• DOLAR
  13,6454
  %-0,31
 • EURO
  15,5174
  %-0,21
 • ALTIN
  783,50
  %-0,30
 • BIST
  2.005
  %1,19
Rektör Tabakoğlu’ndan Edirne’nin kurtuluşu yıl dönümü mesajı

Rektör Tabakoğlu’ndan Edirne’nin kurtuluşu yıl dönümü mesajı

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Edirne’nin kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Tabakoğlu, Osmanlı’ya 92 yıl başkent olmasının yanı sıra tarihi zenginlikleri ve kültürel değerleriyle medeniyeti en iyi yansıtan şehirlerimizin başında gelen Edirne’nin, düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunun yaşandığını belirtti.

Yüzyıllar boyunca farklılıkları birer zenginlik olarak görerek farklı inançların barış ve huzur içinde kardeşçe yaşadığı, her yönden tüm dünya ve insanlık adına müstesna bir örnek teşkil eden Edirne’de, tüm güzelliklerin yanında tarihin en acı günlerinin de beraberinde yaşandığını ifade eden Tabakoğlu, şunları kaydetti:

“Sevgi, hoşgörü ve merhametle yoğrulmuş tarihimizin ve medeniyetin eşsiz izlerini taşıyan Edirne, savaşlar ve uğradığı işgallerle tarih boyunca görülmemiş bir yıkım ve kıyıma uğramış, Balkan Savaşları ve Edirne’nin müdafaası sürecinde binlerce evladını yitirmiştir. Bu topraklar için daima üzüntü ve kederi çağrıştıran, acı dolu hikâyelerle geçen o günler, esarete sürüklenmek istenen bir milletin büyük zaferi ile son bulmuş,

25 Kasım 1922 tarihinde Edirne yeniden vatan toprağı olmuştur. Kadim ve köklü bir medeniyetin mirasçıları olarak bugün bizler de tarihi mirasımızı korumak, gün yüzüne çıkarmak ve yaşatmak için var gücümüzle çalışıyor, gelecek nesillere aktarmak gayesiyle hareket ediyoruz. Bu düşüncelerle Edirne’mizin işgalden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu güzel toprakları bize vatan kılan şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne bireysel hedeflerinizle başlayabilirsiniz. İlerleyen saatlerde iyimserliğiniz artabilir, arkadaşlarınızla daha fazla uzlaşmacı tavırlar içerisinde olabilirsiniz. Sosyalleşme ve sosyal ortamlar ön planda.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında gerilim ve agresyonlara kapılmayın, koşulları yönetmekle ilgili savaş vermeyin. Öğleden sonra daha uyumlu, iyicil enerjiler çalışmaya başlayacak. Akşam saatlerinde bir karmaşayı çözmek adına adım atabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Gün boyunca ilişkiler, ortaklık ve partnerlikler, aile ve akrabalar gündeminizde ve ön planda olabilir. İnsanların beklentilerine, düşüncelerine ve tavırlarına daha fazla önem verebilirsiniz. Akşam saatlerinde enerjiniz yükseliyor ve keyifli iletişimler içinde bulunuyorsunuz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne arkadaşlık ilişkileri ve finansal konularla başlayabilirsiniz. Bir isteğiniz, başka bir durumdan vazgeçmeyi ve bırakmayı gerektirebilir. İki farklı durum arasında bir seçim yapabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne iş ilişkileri ve ortaklıklarla iletişim trafiği içinde başlayabilirsiniz. Günün tamamında insanları, insanların beklentilerini daha fazla önemseyebilir ve gözetebilirsiniz. Akşam saatlerinizde heyecanlı veya romantik görüşmeler, aşk hayatınızda hareketlilik hakim olabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günlük rutinlerinize erkenden başlayabilir, güne hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. İlerleyen saatlerde iş arkadaşlıklarınızla yardımlaşmalar içinde olabilirsiniz. Sağlık, spor, diyet ve beslenme konularıyla ilgilenebilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Gün içinde sosyalleşebilir ve farklı ortamlara katılabilir, yabancılarla bir araya gelebilir, yolculuklarla ilgili gündemlerle karşılaşabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara bir teklif götürebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne bireysel hedefleriniz ve aile üyelerinizin gündemleri arasında denge kurmaya çalışarak başlayabilirsiniz. Aile üyelerinize destek olabilirsiniz. İlerleyen saatlerde finansal konularla ilgili görüşmeler yapabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında planlarınız değişebilir, anlık planlarla hareket etmeniz gerekebilir. Öğleden sonra gerilim ve kasvet havası dağılabilir ve şansınızın çalıştığını görebilirsiniz. Aklınızdan geçenler karşınıza gelebilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne finansal düzenlemelerle başlayabilir ve plan dışı harcamalar yapabilirsiniz. Öğleden sonra ilahi korunmalar, ilahi şanslarla karşılaşabilirsiniz. Sezgileriniz güçlenebilir, doğru tahminler yapabilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısına bir koşturmaca ile başlayabilir, yoğun bir tempoda olabilirsiniz. Anlık planlamalarla hareket etmeniz gerekebilir. Öğleden sonra koşturmaca dağılıyor, akşam saatlerinde ise sosyalleşme ve sosyal çevre öne çıkıyor.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne iç dünyanıza daha dönük başlayabilirsiniz. İnançlar, değerler sizin için daha önemli olabilir. Kendi değerleriniz ve doğrularınızla ilerlemeye odaklanabilirsiniz. Gün batımı ile küçük veya büyük bir dileğiniz gerçekleşebilir.