• DOLAR
  7,8187
 • EURO
  9,3602
 • ALTIN
  449,83
 • BIST
  1.329
Başkan İba’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Başkan İba’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

İba, mesajında, millet olarak Cumhuriyetin ilanının 97. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanının yaşandığını belirtti.

Türk milletinin tarih boyunca bağımsızlığından hiçbir zaman vazgeçmediğini aktaran İba, “Türk milleti büyük mücadeleler vererek nice zaferler kazandı. 97 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele diz çökmeyen bu asil millet kadınıyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, içindeki vatan sevgisiyle düşmana geçit vermemiş aziz vatanımızı canları pahasına savunmuşlardır.” ifadelerini kullandı.

Milletin duygu birliğini geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de hep koruyacağını belirten İba, şunları kaydetti:

“Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır. Bu anlamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün de karşılaştığımız sıkıntıları, birlik ve berberlik içinde ele ele vererek atlatacağız.

Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıldönümü vesilesiyle başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, tüm hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

reklam