Milli motosikletçi Bahattin Sofuoğlu gözünü şampiyonluğa dikti

Milli motosikletçi Bahattin Sofuoğlu gözünü şampiyonluğa dikti

SAKARYA (AA) – UĞUR SUBAŞI – Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden milli motosikletçi Bahattin Sofuoğlu, kalan 6 yarışta podyum yaparak şampiyonluk hedefine ulaşmak istiyor.

Bahattin Sofuoğlu, Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nın İspanya'daki dördüncü etap ilk yarışında birinci olan Rodriguez Nunez'in diskalifiye edilmesiyle ilk sırada yer aldı.

Şampiyonanın pilotlar klasmanında 98 puanla üçüncü sırada bulunan Bahattin Sofuoğlu, kalan yarışlarda iyi dereceler elde ederek şampiyonluğa ulaşmayı hedefliyor.

– "Bizim için güzel bir yarıştı"

Bahattin Sofuoğlu, AA muhabirine, İspanya'daki yarışa pole pozisyonunda başladığını, yarışta 36 sporcunun olduğunu söyledi.

Yarışın ortalarında geriye düştüğünü ve sonlara doğru elinden geleni yaparak ön sıralara geçtiğini ifade eden Bahattin, son virajda ise önünde tek bir sporcunun kaldığını ve yarışı ikinci bitirdiğini hatırlattı.

Yarışta ilk sıradan start aldığı için hedefinin de birincilik olduğunu belirten Bahattin, "Yarış sonrası yapılan açıklamada birinci diskalifiye oldu ve bu yarışta galip olmak nasip oldu. Bizim için güzel bir yarıştı." diye konuştu.

– "Elimden geleni yapacağım"

Bahattin, sezona iyi başladığını ancak sezon içersinde bazı aksaklıklar yaşadığını ve bu durumun kendisini geriye düşürdüğünü aktardı.

Yaptıkları hazırlıklar neticesinde toparlandığını ve şampiyonaya döndüğü için mutlu olduğunu dile getiren Bahattin Sofuoğlu, şöyle konuştu:

"Yarışlarda yaptığım podyumlarla üçüncü sıraya yükseldim. Şu an önümde 6 yarış var. Bu 6 yarışta liderle aramda olan 30 puanlık farkı kapatmaya çalışacağım, hedefim şampiyonluk. 30 puan fark şampiyonluk için çok büyük bir engel değil. Elimden geleni yapacağım, küçük hatalar büyük sonuçlara mal olabiliyor. 1 puanla da şampiyonluğu kaçırabiliyorsunuz. Ben alabildiğim kadar puan alıp podyum yapmaya çalışacağım."

– "Kenan ağabeyim her konuda destek oluyor"

Bahattin Sofuoğlu, kariyerini, kuzeni olan eski Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun başlattığını ve her zaman kendisine destek olduğunu söyledi.

Yarışlar ve bu konudaki her detayla Kenan Sofuoğlu'nun ilgilendiğini vurgulayan Bahattin, "Kenan ağabeyim her şeyimiz, biz sadece yarışıyoruz. Bir Sofuoğlu olarak güzel yerlere gelebilmeyi çok istiyordum. Çok şükür ilk adımlarımızı atmaya başladık. İnşallah ileriki senelerde de daha iyi adımlarla daha güzel yerlere ulaşırız." ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün, dünyayı kapatıp, düşüncelerinizle baş başa kalabileceğiniz sessiz bir yer bulabilmeyi dileyeceğiniz zamanlar olacak… Ama bugün olmayacak. Beğenin ya da beğenmeyin, kaos ve karışıklıkla yüzleşmenin zamanı geldi.

BOĞA BURCU YORUMU

Biri size karşı bugün doğru olmayan bir suçlamada bulunursa, kendi adınıza konuşmalısınız. Sizi çok fazla rahatsız etmeyebilir ve geçmesine izin vermeye meyilli olabilirsiniz, ancak gezegenler, bunu yaparsanız itibarınızın zarar görebileceği konusunda uyarıyor.

İKİZLER BURCU YORUMU

Duygularınızı ifade ederken kendinizi tutmayın. Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, başkalarına onları ne kadar önemsediğinizi bildirmenizi kolaylaştıracak ve bu, kaçırmayı göze alamayacağınız bir fırsat. Düşünceler önemlidir ama duygular çok daha önemlidir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Arkadaş veya arkadaş canlısı bir meslektaş olarak düşündüğünüz birinin sizi yanılttığını keşfetmek sizi rahatsız edebilir, ancak onları yargılamak için çok hevesli olmayın. Yanlış yönlendirilmiş olmaları da söz konusu olabilir. Neler olduğunu öğrenin.

ASLAN BURCU YORUMU

Aslan için oynayacak her şeye sahipsin. Güneş burcunuzdaki yolculuğunun sonuna yaklaşırken, şu anda gözünüzdeki hedefe ulaşmak için yüzde 100 kendini vermelisiniz. Elbette başarısız olabilirsiniz, ancak en büyük başarısızlık denememek bile değildir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bazen, belirli bir kişinin söylediği her kelime, sizi yanlış şekilde övmek için tasarlanmış gibi görünüyor. Ama bu doğru mu yoksa sadece değerli misiniz? Söyledikleri ya da yaptıkları hiçbir şeyin size zarar vermeyeceğini ve mucizevi bir şekilde zarar vermeyeceğini varsayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevdiğiniz biri zor zamanlar geçiriyor ve yardıma ihtiyacı var, bu yüzden yaptığınız şeyi bırakın ve onların yardımına gidin. Kendi talihsizliklerinin yaratıcısı olabilirler ama senin gibi iyi biri bunu onlara karşı kullanmaz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Jüpiter bağlantısı, iş cephesinde itibarınız için harikalar yaratacak, bu nedenle işverenlere ve kıdemli meslektaşlarınıza neler yapabileceğinizi gösterin ve bunu yüzünüzde gerçekten büyük bir gülümsemeyle yaptığınızdan emin olun. Güven artı şenlik başarıya eşittir.

YAY BURCU YORUMU

Kaybedemeyeceğinize inanıyorsanız, o zaman zaten ödüller ve alkışlar yolundasınız ve yönetici gezegeniniz Jüpiter bugün sizin lehinize çalışıyorken, büyük bir şey başaracağınıza dair çok az şüphe var. Yine de başarıyı hafife almayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Harekete geçmeden önce tüm artıları ve eksileri tartmayı seven türden bir Oğlak olsanız bile, bugün önsezilerinizi geri almalı ve hepsini kazanmak için her şeyi riske atmalısınız. Şans, risk almaya hazır olanlardan yanadır.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU