• DOLAR
  13,6355
  %-0,38
 • EURO
  15,4950
  %-0,35
 • ALTIN
  781,77
  %-0,52
 • BIST
  2.005
  %1,19
Edirne’de 4-5 Aralık’ta Türkiye motokros yarışları yapılacak

Edirne’de 4-5 Aralık’ta Türkiye motokros yarışları yapılacak

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 4-5 Aralık’ta Türkiye motokros yarışlarının Erdirne’de yapılacağını duyurdu.

Canalp ve Türkiye Motosiklet Federasyonu yetkilileri Musabeyli köyündeki motokros parkurunda incelemelerde bulundu. Canalp, burada gazetecilere, Türkiye’deki en iyi motokros pistinin Afyonkarahisar’da olduğunu Edirne’de de Türkiye’deki ikinci büyük motokros parkurunu kurmak istediklerini belirtti.

Federasyonla çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Canalp, şöyle konuştu:

“Afyon’da eylül ayında yapılan uluslararası yarışma tecrübe edinildi. Afyon’daki tecrübeyi buradaki projeye en iyi şekilde uygulanmasını istiyoruz. Yetkililerce ‘Afyon’daki tecrübeyi dört dörtlük olarak buraya uyguladığımızda ortaya çıkacak olan şey daha heyecan verici bir parkur ve tesis olacak’ denildi. Bizim açımızdan da bu öneri çok güzel, makul ve anlamlıydı. Biz 6 aylık bir zaman kaybetmiş olabiliriz ama yapacağımız proje de bu şekilde çok daha heyecan verici olacak.”

Türkiye’deki en iyi ve uluslararası standartlardaki pistin ortaya çıkacağını anlatan Canalp, 4-5 Aralık’ta Türkiye motokros yarışlarının Edirne’de yapılacağını belirtti. Canalp, parkur içinde küçük tadilatlar yapılacağını ve ilerleyen zamanlarda karavan alanı oluşturulması için çalışma yapılacağını da vurguladı.

– Edirne’deki parkur doğal bir alan

Türkiye Motosiklet Federasyonu Teknik Asbaşkanı Ogün Baysan da Edirne’deki parkurun Afyonkarahisar’dakine göre doğal bir alan olduğunun altını çizdi. Bu özelliği ile Edirne’deki parkurun daha keyifli bir seyir alanı oluşacağını söyleyen Baysan, “Yapacağımız eklemelerle parkur, Afyon’u da yakalar, yine dünya standartlarında önemli yer alacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Federasyonun İdari Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Edirne parkurunun sınırları zorlayan bir parkur olduğunu dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne bireysel hedeflerinizle başlayabilirsiniz. İlerleyen saatlerde iyimserliğiniz artabilir, arkadaşlarınızla daha fazla uzlaşmacı tavırlar içerisinde olabilirsiniz. Sosyalleşme ve sosyal ortamlar ön planda.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında gerilim ve agresyonlara kapılmayın, koşulları yönetmekle ilgili savaş vermeyin. Öğleden sonra daha uyumlu, iyicil enerjiler çalışmaya başlayacak. Akşam saatlerinde bir karmaşayı çözmek adına adım atabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Gün boyunca ilişkiler, ortaklık ve partnerlikler, aile ve akrabalar gündeminizde ve ön planda olabilir. İnsanların beklentilerine, düşüncelerine ve tavırlarına daha fazla önem verebilirsiniz. Akşam saatlerinde enerjiniz yükseliyor ve keyifli iletişimler içinde bulunuyorsunuz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne arkadaşlık ilişkileri ve finansal konularla başlayabilirsiniz. Bir isteğiniz, başka bir durumdan vazgeçmeyi ve bırakmayı gerektirebilir. İki farklı durum arasında bir seçim yapabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne iş ilişkileri ve ortaklıklarla iletişim trafiği içinde başlayabilirsiniz. Günün tamamında insanları, insanların beklentilerini daha fazla önemseyebilir ve gözetebilirsiniz. Akşam saatlerinizde heyecanlı veya romantik görüşmeler, aşk hayatınızda hareketlilik hakim olabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günlük rutinlerinize erkenden başlayabilir, güne hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. İlerleyen saatlerde iş arkadaşlıklarınızla yardımlaşmalar içinde olabilirsiniz. Sağlık, spor, diyet ve beslenme konularıyla ilgilenebilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Gün içinde sosyalleşebilir ve farklı ortamlara katılabilir, yabancılarla bir araya gelebilir, yolculuklarla ilgili gündemlerle karşılaşabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara bir teklif götürebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne bireysel hedefleriniz ve aile üyelerinizin gündemleri arasında denge kurmaya çalışarak başlayabilirsiniz. Aile üyelerinize destek olabilirsiniz. İlerleyen saatlerde finansal konularla ilgili görüşmeler yapabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında planlarınız değişebilir, anlık planlarla hareket etmeniz gerekebilir. Öğleden sonra gerilim ve kasvet havası dağılabilir ve şansınızın çalıştığını görebilirsiniz. Aklınızdan geçenler karşınıza gelebilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne finansal düzenlemelerle başlayabilir ve plan dışı harcamalar yapabilirsiniz. Öğleden sonra ilahi korunmalar, ilahi şanslarla karşılaşabilirsiniz. Sezgileriniz güçlenebilir, doğru tahminler yapabilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısına bir koşturmaca ile başlayabilir, yoğun bir tempoda olabilirsiniz. Anlık planlamalarla hareket etmeniz gerekebilir. Öğleden sonra koşturmaca dağılıyor, akşam saatlerinde ise sosyalleşme ve sosyal çevre öne çıkıyor.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne iç dünyanıza daha dönük başlayabilirsiniz. İnançlar, değerler sizin için daha önemli olabilir. Kendi değerleriniz ve doğrularınızla ilerlemeye odaklanabilirsiniz. Gün batımı ile küçük veya büyük bir dileğiniz gerçekleşebilir.