Lüleburgaz'da kişi başına düşen yeşil alan 4 kat artacak

Lüleburgaz'da kişi başına düşen yeşil alan 4 kat artacak

KIRKLARELİ (AA) – Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde kişi başına düşen 3,19 metrekare yeşil alan, yeni kent ormanı ile 11,34 metrekareye çıkacak.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Orman İşletme Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile kiralanan Hava Radar Arazisi Orman Alanı'nda düzenlediği basın toplantısında, ilçede yeşil alanları arttırmak hedefiyle mücadele ettiklerini söyledi.

Stratejik plan çalışmalarında kişi başına 3,19 metrekare yeşil alan düştüğünü tespit ettiklerini anımsatan Gerenli, dünya standartlarını yakalamak amacıyla çalışma başlattıklarını belirtti.

Hava Radar Arazisi'ni 20 yıllık süre ile kiralayarak ilçeye yakışır bir kent ormanı haline getirmek istediklerini aktaran Gerenli, bu sayede kişi başına düşen yeşil alan miktarını 4 kat arttıracaklarını kaydetti.

Kent ormanında sosyal donatı alanlarının da bulunacağını dile getiren Gerenli, "Bizim için çok önemli bir işti. Burasıyla birlikte 3,19 olan kişi başına yeşil alan ve sosyal donatı alanı miktarımız buranın hayat geçmesiyle 11,34 metrekareye çıkacak. Bu rakamla bile Türkiye ortalamasını, dünya standartlarını yakalamış olacağız. Bitmeyecek, ortaya koymak istediğimiz projeler var. Hayata geçirilen, hayata geçirilecek olan ve yapım aşamasında çok önemli parklarımız, diğer yeşil alanlarımız var." diye konuştu.

Yeşil alan bakımından Türkiye rekoru kıracaklarını bildiren Gerenli, şöyle devam etti:

"Biz bunu hak ediyoruz, Lüleburgaz bunu hak ediyor. Büyük bir heyecanla bu çalışmalara başladık. Proje hazırlandı. Burası yaklaşık 20 yıllığına Lüleburgaz Belediyesi ile Orman İşletme Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile Lüleburgaz halkının kullanımında, Lüleburgaz Belediyesinin ukdesinde olacak. Buraya öncelikli olarak piknik alanları, mesire yerleri, kır bahçesi, kır lokantası, macera parkı, festival alanı ve bunun dışında paintball sahası, avcılık, atıcılık ve binicilik yapılacak yerler, yürüyüş ve koşu parkurları ve en önemlisi ki çocuklarımız, geleceğimiz onlara çok iyi bir gelecek bırakmamız gerekiyor, onlara doğa sevgisi, orman sevgisini aşılatacak doğa ile iç içe yaşamasını sağlayacak izcilik kamplarının yapılacağı, doğa ve izcilik bölümleri ve en sonunda da bir yapay gölet ile burayı taçlandırmak istiyoruz."

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün, dünyayı kapatıp, düşüncelerinizle baş başa kalabileceğiniz sessiz bir yer bulabilmeyi dileyeceğiniz zamanlar olacak… Ama bugün olmayacak. Beğenin ya da beğenmeyin, kaos ve karışıklıkla yüzleşmenin zamanı geldi.

BOĞA BURCU YORUMU

Biri size karşı bugün doğru olmayan bir suçlamada bulunursa, kendi adınıza konuşmalısınız. Sizi çok fazla rahatsız etmeyebilir ve geçmesine izin vermeye meyilli olabilirsiniz, ancak gezegenler, bunu yaparsanız itibarınızın zarar görebileceği konusunda uyarıyor.

İKİZLER BURCU YORUMU

Duygularınızı ifade ederken kendinizi tutmayın. Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, başkalarına onları ne kadar önemsediğinizi bildirmenizi kolaylaştıracak ve bu, kaçırmayı göze alamayacağınız bir fırsat. Düşünceler önemlidir ama duygular çok daha önemlidir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Arkadaş veya arkadaş canlısı bir meslektaş olarak düşündüğünüz birinin sizi yanılttığını keşfetmek sizi rahatsız edebilir, ancak onları yargılamak için çok hevesli olmayın. Yanlış yönlendirilmiş olmaları da söz konusu olabilir. Neler olduğunu öğrenin.

ASLAN BURCU YORUMU

Aslan için oynayacak her şeye sahipsin. Güneş burcunuzdaki yolculuğunun sonuna yaklaşırken, şu anda gözünüzdeki hedefe ulaşmak için yüzde 100 kendini vermelisiniz. Elbette başarısız olabilirsiniz, ancak en büyük başarısızlık denememek bile değildir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bazen, belirli bir kişinin söylediği her kelime, sizi yanlış şekilde övmek için tasarlanmış gibi görünüyor. Ama bu doğru mu yoksa sadece değerli misiniz? Söyledikleri ya da yaptıkları hiçbir şeyin size zarar vermeyeceğini ve mucizevi bir şekilde zarar vermeyeceğini varsayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevdiğiniz biri zor zamanlar geçiriyor ve yardıma ihtiyacı var, bu yüzden yaptığınız şeyi bırakın ve onların yardımına gidin. Kendi talihsizliklerinin yaratıcısı olabilirler ama senin gibi iyi biri bunu onlara karşı kullanmaz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, iş cephesinde itibarınız için harikalar yaratacak, bu nedenle işverenlere ve kıdemli meslektaşlarınıza neler yapabileceğinizi gösterin ve bunu yüzünüzde gerçekten büyük bir gülümsemeyle yaptığınızdan emin olun. Güven artı şenlik başarıya eşittir.

YAY BURCU YORUMU

Kaybedemeyeceğinize inanıyorsanız, o zaman zaten ödüller ve alkışlar yolundasınız ve yönetici gezegeniniz Jüpiter bugün sizin lehinize çalışıyorken, büyük bir şey başaracağınıza dair çok az şüphe var. Yine de başarıyı hafife almayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Harekete geçmeden önce tüm artıları ve eksileri tartmayı seven türden bir Oğlak olsanız bile, bugün önsezilerinizi geri almalı ve hepsini kazanmak için her şeyi riske atmalısınız. Şans, risk almaya hazır olanlardan yanadır.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU