• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %0,00
LGS’de ful yapan öğrenciler başarılarının sırrını anlattı

LGS’de ful yapan öğrenciler başarılarının sırrını anlattı

Çorlu ilçesinde iki öğrenci Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 5 Haziran’da yapılan merkezi sınavdan 500 tam puan aldı.

Atakent Ortaokulu öğrencisi 14 yaşındaki Bahri Eren Sarıkaya, AA muhabirine, başarısını planlı çalışmaya borçlu olduğunu söyledi.

İleride mühendis olmak istediğini belirten Sarıkaya, İstanbul Erkek Lisesi’ni tercih edeceğini ve burada da derece için uğraşacağını kaydetti.

Furtini ve İshak Pinhas Ortaokulu öğrencisi 14 yaşındaki Ayşe Melike Acar ise Erkek Lisesi’ni tercih edeceğini belirtti.

Acar, herkesin kendine göre bir çalışma düzeni belirlemesinin başarı anlamında şart olduğunu ifade ederek, “Ben test çözerek çalışıyordum. Psikolojik açıdan da iyi durumda olmalı. Bu anlamda beni annem ve ailem çok destekledi. Kaygı düzeyinin de yeterli seviyede olması başarı için şart. İleride hukukçu olmak istiyorum.” diye konuştu.

Furtini ve İshak Pinhas Ortaokulu Müdürü İrfan Arslaner, öğrencilerinin öğretmenleri ve ailesinin gayretleriyle ve kendi çalışmasıyla başarıya ulaştığını söyledi.

Atakent Ortaokulu Müdürü İrfan Yavuz ise “Başarının sırrının planlı ve programlı çalışmaktan geçtiğini düşünüyorum. İlk günden son güne kadar hiç eksiksiz ve düzenli olarak çalıştılar. Öğretmenlerimizin ve okul görevlilerimizin de katkıları tam. Her başarılı öğrencinin arkasında kesinlikle iyi bir okul, iyi bir aile ve iyi bir kültür olduğuna inanıyorum.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çorlu LGS tam puan

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün kariyer ve iş anlamında kendinizi sınayacağınız bir gün olacak. Bekleyen projeleri bitirin ve bir sonraki adımda ne yapmak istediğinizi düşünün. Olaylar size karmaşık gelse de çözümlemek için fırsatlarınızı değerlendirin.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün gezegensel dizilimlerin etkilerini daha derinden hissedeceğiniz bir zaman dilimi olacak. Gün içinde ruh halinizdeki tutarsızlıklar sizi mutsuz edebilir. Bu nedenle mümkün olduğunca sevdiklerinizle zaman geçirin ve sevdiğiniz bir aktiviteyi yapmaya özen gösterin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugün geçmişten gelen birtakım konuları gün yüzüne çıktığını fark edecek ve bunlarla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Halının altına süpürdüğünüz sorunlarla yüzleşmek omuzlarında biriken yüklerin hafiflemesine yardımcı olacak. Her gün yaptığınız sıkı çalışma için kendinizi ödüllendirmek adına özel bir şey yapın.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün sosyal anlamda kendinizi ifade etme konusunda zorluk yaşayacağınız bir gün olacak. Özellikle yeni tanıştığınız bir kişiyle aranızda yaşanacak problem sizin tüm ilişkilerinizi sorgulamanıza neden olacak. Sevdiklerinizle iletişiminizde daha dikkatli olun ve insanları kırmamaya özen gösterin.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bu dönemde sizin yardımınıza ihtiyaç duyacak pek çok kişi olabilir. Özellikle ikili ilişkilerinizde uzun zamandır görüşmediğiniz bir aile üyesi ya da arkadaşınızdan gelen yardım isteği karşısında şaşıracaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün günlük sorumluluklarınızı yerine getirmenin bile angaryaya dönüştüğü bir zaman dilimi olacak. Endişelenmeyin, gün içinde kontrolü kaybetmeden bütün işlerinizi sıraya koyduğunuzu göreceksiniz. İşiniz bittikten sonra, mümkünse arkadaşlarınızla bir araya gelmek veya gerçekten ilginizi çeken bir etkinliğe katılmak gibi biraz eğlence için planlar yapın. Hakediyorsunuz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları sınırlar ve kısıtlamalar arasında kaldığınızı hissettiğiniz bir gün olacak. Özellikle iş ve kariyer anlamında kendinizi yorgun hissedeceksiniz. Yapılması gerekeni yaptığınızdan emin olun. Gerektiğinde sabır ve özen göstermeyi başarmanız gerekebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün kendinizi iyimser ve pozitif hissedeceksiniz. Bu enerjiyi sevdiklerinizle paylaşmaya özen gösterin ve çevrenizde oluşacak pozitif havanın tadını çıkartın. Sevdiklerinizle zaman geçirmek sizi son zamanlarda etkisinde kaldığınız olumsuz ruh halinden dışarı çıkartacak.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün mükemmelliyetçiliğin zirvesini yaşayacağınız bir gün olacak. İhtiyacınız olan her şeye veya gerekli tüm bilgilere sahip değilseniz, düşünmek için biraz zaman ayırın. Eksik parçaları bulmak konusunda paniklemek yerine bir bağlantı listesi oluşturun ve yaptığınız planlama doğrultusunda emin adımlarla hedefinize yönelin.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün karamsarlığın seni hayal kırıklığına uğratmasına izin verme. Hâlâ beklemede olan birtakım işleri halletmek için en doğru zaman! Tünelin sonunda bir ışık varsa, sadece işler hızlanmakla kalmayacak, aynı zamanda neredeyse tamamladığınızı bilerek daha iyi hissedeceksiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU