Ecz.Muzaffer Güven
Ecz.Muzaffer Güven
muzafferguven22@gmail.com
BÜYÜTMEK ZORUNDAYIZ
 • 17 Nisan 2022 Pazar
 • +
 • -

Uzun zamandır elime kalemimi almadım. Maalesef PANDEMİ sosyal, özel ve iş hayatımızı berbat etti. Farklı insanlar olduk, farklı karakterlerimiz ortaya çıktı, kimliğimiz değişti. Artık kalemi tekrar elime alma zamanı geldiğine inanıyorum.

Güzel ilçemin ticaret, ekonomi ve sosyal hayatta maalesef tıkandığını görmekteyim. Aynı halı saha futbolu gibi dar alanda sıkışmış bir durumdayız.

Ekonomisini, ticaretini küçük işletmelerini bin metrelik yarı çaplı bir alanda sürdürmekle büyüyebilmenin imkansız olduğunu görmemiz lazım.

Ne yazık ki çok dar alana sıkışmış bir vaziyette kalan ticari işletme alanı bugünkü Ekonomik Potansiyelimiz için çok çok yetersiz kalıyor. Ne yapabiliriz için çok büyük olanakları hep beraber değerlendirmemiz gerekir.

Yeni iş merkezi alanlarını yaratmak elimizde. Daha geniş ve modern iş alanları Yunanistan’a ve Çevre İlçelere verilen ticari hizmetlere de kalite ve nitelik kazandıracaktır. Potansiyelini ne yazık ki bugüne kadar yeterince ve akıllıca kullanamayan bir şehrin çocukları olmaktan artık kurtulmak gerekir.

İlçemizin büyük Ticari potansiyelini çok daha yukarıya çıkarabilmek elimizde. Yeni açılacak küçük ve orta ölçekli işletmeleri kapsayacak alanlara şiddetle ihtiyacımızı bir an önce çözümünü arayıp bulmalıyız.

Sivil Toplum Kuruluşları, Ticaret Odası, Ticaret Borsası başta olmak üzere, Kamu ve Yerel Yönetim ortak akılla hareket ederek çekim merkezi çok yüksek magnetik etkiye sahip İlçemizi büyütmek elimizde.

Hele hele Belediye Meclisinin dört yapraktan oluşan harika mozaik yapısı YENİ YARATILMASI ŞART OLAN TİCARİ ALANLAR ve MERKEZLER İÇİN çok büyük bir fırsat.

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün rutininizin bozulmasından hoşlanmayabilirsiniz, ancak bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey olmadığı için durumu kabullenmeli ve elinizden geldiğince uyum sağlamalısınız. Gerçekten umurlarında olmadığı için güçlü konumdaki insanlara şikâyet etme zahmetine girmeyin.

BOĞA BURCU YORUMU

Son birkaç gün biraz rahatsız edici oldu ama başa çıkamayacağınız hiçbir şey olmadı. Harekete geçin ve zorlu durumlardan korkmayı reddedin, çünkü bu zorlukların üstesinden gelirseniz itibarınız yükselir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Artık hayatında o kadar çok güzel şey oluyor ki, yanlış yapamayacağını düşünebilirsin, ama kendini beğenmişlik ve dünyanın kucağına inmesini bekleme. Aldığınız şey için çalışırsanız, bundan çok daha fazla keyif alırsınız.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Yarı unutulmuş bir korku bugün geri dönecek ve bu sefer onunla başa çıkmalı ve onu sonsuza dek gömmelisiniz. Kendinize endişelenecek bir şey olmadığını söylemeye devam edin, çünkü ne kadar çok söylerseniz doğru olma olasılığı o kadar artar. Düşünceleriniz çok önemli.

ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU

Her şeyin kendisine tahsis edilmiş bir süresi vardır ve görünüşe göre belirli bir girişimin ömrü artık sona ermektedir. Dışarı çıkmak üzere olana tutunmaya çalışmayın. Aslında daha çabuk bitmesi için onu itmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Hem Güneş hem de Venüs sizin lehinize çalışırken, gerçekten de hırslarınızla ilerlemeye başlayabilirsiniz. Ama çok zorlama. Özellikle Venüs'ün etkisi, sizi yapmanız gereken şeye rahatlamaya teşvik eder, o zaman bunu çok daha iyi yaparsınız.

AKREP BURCU YORUMU

Büyük bir şey sana doğru fırlarsa, farlara yakalanmış bir tavşan gibi orada durma, yoldan çekil! Önümüzdeki 24 saat içinde olayları kontrol edemeyebilirsiniz, ancak onlara mantıklı bir şekilde savunmacı bir şekilde tepki verebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Grup etkinlikleri şu anda mükemmel. Bu yüzden evde oturup televizyon izlemeyin, dışarı çıkın ve arkadaşlarınızla eğlenin. Zodyak'ın daha dışa dönük işaretlerinden biri olarak, hareket halindeyken elinizden gelenin en iyisini yaparsınız.

OĞLAK BURCU YORUMU

Venüs haritanızın kariyer alanına girdiğine göre, işverenler ve diğer önemli insanlarla aranıza girmeyi oldukça kolay bulacaksınız. İkna edici güçlerinizi nasıl kullanacağınız konusunda seçici olun. Onları önemsiz şeyler için harcamayın.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU