Akgül ve Nalbantoğlu’ndan dikkat çeken açıklama!

Akgül ve Nalbantoğlu’ndan dikkat çeken açıklama!

Demokratik Sol Atılım (DSA) Trakya temsilcileri, Yusuf Nalbantoğlu ve Cem Akgül, bir açıklama yaparak, demokratik solcuların ve Ecevitçilerin DSP’nin önünün açılması için Parti Genel Başkanı Önder Aksakal’ın gitmesi gerektiği görüşünde birleştiklerini dile getirdiler.

Siyaset bilimci, ekonomist, işadamı, akademisiyen kimlikli demokratik solcuların yanı sıra, birçok da partiliden oluşan Demokratik Sol Atılım grubunun, DSP’nin proğramik hedeflerine uygun değişimi için açık tavır koyup, parti içinden ve dışından etkin muhalefet etmenin yanı sıra toplantı ve panel ve etkinliklerle DSP’nin dolduramadığı siyasi boşluğu doldurarak adeta bir parti gibi çalışmaya başladıklarını belirtiler. DSP’nin ilk yönetim değişiminde kısa sürede Türkiye’nin tüm illerinde örgütlenebilecek alt yapıyı oluşturduklarını, Üst kurullarını da belirlediklerini açıkladılar. DSA’nın Aksakal’ın iistifa etmesi ile ilgili hazırladığı çağrı metnini kamuoyuna duyurdular.

DSP YÖNETİMİNE, DELEGE VE ÜYE ARKADAŞLARIMIZA ÇAĞRIMIZDIR

DSA çevresini oluşturan DSP’li arkadaşlarınız olarak, ülkemiz ve partimize dair bir hususta sizlerle konuşmak istiyoruz.

DSP Başkanlık Kurulu’nun Eylül başındaki açıklamasında vurgulanan şu tespite –bazı ihtiyat kayıtlarıyla– katılmamak mümkün değil: “Bugün devleti yönetenler ve destekçileri inanılırlığı yitirmişlerdir. Toplum, Akparti’den umudunu kesmiştir ama ‘ana muhalefet bunu çözer’ de diyemiyor. Meclisteki muhalefetin bu iktidarı değiştirme gücü olmadığı ortaya çıkmıştır. Anayasa değiştirilerek yaratılan iki kutuplu siyaset, ülkenin iki ittifak yapısına mahkum edilmesi, ekonomik ve siyasi tıkanıklığın ana sebebidir. Üçüncü bir çıkış kapısı mutlaka açılmalıdır”

AKP’nin inanılırlığının kendisine oy veren yurttaşlarımızın gözünde de aşınmakta olduğu doğrudur.
Ana muhalefetin inandırıcı olamadığı görüşü de öyle. Mevcut yapı ve anlayış sığlığı ile inandırıcı olması da mümkün görünmüyor.

Kaynak: Keşan Postası

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün, dünyayı kapatıp, düşüncelerinizle baş başa kalabileceğiniz sessiz bir yer bulabilmeyi dileyeceğiniz zamanlar olacak… Ama bugün olmayacak. Beğenin ya da beğenmeyin, kaos ve karışıklıkla yüzleşmenin zamanı geldi.

BOĞA BURCU YORUMU

Biri size karşı bugün doğru olmayan bir suçlamada bulunursa, kendi adınıza konuşmalısınız. Sizi çok fazla rahatsız etmeyebilir ve geçmesine izin vermeye meyilli olabilirsiniz, ancak gezegenler, bunu yaparsanız itibarınızın zarar görebileceği konusunda uyarıyor.

İKİZLER BURCU YORUMU

Duygularınızı ifade ederken kendinizi tutmayın. Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, başkalarına onları ne kadar önemsediğinizi bildirmenizi kolaylaştıracak ve bu, kaçırmayı göze alamayacağınız bir fırsat. Düşünceler önemlidir ama duygular çok daha önemlidir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Arkadaş veya arkadaş canlısı bir meslektaş olarak düşündüğünüz birinin sizi yanılttığını keşfetmek sizi rahatsız edebilir, ancak onları yargılamak için çok hevesli olmayın. Yanlış yönlendirilmiş olmaları da söz konusu olabilir. Neler olduğunu öğrenin.

ASLAN BURCU YORUMU

Aslan için oynayacak her şeye sahipsin. Güneş burcunuzdaki yolculuğunun sonuna yaklaşırken, şu anda gözünüzdeki hedefe ulaşmak için yüzde 100 kendini vermelisiniz. Elbette başarısız olabilirsiniz, ancak en büyük başarısızlık denememek bile değildir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bazen, belirli bir kişinin söylediği her kelime, sizi yanlış şekilde övmek için tasarlanmış gibi görünüyor. Ama bu doğru mu yoksa sadece değerli misiniz? Söyledikleri ya da yaptıkları hiçbir şeyin size zarar vermeyeceğini ve mucizevi bir şekilde zarar vermeyeceğini varsayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevdiğiniz biri zor zamanlar geçiriyor ve yardıma ihtiyacı var, bu yüzden yaptığınız şeyi bırakın ve onların yardımına gidin. Kendi talihsizliklerinin yaratıcısı olabilirler ama senin gibi iyi biri bunu onlara karşı kullanmaz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, iş cephesinde itibarınız için harikalar yaratacak, bu nedenle işverenlere ve kıdemli meslektaşlarınıza neler yapabileceğinizi gösterin ve bunu yüzünüzde gerçekten büyük bir gülümsemeyle yaptığınızdan emin olun. Güven artı şenlik başarıya eşittir.

YAY BURCU YORUMU

Kaybedemeyeceğinize inanıyorsanız, o zaman zaten ödüller ve alkışlar yolundasınız ve yönetici gezegeniniz Jüpiter bugün sizin lehinize çalışıyorken, büyük bir şey başaracağınıza dair çok az şüphe var. Yine de başarıyı hafife almayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Harekete geçmeden önce tüm artıları ve eksileri tartmayı seven türden bir Oğlak olsanız bile, bugün önsezilerinizi geri almalı ve hepsini kazanmak için her şeyi riske atmalısınız. Şans, risk almaya hazır olanlardan yanadır.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU