• DOLAR
  %0,33
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,06
 • BIST
  %0,33
Salçalık domates, 56 kuruştan işlem görüyor

Salçalık domates, 56 kuruştan işlem görüyor

Türkiye’nin salçalık domates ihtiyacının yüzde 45’ini tek başına karşılayan Bursa’nın Karacabey ilçesinde, bazı salça fabrikalarının üreticileri “rampa” olarak tabir edilen alım fiyatlarını düşürmeye yönelik üreticiyi zor durumda bırakan yönlendirmelerinin önlendiği bildirildi.

Karacabey Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, salçalık domatesle ilgili son günlerde yapılan algı operasyonlarına, Belediye Başkanı Ali Özkan tepki gösterdi.

İlçedeki bazı salça fabrikalarının üreticileri “rampa” diye tabir edilen ve alım fiyatlarını Karacabey tarihinde görülmemiş seviyelere çeken yönlendirmelerinin üreticiyi zor durumda bıraktığını aktaran Özkan, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin salçalık domates ihtiyacının yaklaşık yüzde 45’i Karacabey’in verimli topraklarında karşılanmaktadır. Salça fabrikalarımız çeşitli enstrümanları kullanarak, üreticileri, çiftçileri ‘rampa’ diye tabir edilen ve açıktan satış yapılan yerlere yönlendirmekteydi. Bu rampada gerçekleşen alım fiyatları, 50 kuruş yerine 45 kuruş, 40 kuruş gibi düşük miktarlara gidiyordu. Türk Şeker’in müdahalesi olmasa bu miktar 30 kuruşlara kadar gelecekti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın talimatıyla, Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan’ın gayretleri ile AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ve AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan’ın özverili çalışmaları olmasa, bu alımlar 30 kuruşa kadar düşecekti. Salçalık domates, bugün itibarıyla 56 kuruştan işlem görüyor.”

Özkan, Türk Şeker’in her zaman olduğu gibi Karacabey üreticisinin ve tüm çiftçilerin yanında olduğunu sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
domates fiyat salça

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

İş açısından ne kadar meşgul olursanız olun, şu anda arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize zaman ayırmalısınız. Hırslarınız elbette önemlidir, ancak önemsediğiniz ve onu paylaşabileceğiniz insanlar olmadıkça, maddi başarının ne anlamı var?

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün yıldızların mesajı hayatı fazla ciddiye almamak. O çatık kaşlarını bir gülümsemeyle değiştirin ve başınızın üzerinde hangi bulut dolaşıyorsa o gümüş astarı arayın. Daha hafif yürekli bir ruh hali, duygusal refahınız için harikalar yaratacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Şunu yapmalısın ya da bunu yapman gerektiği yönündeki söyleyenleri görmezden gel ve sadece kişisel olarak senin için doğru olan iç sesin ne diyorsa onu yap. Kalabalığı görmezden gelmek cesaret ister ve cesaret bolca sahip olduğunuz bir özelliktir. Kendi geleceğini yarat.

ASLAN BURCU YORUMU

Gezegenler, birisinin bugün cömert doğanızdan yararlanmaya çalışacağı konusunda uyarıyor, ancak artık kendinizi korumak için adımlar atabileceğinizi biliyorsunuz. Özellikle iş cephesinde, başkalarının kendileri için yapması gereken işleri yapmayı teklif etmeyin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sırada öne çıkanlardan olmayabilirsin ama sahip olmak istediğin bir şey varsa iddialı olmalısın. Diğerleri, onları ilgi odağı dışında tuttuğunuz için rahatsız olabilir, ancak bunun sizi endişelendirmesine izin vermeyin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Nedense hem kendinize hem de diğer insanlara karşı duygularınız konusunda dürüst olmayı zor buluyorsunuz, ancak dürüst olmalısınız, aksi takdirde şu anki savunmacı düşünce yapınızdan asla çıkamayabilirsiniz. Duygularından korkmana gerçekten gerek yok.

AKREP BURCU YORUMU

Aşk gezegeni Venüs, bugün hükümdarınız Plüton'a karşı çıkıyor, bu da isteklerinizde daha az doğrudan ve istediğinizi elde etmek için kullandığınız taktiklerde daha az acımasız olmanız gerektiğini gösteriyor. Bugün en azından iş birliği, yüzleşmekten çok daha iyi bir yaklaşım olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Çevrenizdeki dünya biraz kötü durumda olabilir, ancak bunun size kişisel olarak ulaşmasına izin vermeyin. Gezegenler, diğer insanların felaket olarak gördüğü şeyden gerçekten kâr edebileceğinizi gösteriyor, bu yüzden gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutun ve hızlı hareket etmeye hazır olun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün uğraşmanız gereken biri, büyük olasılıkla üzerinde çalıştığınız şeyle ilgili aciliyet duygunuzu paylaşmadıkları için sizi yanlış şekilde yönlendirecek. Ama belki yanlış anlayan sensindir, belki durum o kadar da önemli değildir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU