Akgül ve Nalbantoğlu’ndan dikkat çeken açıklama!

Akgül ve Nalbantoğlu’ndan dikkat çeken açıklama!

Demokratik Sol Atılım (DSA) Trakya temsilcileri, Yusuf Nalbantoğlu ve Cem Akgül, bir açıklama yaparak, demokratik solcuların ve Ecevitçilerin DSP’nin önünün açılması için Parti Genel Başkanı Önder Aksakal’ın gitmesi gerektiği görüşünde birleştiklerini dile getirdiler.

Siyaset bilimci, ekonomist, işadamı, akademisiyen kimlikli demokratik solcuların yanı sıra, birçok da partiliden oluşan Demokratik Sol Atılım grubunun, DSP’nin proğramik hedeflerine uygun değişimi için açık tavır koyup, parti içinden ve dışından etkin muhalefet etmenin yanı sıra toplantı ve panel ve etkinliklerle DSP’nin dolduramadığı siyasi boşluğu doldurarak adeta bir parti gibi çalışmaya başladıklarını belirtiler. DSP’nin ilk yönetim değişiminde kısa sürede Türkiye’nin tüm illerinde örgütlenebilecek alt yapıyı oluşturduklarını, Üst kurullarını da belirlediklerini açıkladılar. DSA’nın Aksakal’ın iistifa etmesi ile ilgili hazırladığı çağrı metnini kamuoyuna duyurdular.

DSP YÖNETİMİNE, DELEGE VE ÜYE ARKADAŞLARIMIZA ÇAĞRIMIZDIR

DSA çevresini oluşturan DSP’li arkadaşlarınız olarak, ülkemiz ve partimize dair bir hususta sizlerle konuşmak istiyoruz.

DSP Başkanlık Kurulu’nun Eylül başındaki açıklamasında vurgulanan şu tespite –bazı ihtiyat kayıtlarıyla– katılmamak mümkün değil: “Bugün devleti yönetenler ve destekçileri inanılırlığı yitirmişlerdir. Toplum, Akparti’den umudunu kesmiştir ama ‘ana muhalefet bunu çözer’ de diyemiyor. Meclisteki muhalefetin bu iktidarı değiştirme gücü olmadığı ortaya çıkmıştır. Anayasa değiştirilerek yaratılan iki kutuplu siyaset, ülkenin iki ittifak yapısına mahkum edilmesi, ekonomik ve siyasi tıkanıklığın ana sebebidir. Üçüncü bir çıkış kapısı mutlaka açılmalıdır”

AKP’nin inanılırlığının kendisine oy veren yurttaşlarımızın gözünde de aşınmakta olduğu doğrudur.
Ana muhalefetin inandırıcı olamadığı görüşü de öyle. Mevcut yapı ve anlayış sığlığı ile inandırıcı olması da mümkün görünmüyor.

Kaynak: Keşan Postası

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU