• DOLAR
  8,6803
  %0,47
 • EURO
  10,3811
  %0,69
 • ALTIN
  498,53
  %0,88
 • BIST
  1.410
  %0,51
Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan 19 Mayıs mesajı

Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan 19 Mayıs mesajı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gürkan mesajında, 19 Mayıs kutlamaları kapsamında tüm vatandaşları balkonlarına Türk Bayrağı asmaya davet ettiğini belirtti.

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a attığı ilk adımın, Kurtuluş Savaşı için atılan ilk ve en önemli adım olduğunu ifade eden Gürkan, şunları kaydetti:

“19 Mayıs 1919 yok olmak üzere olan, yenilmiş, onuru zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir halkın vatanı uğruna tekrar ayağa kalktığı, milleti, vatanı ve bağımsızlığı için tüm mazlum milletlere örnek bir mücadele sergilendiği bir dönemin başlangıcıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919’da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Verilen çetin mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk tarafından Türk gençliğine emanet edilmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak ise gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.”

Gürkan, şöyle devam etti:

“Ulu Önderimiz, ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk, ‘Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.’ sözleriyle gençlere olan güvenini vurgulamış bu ülkeyi ve geleceği gençlerin tükenmez enerjisi, hayal gücü ve parlak vizyonuna emanet etmiştir.

İşte bu nedenledir ki sizler, ülkemizi atamızın işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için yılmadan usanmadan çalışmalı, geleceği bilim, akıl, sanat ve teknoloji ile yoğurmalı, emin adımlarla yarınlara yürümelisiniz. Yürekten inanıyoruz ki sizlerin varlığı, çalışkanlığı ve dinamizmi ülkemize değer katmaya, ülkemizi geleceğe taşımaya devam edecektir. Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor ulu önder, eşsiz lider, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN