• DOLAR
  13,6355
  %-0,38
 • EURO
  15,4950
  %-0,35
 • ALTIN
  781,77
  %-0,52
 • BIST
  2.005
  %1,19
Öğrencilerin yetiştirdiği bal kabakları öğretmenlerinin ağzını tatlandırdı

Öğrencilerin yetiştirdiği bal kabakları öğretmenlerinin ağzını tatlandırdı

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencilerinin okul bahçesinde yetiştirdiği bal kabaklarından hazırlanan tatlılar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretim üyelerine ikram edildi.

Okul Dışı Öğrenme Topluluğu üyesi öğrencilerinin İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesinin bahçesinde yerli tohumdan yetiştirdiği bal kabaklarından, üniversitenin aşçıları tarafından tahinli kabak tatlısı hazırlandı.

Hazırlanan tatlılar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okulun bahçesinde öğretim üyelerine ikram edildi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da etkinliğe katılarak kabak tatlısından yedi, öğretim üyelerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Maden, AA muhabirine, Öğretmenler Günü’nü fakültede 4 farklı etkinlikle kutladıklarını söyledi.

Bu etkinliklerin sonuncusunun kabak tatlısı ikramı olduğunu belirten Maden, “Öğrencilerimizin arka bahçede okul dışındaki etkinliklerle yetiştirdikleri ürünler bu kabaklar. Kendi artezyenimizden aldığımız suyla kabakları yetiştirdik. Öğrencilerimizin yetiştirdikleri kabaklar Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından tatlı olarak hazırlandı ve ikram edildi. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

Dr. Öğretim Üyesi Hasan Özyıldırım da 3 yıl önce kurdukları Okul Dışı Öğrenme Topluluğu olarak 24 kasımlarda kabak tatlısı ikramını geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi.

Öğrencilerin yetiştirdiği 65 kabaktan bin 500 kişilik tatlı hazırlandığını belirten Özyıldırım, “Öğretmenlerimizin, arkadaşlarımızın ağzı tatlansın istedik. Kulüp olarak bu çalışmalarımıza farklı şekillerde devam edeceğiz.” dedi.

Okul Dışı Öğrenme Topluluğu Başkanı, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Aleyna Cabbar da Öğretmenler Günü’ne özel yetiştirdikleri kabakları tatlı yapıp öğretmenlerine ve öğrenci arkadaşlarına dağıttıklarını belirterek, tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

Aynı sınıfta öğrenim gören Batuhan Balta da hocalarının yol göstermesiyle okul dışı öğrenme çalışmaları yaptıklarını anlatarak, “Rektörümüz ve hocalarımız olmak üzere burada bulunan herkese teşekkür ederiz. Bize yol gösteren kişiler hocalarımızdır. Onların da gününü kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne bireysel hedeflerinizle başlayabilirsiniz. İlerleyen saatlerde iyimserliğiniz artabilir, arkadaşlarınızla daha fazla uzlaşmacı tavırlar içerisinde olabilirsiniz. Sosyalleşme ve sosyal ortamlar ön planda.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında gerilim ve agresyonlara kapılmayın, koşulları yönetmekle ilgili savaş vermeyin. Öğleden sonra daha uyumlu, iyicil enerjiler çalışmaya başlayacak. Akşam saatlerinde bir karmaşayı çözmek adına adım atabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Gün boyunca ilişkiler, ortaklık ve partnerlikler, aile ve akrabalar gündeminizde ve ön planda olabilir. İnsanların beklentilerine, düşüncelerine ve tavırlarına daha fazla önem verebilirsiniz. Akşam saatlerinde enerjiniz yükseliyor ve keyifli iletişimler içinde bulunuyorsunuz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne arkadaşlık ilişkileri ve finansal konularla başlayabilirsiniz. Bir isteğiniz, başka bir durumdan vazgeçmeyi ve bırakmayı gerektirebilir. İki farklı durum arasında bir seçim yapabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne iş ilişkileri ve ortaklıklarla iletişim trafiği içinde başlayabilirsiniz. Günün tamamında insanları, insanların beklentilerini daha fazla önemseyebilir ve gözetebilirsiniz. Akşam saatlerinizde heyecanlı veya romantik görüşmeler, aşk hayatınızda hareketlilik hakim olabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günlük rutinlerinize erkenden başlayabilir, güne hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. İlerleyen saatlerde iş arkadaşlıklarınızla yardımlaşmalar içinde olabilirsiniz. Sağlık, spor, diyet ve beslenme konularıyla ilgilenebilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Gün içinde sosyalleşebilir ve farklı ortamlara katılabilir, yabancılarla bir araya gelebilir, yolculuklarla ilgili gündemlerle karşılaşabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara bir teklif götürebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne bireysel hedefleriniz ve aile üyelerinizin gündemleri arasında denge kurmaya çalışarak başlayabilirsiniz. Aile üyelerinize destek olabilirsiniz. İlerleyen saatlerde finansal konularla ilgili görüşmeler yapabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında planlarınız değişebilir, anlık planlarla hareket etmeniz gerekebilir. Öğleden sonra gerilim ve kasvet havası dağılabilir ve şansınızın çalıştığını görebilirsiniz. Aklınızdan geçenler karşınıza gelebilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne finansal düzenlemelerle başlayabilir ve plan dışı harcamalar yapabilirsiniz. Öğleden sonra ilahi korunmalar, ilahi şanslarla karşılaşabilirsiniz. Sezgileriniz güçlenebilir, doğru tahminler yapabilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısına bir koşturmaca ile başlayabilir, yoğun bir tempoda olabilirsiniz. Anlık planlamalarla hareket etmeniz gerekebilir. Öğleden sonra koşturmaca dağılıyor, akşam saatlerinde ise sosyalleşme ve sosyal çevre öne çıkıyor.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne iç dünyanıza daha dönük başlayabilirsiniz. İnançlar, değerler sizin için daha önemli olabilir. Kendi değerleriniz ve doğrularınızla ilerlemeye odaklanabilirsiniz. Gün batımı ile küçük veya büyük bir dileğiniz gerçekleşebilir.