• DOLAR
  8,5522
  %-0,14
 • EURO
  10,0871
  %0,08
 • ALTIN
  495,52
  %-0,40
 • BIST
  1.352
  %-0,86
Yassıköy’de gerginlik bitmiyor!

Yassıköy’de gerginlik bitmiyor!

Batı Trakya’nın Yassıköy Belediyesi yönetimi ile Yassıköy Kültür Derneği yönetimi arasında gerginlik tırmanarak sürüyor.

Batı Trakya siyasetinde kavgacı uslubuyla ün salan Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Ortak Bakanlık Kararı ile kültür derneklerinin insanların katılacağı organizasyon düzenleyemeyeceklerini anımsatarak, olası bir durumda savcılık ve polisin müdahale etmesini istedi.

Bunun üzerine Yassıköy Kültür Derneği Başkanı İlias Bukas, derneğin avukatı Hristos Hacipemu ve üyesi Panayotis Sporikis de açıklamalarda bulunarak etkinliklerin online olarak yapılacağını, fakat bunun Belediye Başkanı öyle istediği için değil, devletin yasalarına duydukları saygıdan dolayı böyle olacağını belirttiler.

Yassıköy Belediyesi’nde anamuhalefet lideri Kiryakos Amucas da tartışmaya katılırken, Mümin’e ağır eleştirilerde bulunarak Yassıköy Kültür Derneği’ne destek verdi.

Tüm bu kargaşa sonrasında Belediye Başkanı Önder Mümin, yayınladığı açıklama ile Dernek’e işbirliği çağrısında bulunurken, Belediye’nin söz konusu etkinlikleri yapmasının önünde hukuki bir engel olmadığını, aynı programı Belediye’nin yerine getirebileceğini belirtti.

Kaynak: Azınlıkça

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN