• DOLAR
  8,6742
  %0,40
 • EURO
  10,3770
  %0,65
 • ALTIN
  497,31
  %0,64
 • BIST
  1.410
  %0,53
Ecz.Güven; “Ya İstiklal Ya Ölüm sözü, Milletimizin uyanışının parolasıdır”

Ecz.Güven; “Ya İstiklal Ya Ölüm sözü, Milletimizin uyanışının parolasıdır”

“Tarih sahnesinden silinmek istenen ülkemiz ve aziz milletimiz, geleceğini karartmak arzusundaki tüm hain mihrakları bozguna uğratmasını bilmiş; iffetli mücadelesiyle tarihe adeta ibretlik bir kayıt düşmüştür. O kayıt ki, dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da kuşkusuz ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ parolasıdır.

19 Mayıs 1919 tarihi bir dönüm noktası, kırılma anıdır. İstanbul hükümetinin varlığının anlamı kalmadığında Atamızın Samsun’a doğru yola koyduğu ve direnişi Anadolu’ya taşımasının başlangıç tarihidir. Ulu önder Atatürk’ün önderliğiyle hürriyetinden yoksun yaşayamayacak bir millet, tek vücut, tek ruh halde düşmanı alaşağı edecektir. İşte o günden bugüne tam 102 yıl geçti. Büyük fedakarlıklarla kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın ardından vatan toprakları, gençlere emanet edildi. O yüzden gençlerimizin, hepimizin sorumluluğu büyük.

Bu düşüncelerle milletimizin, özellikle de gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan uğruna tereddüt etmeden kanlarını, canlarını feda eden tüm kahramanları, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle yâd ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN