Başpehlivan Şimşek, Kırkpınar’daki başarısını Elmalı’da taçlandırmak istiyor

Başpehlivan Şimşek, Kırkpınar’daki başarısını Elmalı’da taçlandırmak istiyor

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı Cengizhan Şimşek, gözünü Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’ne çevirdi.

Son dönemde katıldığı organizasyonlarda başarısıyla adından söz ettiren genç başpehlivan Şimşek, 2-4 Eylül tarihlerinde yapılacak Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri için çalışmalarına başladı.

Şimşek, AA muhabirine, inanarak çıktığı yolda başpehlivan olduğunu söyledi.

Başpehlivan olabilmek için çok çalıştığını ifade eden Şimşek, bu yıl Kırkpınar’da genç jenerasyonun ön plana çıktığını kaydetti.

“Hak ettik ve hak ettiğimizi aldık diye düşünüyorum” diyen Şimşek, “Bu başarıyı çok çalışmakla elde ettik. Basamak basamak hayallerimize ulaştık. İnandık, inanarak Allah’a dua ettik, çünkü arkamızda tek dayanağımız Allah’ımızdı, onun sayesinde altın kemeri takmak nasip oldu.” ifadelerini kullandı.

– Hedef Elmalı’da altın kemer

Kırkpınar’dan sonraki hedefinin Elmalı Yağlı Güreşleri’nde altın kemeri kazanmak olduğunu anlatan Şimşek, altın kemer için çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Kırkpınar’daki başarısını Elmalı’da taçlandırmak istediğini vurgulayan Şimşek, şöyle devam etti:

“Seyirciler ‘güreşlerde artık hep aynı insanlar olmasın, farklı, yeni ambiyans, yeni jenerasyon gelsin’ dediler, biz de o jenerasyonu yakaladık. Elimizden geleni yaptık, kemeri almak da bana nasip oldu. Şu an çok yorgunuz, çünkü güreşler çok. Her bölgedeki güreşlere katılmaya çalışıyoruz. Önümüzde Elmalı güreşleri var. Elmalı Kırkpınar’dan sonra bizim için büyük bir organizasyon. Hedefimiz orada da altın kemeri almak.”

Şimşek, “Sahaya çıktığım zaman rakiplerimi, yani babamın oğlunu tanımam. Mücadele ediyorum, kim hak ediyorsa o alsın.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün rutininizin bozulmasından hoşlanmayabilirsiniz, ancak bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey olmadığı için durumu kabullenmeli ve elinizden geldiğince uyum sağlamalısınız. Gerçekten umurlarında olmadığı için güçlü konumdaki insanlara şikâyet etme zahmetine girmeyin.

BOĞA BURCU YORUMU

Son birkaç gün biraz rahatsız edici oldu ama başa çıkamayacağınız hiçbir şey olmadı. Harekete geçin ve zorlu durumlardan korkmayı reddedin, çünkü bu zorlukların üstesinden gelirseniz itibarınız yükselir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Artık hayatında o kadar çok güzel şey oluyor ki, yanlış yapamayacağını düşünebilirsin, ama kendini beğenmişlik ve dünyanın kucağına inmesini bekleme. Aldığınız şey için çalışırsanız, bundan çok daha fazla keyif alırsınız.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Yarı unutulmuş bir korku bugün geri dönecek ve bu sefer onunla başa çıkmalı ve onu sonsuza dek gömmelisiniz. Kendinize endişelenecek bir şey olmadığını söylemeye devam edin, çünkü ne kadar çok söylerseniz doğru olma olasılığı o kadar artar. Düşünceleriniz çok önemli.

ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU

Her şeyin kendisine tahsis edilmiş bir süresi vardır ve görünüşe göre belirli bir girişimin ömrü artık sona ermektedir. Dışarı çıkmak üzere olana tutunmaya çalışmayın. Aslında daha çabuk bitmesi için onu itmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Hem Güneş hem de Venüs sizin lehinize çalışırken, gerçekten de hırslarınızla ilerlemeye başlayabilirsiniz. Ama çok zorlama. Özellikle Venüs'ün etkisi, sizi yapmanız gereken şeye rahatlamaya teşvik eder, o zaman bunu çok daha iyi yaparsınız.

AKREP BURCU YORUMU

Size önemsiz görünen bir konu, bir başkası için yaşamı değiştiren bir öneme sahip olabilir, bu nedenle korkularını dikkate değer olmadığı için göz ardı etmeyin. Onlara yardım etmek için elinizden geleni yapın ama aynı zamanda, duygusal olarak çok yorulmalarına gerek olmadığını da nazikçe belirtin.

YAY BURCU YORUMU

Provokasyon ne olursa olsun, bugün öfkenizi kontrol altında tutmanız büyük önem taşıyor. Bazı insanlarla anlaşamıyorsanız, söz savaşına girmek yerine kendinizi onların çevresinden uzaklaştırın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Gezegenler, önümüzdeki 24 saat içinde insanlara yardım etmek için kendi yolunuzdan çekilirseniz, onların daha sonra size yardım etmek için kendi yollarından çıkacaklarını gösteriyor. Bazen kısa vadede kazandıklarını sınırlamak daha iyidir, böylece uzun vadede daha fazlasını elde edersin.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU