Helvacıoğlu sokak hayvanlarının zehirlenmesini kınadı

Helvacıoğlu sokak hayvanlarının zehirlenmesini kınadı

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu Keşan’da yaşanan sokak hayvanlarının zehirlenmesi olayını kınadı. Böyle kabul edilemez olayların arasında sokak hayvanlarımıza sahip çıkan vatandaşlarımızın olmasından çok mutlu olduğunu belirterek iki sokak köpeğini sahiplenen İmren Okci’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Helvacıoğlu: “Biz İmren Hanım ile tanıştık. Kendisine teşekkür etmeye geldik. Keşan ‘da dört, beş bin sokak hayvanımız var. Biz Keşan Belediyesi olarak sokak hayvanlarımızı sahiplenen vatandaşlarımıza yardım etmek istiyoruz. Sahiplenen vatandaşlarımıza kulübe vereceğiz ve hayvanların bakımları için yardımda bulunacağız. Dün kötü bir olayla karşılaştık. Bu artık karşılaşmamız gereken bir olay. Canlarımızı zehirleyenleri kınıyor, bu olayın takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Keşan böyle vakalarla haber olmamalı. Bizim hayvan dostu bir belediye olduğumuzu herkes biliyor. Keşan Belediyesi’nin bu konuda katkı ve projeleri olacağını hemşehrilerimizle paylaşmak istiyorum. Sokak hayvanlarımız aç, ilgisiz ve mutsuzlar. Haydi gelin hep beraber sokak hayvanlarımızı mutlu edelim. Bahçelerinizde, işyerlerinizde, okul bahçelerinde, fabrikalarda canlarımıza ev olacak birer kulübe olmasını istiyorsanız, Keşan Belediyesi’ne başvurun. Bizler belediye olarak hayvanlarımızın aşıları ve bakımları ile de ilgileneceğiz. Yeter ki siz sahip çıkın.” dedi.

Ardından İki sokak köpeğini sahiplenen İmren Okci, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Evimin camından dışarısını seyrederken köpeklerin aç ve susuz olduğunu fark ettim. Onların çaresizliğini görünce çok üzüldüm, dayanamadım. Onları sahiplendim ve artık onların isimleri var birinin adı Köpüş diğerinin adı Topiş”

İmren Okci’ye teşekkürlerini sunan Başkan Helvacıoğlu, “Bu örnek davranışından dolayı tüm Keşan halkı adına İmren Hanım’a teşekkürlerimi sunuyor ve kendisini tebrik ediyorum. Sizlerin de sokak hayvanlarını sahiplenme konusundaki taleplerinizi bekliyoruz. Lütfen Belediyemize kulübe ve bakım konusunda başvurun. Biz Keşan Belediyesi olarak destek olacağız. “şeklinde sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün, dünyayı kapatıp, düşüncelerinizle baş başa kalabileceğiniz sessiz bir yer bulabilmeyi dileyeceğiniz zamanlar olacak… Ama bugün olmayacak. Beğenin ya da beğenmeyin, kaos ve karışıklıkla yüzleşmenin zamanı geldi.

BOĞA BURCU YORUMU

Biri size karşı bugün doğru olmayan bir suçlamada bulunursa, kendi adınıza konuşmalısınız. Sizi çok fazla rahatsız etmeyebilir ve geçmesine izin vermeye meyilli olabilirsiniz, ancak gezegenler, bunu yaparsanız itibarınızın zarar görebileceği konusunda uyarıyor.

İKİZLER BURCU YORUMU

Duygularınızı ifade ederken kendinizi tutmayın. Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, başkalarına onları ne kadar önemsediğinizi bildirmenizi kolaylaştıracak ve bu, kaçırmayı göze alamayacağınız bir fırsat. Düşünceler önemlidir ama duygular çok daha önemlidir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Arkadaş veya arkadaş canlısı bir meslektaş olarak düşündüğünüz birinin sizi yanılttığını keşfetmek sizi rahatsız edebilir, ancak onları yargılamak için çok hevesli olmayın. Yanlış yönlendirilmiş olmaları da söz konusu olabilir. Neler olduğunu öğrenin.

ASLAN BURCU YORUMU

Aslan için oynayacak her şeye sahipsin. Güneş burcunuzdaki yolculuğunun sonuna yaklaşırken, şu anda gözünüzdeki hedefe ulaşmak için yüzde 100 kendini vermelisiniz. Elbette başarısız olabilirsiniz, ancak en büyük başarısızlık denememek bile değildir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bazen, belirli bir kişinin söylediği her kelime, sizi yanlış şekilde övmek için tasarlanmış gibi görünüyor. Ama bu doğru mu yoksa sadece değerli misiniz? Söyledikleri ya da yaptıkları hiçbir şeyin size zarar vermeyeceğini ve mucizevi bir şekilde zarar vermeyeceğini varsayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevdiğiniz biri zor zamanlar geçiriyor ve yardıma ihtiyacı var, bu yüzden yaptığınız şeyi bırakın ve onların yardımına gidin. Kendi talihsizliklerinin yaratıcısı olabilirler ama senin gibi iyi biri bunu onlara karşı kullanmaz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, iş cephesinde itibarınız için harikalar yaratacak, bu nedenle işverenlere ve kıdemli meslektaşlarınıza neler yapabileceğinizi gösterin ve bunu yüzünüzde gerçekten büyük bir gülümsemeyle yaptığınızdan emin olun. Güven artı şenlik başarıya eşittir.

YAY BURCU YORUMU

Kaybedemeyeceğinize inanıyorsanız, o zaman zaten ödüller ve alkışlar yolundasınız ve yönetici gezegeniniz Jüpiter bugün sizin lehinize çalışıyorken, büyük bir şey başaracağınıza dair çok az şüphe var. Yine de başarıyı hafife almayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Harekete geçmeden önce tüm artıları ve eksileri tartmayı seven türden bir Oğlak olsanız bile, bugün önsezilerinizi geri almalı ve hepsini kazanmak için her şeyi riske atmalısınız. Şans, risk almaya hazır olanlardan yanadır.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU