• DOLAR
  9,2467
  %0,38
 • EURO
  10,7956
  %0,42
 • ALTIN
  530,69
  %0,55
 • BIST
  1.433
  %0,21
Helvacıoğlu: “Suyun ve yönetiminin önemini çok iyi biliyoruz”

Helvacıoğlu: “Suyun ve yönetiminin önemini çok iyi biliyoruz”

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından Keşan’ın içme ve kullanma suyu ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan ve ilçe için hayati öneme sahip olan Kadıköy Barajı’nın Havza Koruma Planının hazırlanması için proje çalışmaları başlatıldı.

Havza Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından yürütülen projeyle ilgili olarak 17 Eylül Cuma günü Malkara’da Malkara Belediyesi Kapalı Düğün Salonu’nda Kadıköy Barajı havzasında yer alan paydaşlarla görüş ve öneri toplantısı gerçekleştirildi.

Saat 10.00’da başlayan, Bakanlık yetkilileri ile DSİ 11. Bölge Müdürü Erdinç Kuran ile ilgililerin katıldığı toplantıda Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da bir konuşma yaparak Kadıköy Barajı’nın durumu, proje ile ilgili yapılması planlananlar ile ilgili görüşlerini aktardı.

Kadıköy Barajı’nın havza koruma planının hazırlanmasına başlanmasının çok sevindirici bir durum olduğunu dile getiren Helvacıoğlu, “Su kalitemizin ve miktarının havza bazında korunması ve iyileştirilmesi için çalışıyoruz. Suyun ve yönetiminin önemini çok iyi biliyor ve adımlarımızı buna göre atıyoruz. Çocuklarımıza ve gelecek nesillere güzel bir gelecek bırakmak için Bakanlık nezdinde suyla ilgili hazırlıklarımızı bugünden yapıyoruz. 25 yıllık projeksiyonlu bir proje hazırlanıyor. Projeksiyona balıkçılık ve turizmin de dahil edilmesini planlıyoruz. Keşan’ımızın içme ve kullanma suyunun karşılandığı Kadıköy Baraj gölümüzün havzasının koruma planının hazırlanmasını çok önemli ve değerli görüyoruz. Suyun hem bugün hem de gelecekte en değerli varlıklardan olduğu bilinciyle hareket ediyoruz.” dedi.

Barajı besleyen yüzeysel ve yer altı su kaynaklarının korunmasının, havzanın karakteristik özelliklerinin bilimsel çalışmalar ile değerlendirilerek koruma alanlarının belirlenmesinin gelecekteki su kalitesinin belirlenmesinde çok önemli olduğunu kaydeden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Proje alanında yapılacak değerlendirme ve uygulama çalışmaları sonucunda ortaya çıkacak mevcut durum tespit edilerek gelecekte muhtemel olası olumsuz etkilerinin azaltılması ve havzada yapılan çalışmalar ile su kalitesinin iyileştirilerek havzanın korunması hedefleniyor.” şeklinde konuştu.

Toplantı, proje ile ilgili sunumların gerçekleştirilmesi ile sürdü.

Toplantıda; Helvacıoğlu’nun yanı sıra Keşan Belediyesi’ni temsilen;  Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünal, Su Kanalizasyon Müdürü Bedri Kara ve Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz ve ilgili teknik personeller de yer aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde bir süredir içinizde tuttuklarınızı artık ortaya koyacak, yüzleşmeler yaşayacak, iş veya özel hayatınızdaki bir düzeni kırmak ve bambaşka bir duruma geçmek için fitili ateşleyeceksiniz. Geçici değişimler yaşamayacağınız, atacağınız adımların dönüştürücü ve kalıcı izleri olacağı bir dönemdesiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde hayatınızda eksikliğini hissettiğiniz konulara yönelebilir, sizi tatmin edecek işler, ilişkiler arayışına girebilirsiniz. Yalnızlık hissi, yalnız kalma isteği, konfor alanına çekilme, okuma ve araştırma eğilimi artacaktır. Bazılarınız için sağlıkla ilgili problemin ortadan kaldırılması için hastane ziyaretleri ve tedaviler gündemde olacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Dolunayın etkileriyle sosyal çevrenizde bir yenilik hakim olacaktır. Yeni insanlarla tanışacağınız, yeni ortamlar içerisinde olacağınız bir dönemdesiniz. Arkadaşlarınız aracılığıyla da yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde geleceğe yönelik kararlar alabilir, kendinize geleceğinizle ilgili bir yön belirleyebilir ve çoğunlukla yeni kararlar, yeni planlar içinde olabilirsiniz. Dağınık enerjinizin toparlanmaya başlayacağı bir süreç geliyor. Yakın ilişkilerinizde köklü değişimler yaşanabilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde iş hayatınız ve yaşam düzeninizle ilgili risk içeren kararlar alabilirsiniz. Çoğunlukla bu dolunay bir süredir düşündüğünüz, gündeminizde olan mevzuları hayatınızla gözle görünür yapacaktır. Bu yüzden bugünlerdeki deneyimleriniz geçmişi olan konular üzerinden gelecektir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde hayatınızın bir alanında yeniliğe dair bir konu ortaya çıkabilir. Fakat yenilik bugünlerde bir risk almayı veya bir korkunuzu aşmayı gerektirebilir, getirebilir. Kendinizi ve kapasitenizi bilerek alacağınız riskler özellikle maddi konularda bir başarı getirebilir, kendinizi aşmanızı sağlatabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde karşınızdaki kişilerin tavırları, söylemleri ve düşünceleri sizin ilerleyişinizi ve yönünüzü belirleyebilir. Süregelen bazı ilişkilerinizde yüzleşme, netleşme ve kalıcı kararlar alma zamanı olacak. Bazı ilişkilerinizde ya sorunları çözmeniz ya da ilişkiyi sorunlarıyla bitirmeniz gerektiğini hissedebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde iş ve özel hayatınızda mümkün olduğunca duygularınızı yönetmeli ve objektif davranmalısınız. Ya hep ya hiç durumlarına gitmeyin. Aklınızdan geçenlerin enerjisi güçleneceği için olumlamalar yapmak için harika bir zaman.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde çocuklarınız için finansal planlamalar içinde olabilirsiniz. Uzun vadeli yatırımlarınızdan kazanç elde edebilirsiniz. İmkansız görünen bir durum içerisinde şansı yakalayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde acelelikten kaçının ve kazalara karşı daha kontrollü olmaya çalışın. Dolunayın etkisiyle uyku düzensizlikleri ve etkileyici rüyalar gündemde olabilir. Bir süredir karmaşıklaşan bir durumun çözülmesi sizi rahatlatabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde iletişiminize özen gösterin ve ilişkilerinizde kazan-kazan durumları yaratmaya çalışın. İş birliği içinde olmak lehinize sonuçlar doğuracaktır. Dış koşullara göre hareket etmeniz gerekebilir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Gün içinde finansal konularda bir tamamlanma sağlayabilirsiniz. Borç ödeme, borcunuzu kapatma, bir satın alım yapma ve istediğiniz bir şeye ulaşarak rahatlama durumları olacaktır. Kibir duygusuna dair düşünce ve tavırlarınızı fark ettiğiniz noktada törpüleyin.