“Dağ Bisikleti Festivali” düzenlenecek

“Dağ Bisikleti Festivali” düzenlenecek

9. Keşan DOÇEK-Saros Körfezi Dağ Bisikleti Festivali, 9-11 Eylül’de düzenlenecek.

Keşan DOÇEK ve Keşan Belediyesi işbirliğinde gerçekleşecek festival öncesi basın toplantısı düzenlendi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, burada yaptığı açıklamada, Keşan Belediyesi’nin ve DOÇEK’in farkındalık yaratarak, bisiklete gönül verenleri mutlu edeceklerini söyledi.

Helvacıoğlu, “Haydi al bisikletini, yollar almasın bizi” sloganıyla güzel bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Çok iyi biliyoruz ki bisiklet kullanımı, insanın şehri algılaması noktasında oldukça önemli. Hızlı kentleşmenin getirdiği bazı etkenlerden ötürü bisiklet kullanımı noktasında altyapı yeterli değil. Bizlere düşen de her şey motorlu taşıtlar için anlayışını terk etmektir. Bu gayretlerin bir sonucu olarak Keşan Geleneksel 9. Bisiklet Festivali’mizi DOÇEK işbirliği ile gerçekleştiriyoruz. 9-11 Eylül’de muhteşem bir festival bizleri bekliyor.”

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme ise konuşmasında, Keşan ve çevresinde eko-turizm anlamında çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Bu yıl kayıtların kısa süre içerisinde dolduğunu söyleyen Hakan Eşme, Türkiye’nin dört bir yanından olduğu gibi yurt dışından da gelenlerin olacağını kaydetti.

Eşme, bisiklet kazalarına da dikkati çekmeyi amaçladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Festival boyunca çok geniş bir alanda Keşan da dahil olmak üzere 10 köyü kapsayan bir organizasyon olacak. Bu yıl temamız ‘Bisikletli ölümleri dursun’ olacak. Türkiye’de bu konuda çok acı örnekler yaşadık. Son iki yıl içinde 285 arkadaşımız trafik kazalarında can verdi. Ülkenin dört bir yanında bu konuya dikkati çekmek için çeşitli çalışmalar oluyor. Biz de bu konuya destek verme amacıyla ana temamızı belirttik.”

Toplantıya, DOÇEK üyeleri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün rutininizin bozulmasından hoşlanmayabilirsiniz, ancak bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey olmadığı için durumu kabullenmeli ve elinizden geldiğince uyum sağlamalısınız. Gerçekten umurlarında olmadığı için güçlü konumdaki insanlara şikâyet etme zahmetine girmeyin.

BOĞA BURCU YORUMU

Son birkaç gün biraz rahatsız edici oldu ama başa çıkamayacağınız hiçbir şey olmadı. Harekete geçin ve zorlu durumlardan korkmayı reddedin, çünkü bu zorlukların üstesinden gelirseniz itibarınız yükselir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Artık hayatında o kadar çok güzel şey oluyor ki, yanlış yapamayacağını düşünebilirsin, ama kendini beğenmişlik ve dünyanın kucağına inmesini bekleme. Aldığınız şey için çalışırsanız, bundan çok daha fazla keyif alırsınız.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Yarı unutulmuş bir korku bugün geri dönecek ve bu sefer onunla başa çıkmalı ve onu sonsuza dek gömmelisiniz. Kendinize endişelenecek bir şey olmadığını söylemeye devam edin, çünkü ne kadar çok söylerseniz doğru olma olasılığı o kadar artar. Düşünceleriniz çok önemli.

ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU

Her şeyin kendisine tahsis edilmiş bir süresi vardır ve görünüşe göre belirli bir girişimin ömrü artık sona ermektedir. Dışarı çıkmak üzere olana tutunmaya çalışmayın. Aslında daha çabuk bitmesi için onu itmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Hem Güneş hem de Venüs sizin lehinize çalışırken, gerçekten de hırslarınızla ilerlemeye başlayabilirsiniz. Ama çok zorlama. Özellikle Venüs'ün etkisi, sizi yapmanız gereken şeye rahatlamaya teşvik eder, o zaman bunu çok daha iyi yaparsınız.

AKREP BURCU YORUMU

Büyük bir şey sana doğru fırlarsa, farlara yakalanmış bir tavşan gibi orada durma, yoldan çekil! Önümüzdeki 24 saat içinde olayları kontrol edemeyebilirsiniz, ancak onlara mantıklı bir şekilde savunmacı bir şekilde tepki verebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Grup etkinlikleri şu anda mükemmel. Bu yüzden evde oturup televizyon izlemeyin, dışarı çıkın ve arkadaşlarınızla eğlenin. Zodyak'ın daha dışa dönük işaretlerinden biri olarak, hareket halindeyken elinizden gelenin en iyisini yaparsınız.

OĞLAK BURCU YORUMU

Venüs haritanızın kariyer alanına girdiğine göre, işverenler ve diğer önemli insanlarla aranıza girmeyi oldukça kolay bulacaksınız. İkna edici güçlerinizi nasıl kullanacağınız konusunda seçici olun. Onları önemsiz şeyler için harcamayın.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU