• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %-0,35
Rasim Ergene ve Harun Yalçın anıldı…

Rasim Ergene ve Harun Yalçın anıldı…

Keşan eski belediye başkanlarından Merhum Rasim Ergene ölümünün 44. yılında ve Merhum Belediye Meclis Üyesi Harun Yalçın da 9.ölüm yıldönümünde 9 Eylül 2020 Çarşamba günü mezarları başında anıldı.

İlk anma töreni Rasim Ergene’nin mezarı başında gerçekleştirildi ve saat 14.00 sıralarında başladı. Anma törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Beğendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Yıldırır ve Ali Yılmaz, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, , Belediye Meclisi üyeleri, Merhum Rasim Ergene’nin yakınları ve dostları ile Merhum Belediye Meclisi Üyesi Harun Yalçın’ın eşi, oğlu ve yakınları katıldı.

Anma töreninde konuşan Başkan Helvacıoğlu, “Merhum Belediye Başkanımız Rasim Ergene’yi vefatının yıl dönümünde mezarı başında anıyoruz. 10. Belediye Başkanımız Rasim Ergene, Keşan’a hizmet adına hayatını adadı. 1973 ve 1976 yılları arasında Keşan’ımızda belediye başkanlığı görevinde bulundu. Görevi sırasında önemli hizmetlere imza atan Rasim Ergene Başkanımıza Keşan için yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Vefatının 44. yılında sevenleri ile birlikte merhum belediye başkanımızı bir kez daha anıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz, mekanı cennet olsun.” dedi.

Merhum Rasim Ergene’nin aile yakınlarının Ergene ile ilgili düşüncelerinin ve anma töreninde emeği geçenlere teşekkürlerinin ardından Emekli İmam Hatip Emin Ertekin tarafından dualar okundu.

Duaların ardından Ergene’nin mezarına karanfiller bırakıldı.

Bu törene katılanlar daha sonra Harun Yalçın’ın mezarına geçti.

Burada konuşan Başkan Helvacıoğlu, şunları kaydetti: “Keşan Belediyesi Meclis Üyesi Merhum Harun Yalçın’ın anma töreni için bugün sevdikleriyle birlikte bir aradayız. Harun yalçın, 29 Mart 2009 – 9 Eylül 2011 tarihleri arasında Keşan Belediye Meclisi Üyeliği yaptı. Vefatının 9. yıldönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. Görev başındayken vefat eden Harun Yalçın, Keşan’a hizmet için sorumluluk almaktan kaçınmazdı. Geçirdiği kalp krizi sonrası aramızdan ayrıldı. Mekanı cennet olsun. Kendisini rahmetle anıyoruz.”

Ardından Merhum Harun Yalçın’ın aile yakınları Yalçın ile ilgili düşüncelerini ve anma töreninde emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. Emekli İmam Hatip Emin Ertekin tarafından dualar okundu ve duaların ardından Yalçın’ın mezarına karanfiller bırakıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

İş açısından ne kadar meşgul olursanız olun, şu anda arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize zaman ayırmalısınız. Hırslarınız elbette önemlidir, ancak önemsediğiniz ve onu paylaşabileceğiniz insanlar olmadıkça, maddi başarının ne anlamı var?

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün yıldızların mesajı hayatı fazla ciddiye almamak. O çatık kaşlarını bir gülümsemeyle değiştirin ve başınızın üzerinde hangi bulut dolaşıyorsa o gümüş astarı arayın. Daha hafif yürekli bir ruh hali, duygusal refahınız için harikalar yaratacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Şunu yapmalısın ya da bunu yapman gerektiği yönündeki söyleyenleri görmezden gel ve sadece kişisel olarak senin için doğru olan iç sesin ne diyorsa onu yap. Kalabalığı görmezden gelmek cesaret ister ve cesaret bolca sahip olduğunuz bir özelliktir. Kendi geleceğini yarat.

ASLAN BURCU YORUMU

Gezegenler, birisinin bugün cömert doğanızdan yararlanmaya çalışacağı konusunda uyarıyor, ancak artık kendinizi korumak için adımlar atabileceğinizi biliyorsunuz. Özellikle iş cephesinde, başkalarının kendileri için yapması gereken işleri yapmayı teklif etmeyin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sırada öne çıkanlardan olmayabilirsin ama sahip olmak istediğin bir şey varsa iddialı olmalısın. Diğerleri, onları ilgi odağı dışında tuttuğunuz için rahatsız olabilir, ancak bunun sizi endişelendirmesine izin vermeyin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Nedense hem kendinize hem de diğer insanlara karşı duygularınız konusunda dürüst olmayı zor buluyorsunuz, ancak dürüst olmalısınız, aksi takdirde şu anki savunmacı düşünce yapınızdan asla çıkamayabilirsiniz. Duygularından korkmana gerçekten gerek yok.

AKREP BURCU YORUMU

Aşk gezegeni Venüs, bugün hükümdarınız Plüton'a karşı çıkıyor, bu da isteklerinizde daha az doğrudan ve istediğinizi elde etmek için kullandığınız taktiklerde daha az acımasız olmanız gerektiğini gösteriyor. Bugün en azından iş birliği, yüzleşmekten çok daha iyi bir yaklaşım olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Çevrenizdeki dünya biraz kötü durumda olabilir, ancak bunun size kişisel olarak ulaşmasına izin vermeyin. Gezegenler, diğer insanların felaket olarak gördüğü şeyden gerçekten kâr edebileceğinizi gösteriyor, bu yüzden gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutun ve hızlı hareket etmeye hazır olun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün uğraşmanız gereken biri, büyük olasılıkla üzerinde çalıştığınız şeyle ilgili aciliyet duygunuzu paylaşmadıkları için sizi yanlış şekilde yönlendirecek. Ama belki yanlış anlayan sensindir, belki durum o kadar da önemli değildir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU