çeltik hasadı başladı…

İpsala’da çeltik hasadı başladı…

İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, çeltik hasadına katıldı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Kaymakam Güngör, üreticilere bol ve bereketi bir sezon diledi.

İpsala’nın Türkiye’nin çeltik ihtiyacının yüzde 19’unu karşıladığını belirten Güngör, 210 bin dekarlık alanda ekim yapıldığını dile getirdi.

İpsala’nın pirinciyle ün yaptığını vurgulayan Güngör, şunları kaydetti:

“İpsala’da üretilen pirinçlerin satış ve pazarlama süreci ülkemiz genelinde büyük bir pazar değeriyle gerçekleştirilmektedir. Yoğun olarak bölgemizde yetiştirilen Luna, Cammeo, Osmancık, Rekor, Baldo ve benzeri çeşitlerin ülke genelinde ciddi bir tüketici talebiyle karşılanıyor oluşu, uzun yılların tecrübesiyle üretilen beyaz altın pirinçlerimizin lezzeti ve kalitesiyle kendisini ispatlamış olmasının doğal bir sonucudur. Pirincimiz her yıl arazi, verim, kalite ve pazar değeri açısından yükselmeye devam eden önemli bir milli servettir. Üreticilerimize bereketli bir üretim sezonu dileklerinde bulunuyor hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU