Gençlerden çocuklara hijyen arttırıcı oyuncaklı sabun

Gençlerden çocuklara hijyen arttırıcı oyuncaklı sabun

TEKİRDAĞ (AA) – Gençlik ve Spor Bakanlığı Genç Gönüllüleri, Tekirdağ'da 300 çocuğa hijyen arttırıcı oyuncaklı sabun dağıttı.

Genç Gönüllüleri, koronavirüse karşı il il gezerek çocuklara hijyen arttırıcı oyuncak sabun dağıtarak farkındalık oluşturuyor.

Süleymanpaşa ilçesinde çocuklara ürettikleri oyuncakları dağıtan gençlerden Emirhan Belli, AA muhabirine, çocukların sabunun içindeki oyuncağa ulaşmak için ellerini daha fazla yıkayacaklarını söyledi.

Belli, çocuklara hijyen alışkanlığını kazandırmak için bitkisel malzemelerden oyuncaklı sabun ürettiklerini ifade ederek, "Pandemi sürecinde çocuklarda hijyen arttırıcı ürün kullanımını teşvik etmek amacıyla bir proje geliştirdik. Kar amacı gütmeyen toplumsal faaliyetler yürütüyoruz. Ürettiğimiz antibakteriyel ve kimyasal içermeyen bitkisel sabun, dezenfektan ve hijyen ürünlerini birçok ilde ihtiyaç sahibi bölgelere de ulaştırıyoruz." dedi.

Gittikleri illerde 300 sabun dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Belli, şunları kaydetti:

"Geliştirdiğimiz bu sabunu diğer sabunlardan ayıran en önemli özellik bitkisel olması ve hammaddelerde zararlı bir madde olmaması. Bunları daha çok çocuklar kullanıyor, onların sağlığı çok önemli. Koronavirüs sürecinde hijyen en ön safta bulunuyor. Korona virüsünde çocuklarımızın hijyenini artırabilmesini hedefledik. Çok güzel olumlu cevaplarda alıyoruz, farklı illeri geziyoruz. Bunları genelde yardıma muhtaç olan çocukların ailelerine gönderiyoruz. Oyuncağı gören çocuklar daha çok hevesleniyorlar ve ellerini daha fazla yıkıyorlar. Aldığımız geri dönüşler çok güzel."

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
genç sabun Tekirdağ

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün, dünyayı kapatıp, düşüncelerinizle baş başa kalabileceğiniz sessiz bir yer bulabilmeyi dileyeceğiniz zamanlar olacak… Ama bugün olmayacak. Beğenin ya da beğenmeyin, kaos ve karışıklıkla yüzleşmenin zamanı geldi.

BOĞA BURCU YORUMU

Biri size karşı bugün doğru olmayan bir suçlamada bulunursa, kendi adınıza konuşmalısınız. Sizi çok fazla rahatsız etmeyebilir ve geçmesine izin vermeye meyilli olabilirsiniz, ancak gezegenler, bunu yaparsanız itibarınızın zarar görebileceği konusunda uyarıyor.

İKİZLER BURCU YORUMU

Duygularınızı ifade ederken kendinizi tutmayın. Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, başkalarına onları ne kadar önemsediğinizi bildirmenizi kolaylaştıracak ve bu, kaçırmayı göze alamayacağınız bir fırsat. Düşünceler önemlidir ama duygular çok daha önemlidir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Arkadaş veya arkadaş canlısı bir meslektaş olarak düşündüğünüz birinin sizi yanılttığını keşfetmek sizi rahatsız edebilir, ancak onları yargılamak için çok hevesli olmayın. Yanlış yönlendirilmiş olmaları da söz konusu olabilir. Neler olduğunu öğrenin.

ASLAN BURCU YORUMU

Aslan için oynayacak her şeye sahipsin. Güneş burcunuzdaki yolculuğunun sonuna yaklaşırken, şu anda gözünüzdeki hedefe ulaşmak için yüzde 100 kendini vermelisiniz. Elbette başarısız olabilirsiniz, ancak en büyük başarısızlık denememek bile değildir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bazen, belirli bir kişinin söylediği her kelime, sizi yanlış şekilde övmek için tasarlanmış gibi görünüyor. Ama bu doğru mu yoksa sadece değerli misiniz? Söyledikleri ya da yaptıkları hiçbir şeyin size zarar vermeyeceğini ve mucizevi bir şekilde zarar vermeyeceğini varsayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevdiğiniz biri zor zamanlar geçiriyor ve yardıma ihtiyacı var, bu yüzden yaptığınız şeyi bırakın ve onların yardımına gidin. Kendi talihsizliklerinin yaratıcısı olabilirler ama senin gibi iyi biri bunu onlara karşı kullanmaz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, iş cephesinde itibarınız için harikalar yaratacak, bu nedenle işverenlere ve kıdemli meslektaşlarınıza neler yapabileceğinizi gösterin ve bunu yüzünüzde gerçekten büyük bir gülümsemeyle yaptığınızdan emin olun. Güven artı şenlik başarıya eşittir.

YAY BURCU YORUMU

Kaybedemeyeceğinize inanıyorsanız, o zaman zaten ödüller ve alkışlar yolundasınız ve yönetici gezegeniniz Jüpiter bugün sizin lehinize çalışıyorken, büyük bir şey başaracağınıza dair çok az şüphe var. Yine de başarıyı hafife almayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Harekete geçmeden önce tüm artıları ve eksileri tartmayı seven türden bir Oğlak olsanız bile, bugün önsezilerinizi geri almalı ve hepsini kazanmak için her şeyi riske atmalısınız. Şans, risk almaya hazır olanlardan yanadır.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU