Burhan Baran; “Batı Trakya’daki 9 cami, vergiden muaf oldu”

Burhan Baran; “Batı Trakya’daki 9 cami, vergiden muaf oldu”

Batı Trakya’da müslüman Türk azınlığın hakları için büyük mücadele veren KİN.AL. Partisi İskeçe Milletvekili Burhan Baran, camilerden vergi alınmaması konusunda yaptığı girişimlerin olumlu sonuçlandığını duyurdu.

Milletvekili Burhan Baran’ın, Batı Trakya’da bulunan 79 camiden, elektrik faturalarındaki vergilerin kaldırılması için yaptığı çalışma sonucunda, faturalardan vergi kesilmemesi için yaptıkları çalışma sonucunda, İskeçe’de bulunan 9 camiden, bundan sonraki süreçte elektrik faturaları üzerinden alınan vergilerin kaldırıldığını açıkladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan milletvekili Baran;

“Değerli soydaşlarım, başlattığım bir başka işi başarı ile sona erdirmenin gururunu yaşar iken, toplum olarak saman alevi gibi parlayıp, dumandan sonra hemen sönmenin burukluğunu yaşadığımı belirtmek isterim.

Daha önce de duyurduğum üzere, Camilerimizden elektrik faturaları (ΔΕΗ) üzerinden Yunanistan Radyo ve Televizyon Kurumu (ΕΡΤ) adına yapılan kesintilerin haksız, kanunsuz olduğunu tespit ettiğimi, ve bunların yapılacak başvurular ile sona erdirileceğini sizlere duyurmuştum. Bu başvuruları, Cami Mütevelli Heyetlerinin Başkanlarının, siyasi büromdan geçip, elektrik kurumuna yapılacak dilekçeyi  imzalayarak, gerekli evraklar ile birlikte toplu, veya kendilerinin, elektrik kurumuna başvurabileceklerini duyurmuştum. Bu duyurumdan sonra tüm Cami Mütevelli Heyetleri ile tek tek bağlantıya geçerek siyasi büromdan geçip, bu dilekçeleri  imzalamalarını rica ettim.

Ulaştığımız 74 Cami Mütevelli Heyetinden, maalesef başvuru yapan sadece dokuz Cami Mütevelli heyeti başkanı oldu. Uygulanan kesintiler bu dokuz camimizden an itibarı ile kaldırılmıştır. Bu işlemlerin hızlı ve kesin olarak gerçekleşmesinde İskeçe Elektrik Kurumu Müdürüne göstermiş olduğu anlayış ve işbirliği için teşekkür ederim”

Kaynak: Trakyanın Sesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU