• DOLAR
  8,6208
  %-0,34
 • EURO
  10,2991
  %-0,34
 • ALTIN
  494,29
  %-0,07
 • BIST
  1.417
  %0,47
Başkan Kılınç’tan Kadir Gecesi ve Anneler Günü açıklaması

Başkan Kılınç’tan Kadir Gecesi ve Anneler Günü açıklaması

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Kadir Gecesi ve Anneler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Kılınç‘ın açıklaması şöyle;

“On bir ayın sultanı Ramazan ayının sonuna gelmenin hüznü ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Kadir Gecesi, yüce yaratan tarafından Kuran’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir. Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdaki sabrı, sevgiyi, hoşgörüyü ve yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu vesile ile Kadir Gecesinin Ülkemiz, milletimiz, hemşerilerimiz ve tüm İslam Alemi için hayırlara veBizim inanç anlayışımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri; anneler ise iyiliği en çok hak eden varlıklardır. Sevgili Peygamberimiz, ‘Cennet, annelerin ayakların altındadır’ diyerek, anneliğin ne kadar kutsal ne kadar mübarek olduğunu ifade etmiştir.

Yüce kitabımızın ‘onlara öf bile demeyin’ emri gereği anne ve babalarımıza hürmette kusur etmeyiz. Bu anlamda anne ve babalarına hürmetsizlik edenleri de asla hoş görmeyiz.

AK Partimiz, kadının ve annenin değerinin daha iyi anlaşılmasını sağlamış ve annelerimizi toplumda kendilerini yetiştirmeye yönelik faaliyetlerde cesaretlendirmiştir.Anneler Günü vesilesiyle, bizleri koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen, baş tacımız annelerimize saygı ve sevgilerimi iletiyor, tüm Annelerimizin Anneler Gününü Kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.sile olmasını, yüce Allah’tan niyaz ederim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN