• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %0,00
Kırkpınar Başpehlivanı Şimşek’ten Edirne Belediye Başkanı Gürkan’a ziyaret

Kırkpınar Başpehlivanı Şimşek’ten Edirne Belediye Başkanı Gürkan’a ziyaret

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı Cengizhan Şimşek, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.

Altın kemeri ve kupasıyla belediyeye gelen Şimşek’i, Başkan Recep Gürkan karşıladı.

Gürkan, ziyarette yaptığı konuşmada, bu yıl başpehlivanlık güreşlerinin ilklere sahne olduğunu söyledi.

Genç pehlivanların değişime olan inancını ve gücünü gördüklerini belirten Gürkan, “Gençler tam anlamıyla fırtına gibi estiler. Mustafa Taş bu yıl ilk kez güreşti baş kategorisinde ve finale adını yazdırdı. Çok büyük bir başarı. Cengizhan’ın ikinci yılıydı baş kategorisinde ve altın kemere ulaştı. İkisi de isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdı.” dedi.

– “Önemli değişiklikler yapmayı planlıyoruz”

Recep Gürkan, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonunun 1 Ağustos’tan itibaren yağlı güreşi bünyesine alacağını aktardı.

Yağlı güreş kurallarında değişiklikler planlandığını ifade eden Gürkan, “Bu yıldan başlayarak tüm yağlı güreşlerde önemli değişiklikler yapmayı planlıyoruz. Özellikle Kırkpınar bağlamında.” dedi.

Kırkpınar’da güreşmek için sporcuların belli bir elemeye tâbi tutulması gerektiğini savunan Gürkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başarılı olmuş pehlivanlarımızın Kırkpınar çayırına çıkmasını arzu ediyoruz. Böylece hem Kırkpınar’daki güreş sürelerini uzatmayı hem de güreşin kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Dün bazı güreşlerde ihtarlar verildi. Bazı güreşlerde seyirci isyan etti, ıslık çaldı, yuhaladı. Buradaki amacımız, daha nitelikti bir yağlı güreş, seyir zevki olan bir Kırkpınar izletmek. Belki büyük ortada, baş altında ve başta pehlivanlarımızın doğrudan katılımı olabilir. Ancak diğer 11 boyda yıl içerisinde bir puanlama yaparak, bunun rakamı tartışılabilir, 30 olur, 50 olur, 60 olur, bir takım kriterler getirmek istiyoruz. Bence bunun zamanı geldi.”

Başpehlivan Şimşek ise Kırkpınar’da genç pehlivanların güzel güreşler ortaya çıkardığını ifade etti. Yağlı güreşler için çok emek harcadıklarını anlatan Şimşek, kendisini destekleyenlere teşekkür etti.

Ziyarette başpehlivanın babası Mehmet Şimşek, 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ikincisi Mustafa Taş yer aldı.

Ziyaretin ardından Başpehlivan Şimşek, Selimiye Meydanı’nı dolaşıp, güreş severlerle fotoğraf çektirdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün kariyer ve iş anlamında kendinizi sınayacağınız bir gün olacak. Bekleyen projeleri bitirin ve bir sonraki adımda ne yapmak istediğinizi düşünün. Olaylar size karmaşık gelse de çözümlemek için fırsatlarınızı değerlendirin.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün gezegensel dizilimlerin etkilerini daha derinden hissedeceğiniz bir zaman dilimi olacak. Gün içinde ruh halinizdeki tutarsızlıklar sizi mutsuz edebilir. Bu nedenle mümkün olduğunca sevdiklerinizle zaman geçirin ve sevdiğiniz bir aktiviteyi yapmaya özen gösterin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugün geçmişten gelen birtakım konuları gün yüzüne çıktığını fark edecek ve bunlarla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Halının altına süpürdüğünüz sorunlarla yüzleşmek omuzlarında biriken yüklerin hafiflemesine yardımcı olacak. Her gün yaptığınız sıkı çalışma için kendinizi ödüllendirmek adına özel bir şey yapın.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün sosyal anlamda kendinizi ifade etme konusunda zorluk yaşayacağınız bir gün olacak. Özellikle yeni tanıştığınız bir kişiyle aranızda yaşanacak problem sizin tüm ilişkilerinizi sorgulamanıza neden olacak. Sevdiklerinizle iletişiminizde daha dikkatli olun ve insanları kırmamaya özen gösterin.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bu dönemde sizin yardımınıza ihtiyaç duyacak pek çok kişi olabilir. Özellikle ikili ilişkilerinizde uzun zamandır görüşmediğiniz bir aile üyesi ya da arkadaşınızdan gelen yardım isteği karşısında şaşıracaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün günlük sorumluluklarınızı yerine getirmenin bile angaryaya dönüştüğü bir zaman dilimi olacak. Endişelenmeyin, gün içinde kontrolü kaybetmeden bütün işlerinizi sıraya koyduğunuzu göreceksiniz. İşiniz bittikten sonra, mümkünse arkadaşlarınızla bir araya gelmek veya gerçekten ilginizi çeken bir etkinliğe katılmak gibi biraz eğlence için planlar yapın. Hakediyorsunuz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları sınırlar ve kısıtlamalar arasında kaldığınızı hissettiğiniz bir gün olacak. Özellikle iş ve kariyer anlamında kendinizi yorgun hissedeceksiniz. Yapılması gerekeni yaptığınızdan emin olun. Gerektiğinde sabır ve özen göstermeyi başarmanız gerekebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün kendinizi iyimser ve pozitif hissedeceksiniz. Bu enerjiyi sevdiklerinizle paylaşmaya özen gösterin ve çevrenizde oluşacak pozitif havanın tadını çıkartın. Sevdiklerinizle zaman geçirmek sizi son zamanlarda etkisinde kaldığınız olumsuz ruh halinden dışarı çıkartacak.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün mükemmelliyetçiliğin zirvesini yaşayacağınız bir gün olacak. İhtiyacınız olan her şeye veya gerekli tüm bilgilere sahip değilseniz, düşünmek için biraz zaman ayırın. Eksik parçaları bulmak konusunda paniklemek yerine bir bağlantı listesi oluşturun ve yaptığınız planlama doğrultusunda emin adımlarla hedefinize yönelin.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün karamsarlığın seni hayal kırıklığına uğratmasına izin verme. Hâlâ beklemede olan birtakım işleri halletmek için en doğru zaman! Tünelin sonunda bir ışık varsa, sadece işler hızlanmakla kalmayacak, aynı zamanda neredeyse tamamladığınızı bilerek daha iyi hissedeceksiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU