• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,01
 • ALTIN
  %0,02
 • BIST
  %-0,25
Erikli’de su bağlantılarında sona gelindi

Erikli’de su bağlantılarında sona gelindi

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Günsal, Erikli Sahili’ndeki su bağlantı çalışmalarında sona gelindiğini, sahildeki sakinlerin su bağlantı bedellerini ödeyerek, yeni hattan içilecek kalitede su kullanmaya başladığını bildirdi.

Günsal, bağlantıların tamamlanmasından sonra Keşan Belediyesi tarafından kaçak su kullanımı ile ilgili ani denetimler gerçekleştireceklerinin altını çizdi, hem su abonelik mevzuatına hem de ceza hükümlerine göre işlem yapılacağını kaydetti.

Keşan Belediyesi’nin mücavir alanı olan Erikli Sahili’ni temiz içme ve kullanma suyuna kavuşturma projesinde ana hat inşaatı ve şehir şebekesi inşaat çalışmalarında 5 Temmuz 2022 tarihi itibariyle sona gelindiğini belirten Günsal, “Kocaali Köyü’nden 20 km’lik hat ve sahil şebekesinin inşaatı tamamlandı. Keşan Belediyesi’ne inanan sahil sakini vatandaşlarımızın büyük bir bölümü su bağlantı bedeli ücretlerini ödeyerek son durumda yeni çekilen hattan içilecek kalitede suyu kullanmaya başladılar. Belediyemize inanarak ödemelerini yapıp destek gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bağlantıların tamamlanmasından sonra, belediyemizce sahilde kooperatif döneminden bu yana kaçak ve kayıt dışı su kullanan kişilerin tespit edilmesi çalışmalarına başlanacak. Bu kötü niyetli kişiler, hem belediyeye hiçbir bedel ödemeden karşılıksız şekilde adeta kanunları tanımadan kaçak su kullanmaktalar hem de bağlantı bedellerini ve faturalarını düzenli ödeyen vatandaşların hakkına girmekteler.” dedi.

Keşan Belediyesi’nin sahildeki tüm yapılarda bağlantı ve abone kontrolleri için ani baskın ve denetimler gerçekleştireceğine vurgu yapan Bülent Günsal, “Kişilerin abone olmadan kaçak su kullandıkları veya güncel abonelerden bağlantı bedeli ödemeksizin yeni hattan kaçak bağlantı yaptıkları tespit edilen kişiler hakkında hem belediye su abonelik mevzuatına göre hem de ceza mevzuatı hükümlerine göre işlem yapılacak. Bu açıdan öncelikle bağlantı bedellerini ödeyerek bağlantısını tamamlamış olan vatandaşlarımızdan da kaçak kullanım yaptığını gördükleri kişileri belediyemize bildirmelerini rica ediyoruz. Çünkü sergilenen davranış, kamu kaynağının karşılıksız olarak kullanılması durumudur.” şeklinde konuştu.

Günsal, belediyemiz ekiplerinin, Kurban Bayramı sonrasında ani baskınlar şeklinde denetimlerini gerçekleştireceğini dile getirerek, şunları kaydetti: “Mevcut durumda abone olmadan kayıt dışı su kullanan ve abone iken bağlantı bedeli ödemeksizin yeni hattan su kullanan vatandaşların Kurban Bayramı arifesine kadar belediyemiz hizmet binasına gelerek eksik işlem ve evraklarını tamamlamalarını rica ediyoruz. Aksi durumda bu vatandaşlarımız açısından büyük bir hukuki ve idari sonuçlar ortaya çıkacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün kariyer ve iş anlamında kendinizi sınayacağınız bir gün olacak. Bekleyen projeleri bitirin ve bir sonraki adımda ne yapmak istediğinizi düşünün. Olaylar size karmaşık gelse de çözümlemek için fırsatlarınızı değerlendirin.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün gezegensel dizilimlerin etkilerini daha derinden hissedeceğiniz bir zaman dilimi olacak. Gün içinde ruh halinizdeki tutarsızlıklar sizi mutsuz edebilir. Bu nedenle mümkün olduğunca sevdiklerinizle zaman geçirin ve sevdiğiniz bir aktiviteyi yapmaya özen gösterin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugün geçmişten gelen birtakım konuları gün yüzüne çıktığını fark edecek ve bunlarla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Halının altına süpürdüğünüz sorunlarla yüzleşmek omuzlarında biriken yüklerin hafiflemesine yardımcı olacak. Her gün yaptığınız sıkı çalışma için kendinizi ödüllendirmek adına özel bir şey yapın.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün sosyal anlamda kendinizi ifade etme konusunda zorluk yaşayacağınız bir gün olacak. Özellikle yeni tanıştığınız bir kişiyle aranızda yaşanacak problem sizin tüm ilişkilerinizi sorgulamanıza neden olacak. Sevdiklerinizle iletişiminizde daha dikkatli olun ve insanları kırmamaya özen gösterin.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bu dönemde sizin yardımınıza ihtiyaç duyacak pek çok kişi olabilir. Özellikle ikili ilişkilerinizde uzun zamandır görüşmediğiniz bir aile üyesi ya da arkadaşınızdan gelen yardım isteği karşısında şaşıracaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün günlük sorumluluklarınızı yerine getirmenin bile angaryaya dönüştüğü bir zaman dilimi olacak. Endişelenmeyin, gün içinde kontrolü kaybetmeden bütün işlerinizi sıraya koyduğunuzu göreceksiniz. İşiniz bittikten sonra, mümkünse arkadaşlarınızla bir araya gelmek veya gerçekten ilginizi çeken bir etkinliğe katılmak gibi biraz eğlence için planlar yapın. Hakediyorsunuz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları sınırlar ve kısıtlamalar arasında kaldığınızı hissettiğiniz bir gün olacak. Özellikle iş ve kariyer anlamında kendinizi yorgun hissedeceksiniz. Yapılması gerekeni yaptığınızdan emin olun. Gerektiğinde sabır ve özen göstermeyi başarmanız gerekebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün kendinizi iyimser ve pozitif hissedeceksiniz. Bu enerjiyi sevdiklerinizle paylaşmaya özen gösterin ve çevrenizde oluşacak pozitif havanın tadını çıkartın. Sevdiklerinizle zaman geçirmek sizi son zamanlarda etkisinde kaldığınız olumsuz ruh halinden dışarı çıkartacak.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün mükemmelliyetçiliğin zirvesini yaşayacağınız bir gün olacak. İhtiyacınız olan her şeye veya gerekli tüm bilgilere sahip değilseniz, düşünmek için biraz zaman ayırın. Eksik parçaları bulmak konusunda paniklemek yerine bir bağlantı listesi oluşturun ve yaptığınız planlama doğrultusunda emin adımlarla hedefinize yönelin.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün karamsarlığın seni hayal kırıklığına uğratmasına izin verme. Hâlâ beklemede olan birtakım işleri halletmek için en doğru zaman! Tünelin sonunda bir ışık varsa, sadece işler hızlanmakla kalmayacak, aynı zamanda neredeyse tamamladığınızı bilerek daha iyi hissedeceksiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU