• DOLAR
  8,6803
  %0,47
 • EURO
  10,3811
  %0,69
 • ALTIN
  498,53
  %0,88
 • BIST
  1.410
  %0,51
Vali Canalp’in 19 Mayıs mesajı

Vali Canalp’in 19 Mayıs mesajı

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Canalp, mesajında, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan toprağını kurtarmak ve bağımsızlıklarını ilan etmek için Samsun’a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 102. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını belirtti.

Büyük Önder Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.” sözüyle Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurguladığını aktaran Vali Canalp, gençlerin geleceğin teminatı olduğunu bildirdi.

Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletlerin, geleceğe güvenle bakabildiklerini ifade eden Vali Canalp, şunları kaydetti:

“Geleceğimizin teminatı değerli gençler, dünyayı anlamak için, gelişmeleri doğru yorumlayabilmek için, okumalı, araştırmalı, sahip olduğunuz bilgiyi sürekli güncellemeli, yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. Teknolojik yeniliklere ve değişimlere açık olmalısınız. Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır.

Gençlerimizin, emanetinde bulunan Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için her zaman özveriyle çalışacağına yürekten inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve aziz milletimizin bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimiz ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN