• DOLAR
  7,8187
 • EURO
  9,3602
 • ALTIN
  449,83
 • BIST
  1.329
CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu’nun Cumhuriyet Bayramı mesajı

CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu’nun Cumhuriyet Bayramı mesajı

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Gaytancıoğlu, yazılı olarak yayınladığı mesajında;

“29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 97’nci yaşını kutluyoruz. Yüreğinde vatan aşkı taşıyan, cumhuriyet bilinci olan her yurttaşımız için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı en büyük bayramdır.

Cumhuriyet bizim için sadece bir yönetim biçimi değil; emperyalizmin giydirmek istediği deli gömleğini yırtıp atan bağımsızlık meşalesinin somut hali, bir yaşama biçimi ve dünyanın en ileri uluslarından biri olarak var olma kararlılığı, bir yaşama biçimidir.

Cumhuriyetimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dehasının ve silah arkadaşlarıyla, halkımızla birlikte vermiş oldukları dünyaya örnek olan mücadelelerinin armağanıdır.  Cumhuriyeti koruyup güçlendirmek hepimizin ilk görevidir.

Cumhuriyetimizin kuruluşu dünde kalan tarihi bir anı değildir. Aksine yarınımızı aydınlatan, çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak için yürüdüğümüz yarınlara giden yolumuzdur. Cumhuriyet değerleri bizim için vazgeçilmezdir.

Cumhuriyet; ekilen tarlalar, çalışan fabrikalar, gülen çocuklar, yarınından emin gençler, gururlu anne ve babalar, zengin ve aydınlık bir Türkiye’dir. Bu ülkenin ne büyük güçlüklerle kurulduğunu bilen bilim ve emekle yarınlara yürüyen yurttaşlar Cumhuriyetimizin geleceğidir.

En büyük Bayramımız nedeniyle bir kez daha, adını ve ilkelerini kalbimizden ve aklımızdan hiç çıkarmayacağımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Bayramımız kutlu olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

reklam