• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %-0,25
Gündoğdu Yıldırım
Gündoğdu Yıldırım
gundogdu.ozgurgundemtrakya@gmail.com
KADİFE TEYZE
 • 45
 • 29 Haziran 2022 Çarşamba
 • +
 • -

İçim yanıyor, yüreğim kanıyor, üzüntüden kahroluyorum. Ne diyeceğimi ne yazacağımı bilemiyorum.

Ölüm adın kalleş olsun!

Her ölüm erken ölüm!

Kadife Teyze diyorum…

Genç yaşta dört çocuğu ile dul kalmış, saçını süpürge etmiş, ayakta durmak için gece gündüz çalışmış, çabalamış, çocuklarını büyütmüş, evlendirmiş, torun torba sahibi olmuş, acıların her türlüsünü tatmış; (ana baba, eş, kardeş, belki de en ağırı evlat acısı) bu günlere gelmiş koca yürekli kadın.

Kolay değil, onca yıl tek başına yaşam mücadelesi vermek…

Dimdik ayakta durmak…

Her derde deva olmak…

Dergâh kapısı gibiydi, evinin kapısı…

Gönlü açık, eli açık, yüreği açıktı kapısından girene…

Onda gördüm kan bağı olmadan anne, babaanne olabilmeyi…

Yetmiş beşe dayadı merdiveni…

Eksilmedi kimseye sevgisi…

Ey insanoğlu, bu dünya ölümlü bilesiniz!

Her şeyin bir sonu var; fark edip, hissedip göresiniz…

Bir taraftan ölmekte; bir taraftan doğmakta insan nesli…

Bir devir teslim döngüsüdür dünyanın ta kendisi…

Bense başka havalarda hiç değilim…

Dünyayı güzellik kurtaracak bir insanı

Sevmekle başlayacak her şey

Yaşanası bu dünyayı güzelleştirmek bizim elimizde.

Başarabiliriz… Zor değil… İnanmak başarmanın ta kendisi…

Yapacağımız tek şey; karşılıksız, beklentisiz, çıkarsız sevebilmek.

Sonra paylaşmak, yârin yanağından gayri her şeyi, hep beraber…

Kadife teyze bunu başarabilmiştir; okumuşlara, çok bilmişlere; dünya hırsı olanlara, aç gözlülere; paraya tapanlara, ruhu kararmışlara; hiç ölmeyeceğini sananlara, insanları iliklerine kadar sömürenlere, kul hakkı yiyenlere, hakkı, hukuku tanımayanlara, yüreğinden sevgiyi söküp atmış olanlara inat…

Kadife teyze, hem de en yücesini başarmıştır; karşılıksız sevebilmeyi, iyi insan olabilmeyi, yardıma koşabilmeyi, anne, abla, dost, kardeş, yoldaş, arkadaş olabilmeyi…

“Sevgi güzellik ister gülüm,

Güzellik emek ister.

Güzellik tende değil gülüm,

Yürekte ateş ister.”

Yüreği de sevgisi de emeği de herkese yetti de arttı.

Sevebilmenin ne kadar yüce bir değer olduğunu tüm insanlığa tattırdı.

Anadolu’nun güzel insanları her zaman her yerde vardı, var olacak.

Kadife Teyze her daim kalbimizde yaşayacak…

Bize bulutların arasından sevgi ile bakacak…

İyi insanlar her daim baş tacımız olacak…

Dünya var oldukça hep övgü ile anılacak…

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün kariyer ve iş anlamında kendinizi sınayacağınız bir gün olacak. Bekleyen projeleri bitirin ve bir sonraki adımda ne yapmak istediğinizi düşünün. Olaylar size karmaşık gelse de çözümlemek için fırsatlarınızı değerlendirin.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün gezegensel dizilimlerin etkilerini daha derinden hissedeceğiniz bir zaman dilimi olacak. Gün içinde ruh halinizdeki tutarsızlıklar sizi mutsuz edebilir. Bu nedenle mümkün olduğunca sevdiklerinizle zaman geçirin ve sevdiğiniz bir aktiviteyi yapmaya özen gösterin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugün geçmişten gelen birtakım konuları gün yüzüne çıktığını fark edecek ve bunlarla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Halının altına süpürdüğünüz sorunlarla yüzleşmek omuzlarında biriken yüklerin hafiflemesine yardımcı olacak. Her gün yaptığınız sıkı çalışma için kendinizi ödüllendirmek adına özel bir şey yapın.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün sosyal anlamda kendinizi ifade etme konusunda zorluk yaşayacağınız bir gün olacak. Özellikle yeni tanıştığınız bir kişiyle aranızda yaşanacak problem sizin tüm ilişkilerinizi sorgulamanıza neden olacak. Sevdiklerinizle iletişiminizde daha dikkatli olun ve insanları kırmamaya özen gösterin.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bu dönemde sizin yardımınıza ihtiyaç duyacak pek çok kişi olabilir. Özellikle ikili ilişkilerinizde uzun zamandır görüşmediğiniz bir aile üyesi ya da arkadaşınızdan gelen yardım isteği karşısında şaşıracaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün günlük sorumluluklarınızı yerine getirmenin bile angaryaya dönüştüğü bir zaman dilimi olacak. Endişelenmeyin, gün içinde kontrolü kaybetmeden bütün işlerinizi sıraya koyduğunuzu göreceksiniz. İşiniz bittikten sonra, mümkünse arkadaşlarınızla bir araya gelmek veya gerçekten ilginizi çeken bir etkinliğe katılmak gibi biraz eğlence için planlar yapın. Hakediyorsunuz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları sınırlar ve kısıtlamalar arasında kaldığınızı hissettiğiniz bir gün olacak. Özellikle iş ve kariyer anlamında kendinizi yorgun hissedeceksiniz. Yapılması gerekeni yaptığınızdan emin olun. Gerektiğinde sabır ve özen göstermeyi başarmanız gerekebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün kendinizi iyimser ve pozitif hissedeceksiniz. Bu enerjiyi sevdiklerinizle paylaşmaya özen gösterin ve çevrenizde oluşacak pozitif havanın tadını çıkartın. Sevdiklerinizle zaman geçirmek sizi son zamanlarda etkisinde kaldığınız olumsuz ruh halinden dışarı çıkartacak.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün mükemmelliyetçiliğin zirvesini yaşayacağınız bir gün olacak. İhtiyacınız olan her şeye veya gerekli tüm bilgilere sahip değilseniz, düşünmek için biraz zaman ayırın. Eksik parçaları bulmak konusunda paniklemek yerine bir bağlantı listesi oluşturun ve yaptığınız planlama doğrultusunda emin adımlarla hedefinize yönelin.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün karamsarlığın seni hayal kırıklığına uğratmasına izin verme. Hâlâ beklemede olan birtakım işleri halletmek için en doğru zaman! Tünelin sonunda bir ışık varsa, sadece işler hızlanmakla kalmayacak, aynı zamanda neredeyse tamamladığınızı bilerek daha iyi hissedeceksiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU