• DOLAR
  8,6367
  %-0,32
 • EURO
  10,1342
  %-0,26
 • ALTIN
  489,02
  %-0,50
 • BIST
  1.402
  %0,74
5. Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri sona erdi

5. Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri sona erdi

Bu yıl 5’incisi Hüdavendigar Kent Parkı’nda düzenlenen Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri, spor ve doğa tutkunlarını iki gün boyunca bir araya getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte dağcılık, bisiklet, paramotor, kano, rafting, mağaracılık, motor sporları, yelken, off road, dalış, izcilik, kayak ve snowboard, kamp-karavan, hava sporları, bocce, kanyon, atletizm, model uçak gibi birçok branş hem tanıtıldı hem de katılımcılara yerinde deneme fırsatları sunuldu.

Ayrıca çocuklar için survivor parkuru, mini golf gibi birbirinden eğlenceli faaliyetler de iki gün boyunca etkinlik alanında yer aldı.

Spor tırmanış, labirent oryantiring, zamana karşı bisiklet ve yavaş gitme yarışlarının da yapıldığı etkinlikte, katılımcılar heyecanlı anlar yaşadı.

Yaklaşık 50 farklı kamu kurumu, spor kulübü ve spor topluluğu tanıtım faaliyetleri gerçekleştirdi. Etkinliğin ana konsepti ise yeşilin başkenti Bursa’nın sembollerinden biri olan “çınar ağacı” oldu.

Arama kurtarma ve tatbikat gösterilerinin de yapıldığı etkinlikte ayrıca Hatice Kübra İlgün ve olimpiyat üçüncülüğü, Mesut Dağdagül ve Türkiye’de tüplü dalış, Mitat Turan ile doğada ve doğa sporlarında amatör telsizciliğin önemi, Bülent Aktaş ile spor tırmanışın pedagog etkileri, Hasan Ören ve Uludağ Milli Parkı, Recep Gür-Ayşe Narmanlı ile spor tırmanış nedir, Rotasız Seyyah ve yol hikayeleri, Murat Bozdemir ile insansız hava aracı yarışmaları söyleşilerine yer verildi.

Ayrıca, Vira Cemal ve orkestrası, Ali Likoğlu konseri’ ile Bursalılar keyifli bir hafta sonu geçirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN