• DOLAR
  13,6454
  %-0,31
 • EURO
  15,5174
  %-0,21
 • ALTIN
  783,50
  %-0,30
 • BIST
  2.005
  %1,19
Edirne’de Öğretmenler Günü düzenlenen programla kutlandı

Edirne’de Öğretmenler Günü düzenlenen programla kutlandı

Edirne’de 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen programla kutlandı.

Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemaleddin Salonunda düzenlenen programda yeni göreve başlayan öğretmenler adına konuşan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Duygu Nalbant öğretmenlik mesleğinin ideal, gaye ve hizmet mesleği olduğunu söyledi.

24 Kasım’ın öğretmenlerin hizmetlerine karşı unutulmadıklarının bir göstergesi olduğunu belirten Nalbant, “Toprak altına atılan bir tohumun filiz verebilmek için kendini feda etmesi gibi öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna feda etmektedir. İşte biz tüm bunları mesleğe yıllarını adamış öğretmenlerimizden öğrendik ve öğrenmeye de devam edeceğiz.” dedi.

Emekli öğretmenler adına konuşan Şükrüpaşa İlkokulu öğretmenlerinden Ergin Kervan da bir öğretmen için meslekten ayrılmanın kolay olmadığını belirtti.

Öğretmenlik mesleğinin, tüm öğretmenlerin hayatında unutulmayacak anılar ve izler bıraktığını ifade eden Kervan, “Öğrenciler çocuğumuz, okul evimiz olmuştur. Biz öğretmenlerin en büyük mirası yetiştirdiği öğrencileridir.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Müzekka Bayrak ise öğretmenlerin eğitimin lideri ve geleceğin mimarı olduğunu söyledi.

Öğretmenliğin, güneş gibi insanlığı aydınlattıkça kendini yücelten bir meslek olduğunu belirten Bayrak, “Öğretmen geleceği öğrencisinin gözünde görür ve yüreğinde yaşar. Ne mutlu ki insanlığın tüm çiçekleri bizim bahçemizde yetişir. Eğitim camiası olarak, taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle tüm imkanlarımızı eğitimin kalitesini bir adım daha ileri götürmek için seferber ettik.” dedi.

Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal da her meslekte anahtar kelimenin sevgi olduğunu söyledi.

Sevginin, öğretmenlikte daha önemli olduğunu ifade eden Uysal, “Ben eşimden de bu konuda çok şey öğrendim. Kendisi çok fedakar bir öğretmen. Sevgi varsa her şey var. Aslında yaramaz, bilgisiz bir öğrenci yok. Sadece ilgisiz ve sevgisiz, dokunulmamış çocuklar var. Her meslekte anahtar kelime insana dokunabilmektir. Eğer biz bir insana dokunabiliyorsak, farkındalık yaratabiliyorsak en güzel şey budur.” diye kaydetti.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin ettiği törende 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Emekli olan öğretmenlere de hizmet şeref belgeleri Vali Yardımcısı Uysal tarafından verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne bireysel hedeflerinizle başlayabilirsiniz. İlerleyen saatlerde iyimserliğiniz artabilir, arkadaşlarınızla daha fazla uzlaşmacı tavırlar içerisinde olabilirsiniz. Sosyalleşme ve sosyal ortamlar ön planda.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında gerilim ve agresyonlara kapılmayın, koşulları yönetmekle ilgili savaş vermeyin. Öğleden sonra daha uyumlu, iyicil enerjiler çalışmaya başlayacak. Akşam saatlerinde bir karmaşayı çözmek adına adım atabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Gün boyunca ilişkiler, ortaklık ve partnerlikler, aile ve akrabalar gündeminizde ve ön planda olabilir. İnsanların beklentilerine, düşüncelerine ve tavırlarına daha fazla önem verebilirsiniz. Akşam saatlerinde enerjiniz yükseliyor ve keyifli iletişimler içinde bulunuyorsunuz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne arkadaşlık ilişkileri ve finansal konularla başlayabilirsiniz. Bir isteğiniz, başka bir durumdan vazgeçmeyi ve bırakmayı gerektirebilir. İki farklı durum arasında bir seçim yapabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne iş ilişkileri ve ortaklıklarla iletişim trafiği içinde başlayabilirsiniz. Günün tamamında insanları, insanların beklentilerini daha fazla önemseyebilir ve gözetebilirsiniz. Akşam saatlerinizde heyecanlı veya romantik görüşmeler, aşk hayatınızda hareketlilik hakim olabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günlük rutinlerinize erkenden başlayabilir, güne hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. İlerleyen saatlerde iş arkadaşlıklarınızla yardımlaşmalar içinde olabilirsiniz. Sağlık, spor, diyet ve beslenme konularıyla ilgilenebilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Gün içinde sosyalleşebilir ve farklı ortamlara katılabilir, yabancılarla bir araya gelebilir, yolculuklarla ilgili gündemlerle karşılaşabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara bir teklif götürebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne bireysel hedefleriniz ve aile üyelerinizin gündemleri arasında denge kurmaya çalışarak başlayabilirsiniz. Aile üyelerinize destek olabilirsiniz. İlerleyen saatlerde finansal konularla ilgili görüşmeler yapabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında planlarınız değişebilir, anlık planlarla hareket etmeniz gerekebilir. Öğleden sonra gerilim ve kasvet havası dağılabilir ve şansınızın çalıştığını görebilirsiniz. Aklınızdan geçenler karşınıza gelebilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne finansal düzenlemelerle başlayabilir ve plan dışı harcamalar yapabilirsiniz. Öğleden sonra ilahi korunmalar, ilahi şanslarla karşılaşabilirsiniz. Sezgileriniz güçlenebilir, doğru tahminler yapabilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısına bir koşturmaca ile başlayabilir, yoğun bir tempoda olabilirsiniz. Anlık planlamalarla hareket etmeniz gerekebilir. Öğleden sonra koşturmaca dağılıyor, akşam saatlerinde ise sosyalleşme ve sosyal çevre öne çıkıyor.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne iç dünyanıza daha dönük başlayabilirsiniz. İnançlar, değerler sizin için daha önemli olabilir. Kendi değerleriniz ve doğrularınızla ilerlemeye odaklanabilirsiniz. Gün batımı ile küçük veya büyük bir dileğiniz gerçekleşebilir.