• DOLAR
  8,5605
  %-0,04
 • EURO
  10,0836
  %0,05
 • ALTIN
  496,14
  %-0,27
 • BIST
  1.352
  %-0,86
Başkan Kılınç ;”En çok aşı yapan ülke, Türkiye”

Başkan Kılınç ;”En çok aşı yapan ülke, Türkiye”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, 1 Temmuz’dan itibaren uygulanmaya başlayacak normalleşme süreciyle ilgili bilgi verdi.

Başkan Kılınç yaptığı yazılı açıklamada;

“Cumhurbaşkanımız, Genel  Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısında  açıklamış olduğu 1 Temmuz itibarıyla başlayacağımız normalleşme süreci hakkında milletimize seslendi. Sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyor. Müzikle ilgili sınırlamayı da daha ileri bir saat olan 24.00’e çektik. Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor. Kamu ve özel sektördeki iş ve işlemlerin tamamında aynı salgın yöntemi hassasiyeti riayet ederek, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam edeceğiz. HES Kodu uygulamamızı daha da yaygınlaştırıyoruz.” dedi.

“TURİZM SEKÖTÜNE VERİLEN KDV DESTEĞİNİ 1 AY UZATTIK”

Turizm sektörüne verilen KDV desteğinin de 1 ay daha uzatıldığını bildiren Kılınç, “Toprak Mahsulleri Ofisimizi en etkin şekilde devreye sokarak uygun fiyatlı yem ve ham maddesi satışı Temmuz ayında başlatacağız. Sanayi sektöründeki kayıtlı istihdam, 4 milyon 700 bin sınırına dayanarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştık.” şeklinde konuştu.

“EN ÇOK AŞI YAPAN ÜLKE KONUMUNDAYIZ”

Son 1 haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yapan ülke konumunda olunduğuna da kayıt düşen Gürcan Kılınç, şunları ifade etti: “Hububat ile et, süt, yem fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz. Gereken neyse devletimiz ve bizler müsaade etmeyeceğiz. Çiftçilik ve hayvancılık alanında bölgemiz bizim için çok kıymetlidir. Emek veren, zaman harcayan vatandaşımızın  her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınında hükümet olarak alınan tedbirlerden etkilenen vatandaşlarımız üzerindeki yükü hayata geçirdiğimiz destek ve teşvik paketleri  ile milletimize yardımcı olmaya çalıştık. Her zaman güçlü Türkiye olmayı başardık. Ekonomi, sanayi, eğitim, tarım, kültür ve turizm alanında üretim ve  istihdamı arttırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

“AŞILAMA ÇALIŞMALARI HIZLI BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR”

Ülkemizde aşılama çalışmalarının da hızlı bir şekilde sürdüğüne işaet eden Kılınç, şunları söyledi: “Normal hayata geçiş için 1 milyon 195 bin 426 doz aşı daha yapıldı. Aşı randevularımızda yaş sınırı 25’e indi. Yaşı gelen, randevu alan kıymetli gençlerimiz, aşı olmayı erteleyen büyüklerimiz lütfen aşılarımızı olalım. Keşan’ımızda günde 2.000 aşı yapılıyor. Şimdiye kadar aşılama sayımız 40 bini geçti. Keşan Devlet Hastanemizde Keşan AK Belediyeciliğimizin Aşı Merkezi noktasında bulunan görevli arkadaşlarımız sizleri karşılayacak, aşı odalarına kadar eşlik edecektir. Gece gündüz emek veren  hizmeti şiar edinmiş, vatandaşlarımızın  sağlıkları için çok önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, bu yüce mesleğin mensubu bütün fedakâr, cefakâr sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN